Jump to content

dziwne zachowanie soulosi


tata

Recommended Posts

mam problem z pyszczakami soulusi nagle zaczęły pływać wzdłuż szyby jak szalone góra- dół.niektóre się chowają po kątach.mają ściągnięte ogony.wodę wymieniam co tydzień 2 wiadra-zbiornik 112 litrów.mierzyłem dzisiaj parametry wody testem z tropicala 5w1.wszystkie parametry są w normie.ryby karmię mrożoną dafnią i jajami krabów-2 razy w tygodniu.pokarm płatkowany to malawi color i supervit z domieszaną spiruliną.ryby ok.5-6cm-9 sztuk.obrzęku brzuchów nie zauważyłem,odchody normalne nie są ciągnące.czy to początek bloatu czy coś innego.w zbiorniku jest filtr aqua szut. kubełek fluval jako filtr biologiczny.proszę oradę coto może być.ryby mam już ponad dwa miesiące/zbiornik już dojrzał/nidy przez ten okres się tak nie zachowywały.

Link to comment
Share on other sites

nawet bez parametrow mozna powiedziec ze byc moze zaczyna sie pierwsza faza bloatu jesli ryby chowaja sie w ciemnych miejscach, odchody sa cienkie i dlugie to moze byc bloat??


kolega wyzej napisal abys napisal wyniki testow, napisz je oraz daj temp. wody, czy karmiles czasami zywymi robakami?

Link to comment
Share on other sites

mierzyłem dzisiaj parametry wody testem z tropicala 5w1.wszystkie parametry są w normie.

Czyli jakie?



żywym pokarmem nie karmiłem.parametry:azotyny 0 mg azotany 20 mg twardość ogólna 8.0 twardość węglanowa 10.0 ph ok.7.temperatura 26 stopni.

Link to comment
Share on other sites

a i jeszcze jedno: jakie masz parametry wody z kranu? Wymieniasz jednorazowo dwa wiadra wody, jeżeli wiadra są spore to możesz wymieniać ok 50% wody z akwa- w ten sposób możesz mieć strasznie niestabilne parametry wody w akwarium. Chyba że wodę do podmian specjalnie przygotowujesz.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialem pare dni temu z Lago (720l z drapieznikami). Po standardowej podmianie wodą ze studni, z której zawsze bierze wodę NO2 skoczyło na czerwone pole, padła mu prawie cała obsada :cry:

Być może u Ciebie jest tez cos podobnego - jakies wachniecie parametrow wody?

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialem pare dni temu z Lago (720l z drapieznikami). Po standardowej podmianie wodą ze studni, z której zawsze bierze wodę NO2 skoczyło na czerwone pole, padła mu prawie cała obsada :cry:



Ooo w morde, jeszcze z nim gadałem z miesiąć temu, bo podpytywałem się o jego soświadczenia z Fosso bo sklecam jakiś artikl o nich, a on miał takie wypasione byki :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

niestety :(

przedwczoraj padlo mi pare mbamb

i chyba juz nie mam aristo  

wylowilem kilka fosso

zostalo troche przy zyciu

zobacze co bedzie 



Jak widac chwila nieuwagi i ... ale tak po prawdzie, to ilu z nas sprawdza kazda porcje wody, ktora wlewa do akwa? Tak z reka na sercu?

Ja ograniczam sie do sprawdzania parametrow raz na miesiac, lub jak zauwaze ocieranie sie ryb. Tak profilaktycznie, choc powody ocierania moga byc rożne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Posty

    • @Vrzechu Dzięki, będę pamiętał. 👍 Pokrywa na razie leży swobodnie na krawędziach szyb. Nie przyklejałem, choć zastanawiam się nad tym. Jest spasowana praktycznie na zero, a jeszcze dolne krawędzie styku ramy i opaski przejechałem silikonem, więc tym ciaśniej siedzi, a i uszczelnienie jakieś już jest.
    • Fajnie rozwija się ten projekt  Czy te ramy konstrukcyjne pokrywy przyklejałeś do akwarium od góry czy pokrywa swobodnie na nim leży?   Prośba, jak odpowiadasz na komentarz to wpisz "@" i zacznij wpisywać nick osoby, której odpowiadasz, następnie kliknij ją z rozwijanej listy. Wtedy na pewno nikt nie przeoczy odpowiedzi której mu udzieliłeś  
    • Tak, akurat kamień na którym stoi ma płaske dno i lekko pod kątem wierzch, więc idealnie się zapiera dołem, a opiera się o 15kg głaz (wszystkie kamulce nad piachem, leżą na płaskich kamieniach - stad tak wystają, mimo 5cm warstwy obypanego wokol ich piachu). Nie wiem jak przy wstrząsach górotworu/szkody górnicze - mieszkam na Śląsku  Ale podejrzewam, że prędzej się szafka złoży jak bujnie akwarium  
    • Prace trwają, choć powoli z braku czasu. Tłem Juwel Granite planuję zasłonić kaseciaka, a pianką PU (wyrzeżbioną i pomalowaną emalią akrylową pod kolor) uzupełnić uskoki i łączenia tła, by nie były aż tak widoczne. Pojawił się też pomysł na małą hydroponikę, zrobiłem korytko 60x10x10 cm zintegrowane z pokrywą. Chcę je zasilić wężykiem 6 mm (z zaworkiem regulacyjnym) z wylotu pompy. Powinien wyjść ciekawy efekt, gdy będzie wystawało ponad poziom wieka pokrywy.
    • Czy ten pierwszy kamień po prawej stoi stabilnie? Blisko szyby, prawie w pionie.
    • Zdecydowanie nie wymagają 230v. Wszystko zależy od ilości diod, bo je się łączy szeregowo. U mnie zasilanie jest realizowane przez zasilacz 24v. i sterowanie jest przez LDP Moje akwarium jest trochę większe. Więc u Ciebie śmiało można by to zrealizować na 12v
    • Cześć Wczoraj zalałem zbiornik na pierwsze malawi - i chciałbym się upewnić, czy wszystko robię OK - zbiornik: "mały standard" 120x40x50 (zestaw optiset od Aquaela z szafką, pokrywą i oświetleniem LED) - filtracja: Ultramax 2000 zasypany matrixem, siporax i lawa - grzałka: przepływowa JBL 300W - jakieś napowietrzanie - podłoże: koło 30kg piasku dolomitowego rożnej gradacji - gruz: koło 80-100kg na kratce malarskiej - woda nalana przez "ustrojstwo" z parametrami po filtrze węglowym: PH 7,5, GH 5, KH4, zero azotanów/azotynów, przewodność 225mS Po 12 godzinach od zalania zbiornika, podniesieniu temperatury do 28C zacząłem startować biologię: - Seachem Stability wg. instrukcji producenta - trochę (naprawdę mało) bakterii Qualdropa, które stosuję w krewetkariach (i tam się sprawdzają) - plus trochę innych wynalazków (ale też minimalne ilości - na "zaszczepienie"), które stosuję z różnymi krewetkami jak Rich One (aminokwasy itp),  i saszetki Vitality od japończyków z SL-Aqua na szybszy start glonów, biofilmu i innych mikroorganizmów - plus wlałem trochę wody ze zbiorniczków krewetkowych w których wypłukałem brudne gąbki z tych baniaczków - też w sumie nie wielkie ilośc tej wody, bez brudów z filtra, tak by "zaszczepić" żywe bakterie Po kolejnych 12 godzinach zrobiłem testy "startowe": PH - 7,5-7,6  NO3 - 1 NO2 - 0,05 GH - 6 KH - 4 PO4 - 0 przewodność 400mS Macie jakieś uwagi?  
    • Witam ostanio (3 miesiące temu) urodziły mi się Pyszczaki Red redusy (Przetrwał tylko jeden bo był to mój pierwszy chów) ryba sporo urosła ale nadal jest dość mała ktoś mi powie jak powinny wyglądać zdrowo rosnące pyszczaki i jak powinien przebiegać ich wzrost, byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź
    • Sam bym się raczej tego nie podjął, poza tym one chyba wymagają 230V, więc LDP by tego nie uciągnął.
    • Dodatkowo woda w baniaku wg zoolek/jbl GH 10/8, KH 11/11. Dziwnie GH spada, mam nadzieję, że jak już baniak się ustabilizuje ryby będę zadowolone. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w tym temacie oraz całemu forum za pomoc w wystartowaniu. Pozdrawiam.
  • Topics

  • Images

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.