chrisg2 Opublikowano 18 Czerwca 2011 #1 Opublikowano 18 Czerwca 2011 witam po podlaczeniu filtra zewnetrzenego po miesiacu pracy filtr przestal pracowac w wezach pojawil sie dziwny glon - biale nitki zaklejac weze od srodka, prosze o identyfikacje czy to sa algi? i jak go zwalczyc. Po zagieciu wezy wylatuja z filtr białe nitki widoczne na filmie ponizej - sorki za jakosc.
krystianeq Opublikowano 9 Sierpnia 2011 #3 Opublikowano 9 Sierpnia 2011 U mnie to samo jest w wężach tyle że pracuje ciągle bez problemów wąż co prawda delikatnie zielonawy kupiony ale teraz ma ładny ciemny zielony kolor
Andrzej454 Opublikowano 10 Sierpnia 2011 #4 Opublikowano 10 Sierpnia 2011 To bakterie, jak filtr pracuje cały czas to, nic się nie wydostaje, a jak przerwiesz pracę filtra to wypluje białe gluty, ryby to zjedzą bądź filtr mechaniczny zaciągnie, spoko to nic takiego.
pieco Opublikowano 10 Sierpnia 2011 #5 Opublikowano 10 Sierpnia 2011 ja np odpinam węże i ładuje do wanny ,następnie wpuszczam gorącą wodą pod ciśnieniem do środka węża i ładnie wylatują, bo zgodnie z prawami mechaniki płynów takie cuś może powodować zmniejszenie (utrudnienie) przepływu
krystianeq Opublikowano 10 Sierpnia 2011 #6 Opublikowano 10 Sierpnia 2011 ja np odpinam węże i ładuje do wanny ,następnie wpuszczam gorącą wodą pod ciśnieniem do środka węża i ładnie wylatują, bo zgodnie z prawami mechaniki płynów takie cuś może powodować zmniejszenie (utrudnienie) przepływu Dzięki za info, teraz wykorzystam technikę i zobaczymy rezultat gdyż czytając, przetestowałem sprzęt kolegi do pomiaru wydajności filtrów i jednak mam zmniejszoną wydajność o 17% co daję ~500l spadku na godzinę.. Sprawdzimy po przeczyszczeniu...
slawek gorol Opublikowano 11 Sierpnia 2011 #7 Opublikowano 11 Sierpnia 2011 Kątem off top'u - wydajność jest sprawdzana bez mediów filtracyjnych. Stąd spadek ....
krystianeq Opublikowano 11 Sierpnia 2011 #8 Opublikowano 11 Sierpnia 2011 Sprawdziłem po wyczyszczeniu rur wylotowych i wlotowych filtra, mogę stwierdzić jedno zwiększyła się wydajność o 11% czyli media jakimi są 3wkłady bez gąbki każdy mniej więcej zabiera 2% wydajności co w przypadku np. 1000l/h daje 60l straty, niewielka w porównaniu do 17% :-) Pozdrawiam Krystian G.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się