Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, posiadam nowo założone malawi i na razie pływają w nim dwie ryby które miały za zadanie brudzić by woda szybciej doszła. Jedną z nich jest Yellow a drugi może ktoś mi powie, fotki niżej:


Moje pytanie jest takie czy z tymi dwoma rybami, mogą pływac te gatunki:


Cynotilapia afra

Metraclima msobo "magunga"

Melanochromis cyaneorhabdos "maingano


Jeśli tak dokupił bym do obsady jeszcze pare sztuk.


Ile można gatunków mieć w 240l?

Ile sztuk z gatunku by nie było przerybienia?



Nie mam pojęcia co to za gatunek. Może ktoś pomoże.


Zdjęcia ryb do identyfikacji zostały usunięte.Zapraszam do galerii,dział niezidentyfikowane.Perez666.

Opublikowano

Witaj.

W 240l znajdzie się miejsce dla max. 3 gatunków,nie więcej niż 14 ryb.


Cynotilapia afra

Metraclima msobo "magunga"

Melanochromis cyaneorhabdos "maingano



Maingano i msobo mogą jak najbardziej ze sobą pływać,afra....zależy która?


Na przyszłość proszę nie zamieszczać tu zdjęć ryb do identyfikacji,od tego jest galeria=>niezidentyfikowane.

Opublikowano

Rozumiem, że z Yellow te dwa mogą pływać?


Która Cynotilapia afra mogła by z nimi pływać?

Czy Flavus może z nimi być w akwarium?


Chce przełamać te kolory żeby nie było jednolicie. I szukam 3 gatunku który będzie miał inne barwy i najlepiej pionowe pasy.

Opublikowano

yellow z msobo...za dużo żółci będziesz miał w akwa.

Cynotilapie najlepiej wszystkożerne.


Może Metriaclima pulpican?Piękny samczyk,pionowe pasy,niewielkie rozmiary,dietą pasuje do msobo i maingano.

Opublikowano

Msobo żółtego nie znalazłem.


Biorę pod uwagę wydanie yellow i tego niezidentyfikowanego.


A może być Flavus? Podoba mi się ta pszczoła.


Flavus + Msobo + Maingano to trzy różne wzory, chciałbym jeszcze jakąż gładką ale skoro 3 gatunki to skłaniałbym się po 5 ryb z każdego. Msobo i Maingano trochę podobna kolorystyka ale piękne mają kolory. Mozę innego koloru ale jak Msobo.


Czy te gatunki są łatwo dostępne? Maingano mają w sklepie w którym kupuję ale jak z resztą jest nie wiem.


Wybrałem pyszczaki bo są piękne ale tak dużo rodzajów że idzie się powiesić.

Opublikowano

Mogą być,jak najbardziej.

Flavusy pewnie na zamówienie,z msobo również może być problem,zapytaj o te gatunki tutaj http://www.malawicichlids.pl/


Może gdzieś na osiedlu je spotkasz,ale odradzam kupno w takich sklepach jak i w hipermarketach czy allegro.Są to przeważnie ryby niskiej jakości.

Opublikowano

Dotychczasowe kupowałem w rybarium.pl w Łodzi, bo mieszkam niedaleko. Maingano jest popularne więc na pewno szybko będę miał.


A powiedz mi msobo ma różne kolory? A maingano?

Opublikowano

maingano cechuje monomorfizm.

brak dymorfizmu płciowego jest nieraz zmorą akwarystów...

wprawne oko pozwoli ci jednak rozróżnić płeć min.po płetwach, rozmiarze, no i oczywiście inkubacji.

Opublikowano

Msobo Magunga są żółte,po pewnym czasie i odpowiednim karmieniu wpadają w pomarańcz.

U maingano występuje monomorfizm i nie ma odmian kolorystycznych...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Ryby w marcu... teraz brzmi to jak dobry dowcip 😆 Ostatecznie wczoraj akwarium wylądowało u mnie, także powoli ruszam z tematem. Bardzo mi pomogliście w doborze obsady, nic od tamtego czasu się nie zmieniło i nadal celuje w te same gatunki. Czy dalsze wiadomości w temacie zakładania zbiornika wrzucać tutaj, czy może ktoś byłby tak dobry i wydzielił nowy temat? 😉 Zdążyłem już kilka dni temu kupić 700 kg serpentynitu, teraz czas na hydraulikę, a potem nie ma na co czekać, aranżacja i zalewamy.
    • U mnie piwnica jest   pod akwarium więc dużo robi grawitacja, jednak kiedyś robiłem tak jak ty możesz przez ścianę i też funkcjonowało, wygoda  jest niewyobrażalna, więc się zastanów, samo to, że nigdy nie zalejesz podłogi w salonie przy podmianie, w garażu już to nie jest takie straszne. To była moja karta przetargowa z kobietą, by w salonie nie było syfu.
    • Jest normalnie garaż ogrzewany 😉 Tak czy siak grzałka jakaś by musiała być plus pompa z izolacją która tam niby trzyma temperaturę i pianki na rury. Będziemy myśleć 😁
    • Pytanie czy garaż masz ocieplony/ogrzewany. Jeżeli nie to weź pod uwagę fakt, że temperatura powietrza w garażu może wpływać na temperaturę wody w filtracji i tym samym w akwarium. Musisz wtedy przewidzieć dodatkową zabudowę filtracji od strony garażu z izolacją np. styropianem 🙂 
    • @yaro rozumiem co masz na myśli. Ja kończę w maju dopiero 40 lat, aktywny fizycznie jestem w miarę więc nie będzie chyba problemów Wiadomo że wszystko wyjdzie w praniu podczas składania rurek, korpusów, kolanek na sucho bez klejenia, więc zawsze będzie można zrobić jakieś korekty  To akwarium planuje mieć najdłużej do 4-5 lat ponieważ za około tyle, będę robił remont całego salonu, kuchni, jadalni i zbiornik będzie budowany na cala ścianę. Już mam to zaplanowane i dogadane z moją kobietą. Zbiornik ma mieć wymiary 384 x 100 x100 (3840 litrów brutto) Dwiema szybami, frontowa i jedna boczna. Możliwe że będzie głębsze i wyższe ale to zależy ile miejsca będzie po usunięciu kawałka ściany w kuchni  Moja kobieta mnie kocha ale ma mnie już dość czasami xD I tak się dziwie że jeszcze ze mną jest   Właśnie wpadłem na pomysł taki że jak nie będzie miejsca i źle by się odkręcało korpusy podczas wymiany waty to jest opcja przewiercenia się przez ścianę do garażu i tam zrobić filtracje   Czemu ja na to wcześniej nie wpadłem ???  Ale ogólnie rozwiązanie tego narurowca jest ok ? Pozdrawiam i miłego dnia    
    • To dorzucę tylko jedno, Dlaczego zrezygnowałem z narurowców pod akwarium na rzecz kubełków? Szlak trafiał mnie gdy musiałem leżeć ba podłodze by odkręcać co tydzień korpusy. Sprawdź sobie ile miejsca będziesz miał jeśli chodzi o dostęp do korpusów, bo o ile wymiana raz na jakiś czas jak w przypadku kubełków jest do akceptacji, to cotygodniowe ćwiczenia gimnastyczne w szafce mnie osłabiały. Wróciłem do narurowca gdy mogłem go zamontować w piwnicy i wymieniać wkłady na stojąco.
    • Witam. Przespałem się z tym tematem i zrobiłem dzisiaj w pracy mały test. Mianowicie, zastosowanie kolanek 45 stopni spowoduje ze sam narurowiec będzie bardzo ale to bardzo długi. Mówię tu o zastosowaniu kolanek 45 stopni w zasadzie wszędzie, przed korpusami i za nimi. Tak jak na pierwszym i drugim rysunku. Gdzie nie było by praktycznie nigdzie rurek prostopadle, tylko po skosie ewentualnie równolegle. Test zrobiony ale niestety nie mogłem tego nagrać bo nie mogę używać telefonu w pracy za bardzo. Sprawdziliśmy jak woda grawitacyjnie przepływała przez kilka rurek i kolanek 45 stopni, co prawda bez korpusów do pojemnika i to samo zrobiliśmy na kolankach 90 stopni. Zbudowaliśmy podobne do siebie konstrukcje. Tak więc woda lepiej przepływa na kolankach 45 stopni, pojemnik 50 litrów napełnił się szybciej o około 2-3 sekundy. Czy to rzetelny test? Ciężko stwierdzić ponieważ nic nie robiło oporu dla tej wody. Tak czy siak jest jeden problem i to nie mały, zbudowanie całego narurowca w ten sposób, to braknie mi salonu na niego. Niestety wyszedłby dosyć długi. Po takiej krótkiej aranżacji tych rurek ten na kolankach 45 stopni już odstawał o kilka dobrych centymetrów a co dopiero na całym systemie.  Dodam tylko że rurki były stalowe średnica wewnętrzna 25mm, bo pcv nie mamy u mnie w pracy ale zawory kolanka itp. wszystko było.  Wiec pozostaje zbudowanie narurowca tradycyjną metodą.  Chociaż w pewnych miejscach zastosowałbym kolanka 45 stopni. To mój najnowszy prototyp narurowca z dwoma wlotami, z jednej strony rzecz jasna. Sugerowałem się tematami od @rekawiczka @stan @aurban6 i oczywiście nie ujmując nikomu innemu bo każdy dołożył przysłowiowego grosza swojej wiedzy W najbliższym czasie trzeba pospawać stelaż pod akwarium i później zbudować filtracje Jakby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie co do ostatecznego myślę już rysunku to wysłucham z chęcią Pozdrawiam.
    • @rafalniski  O ten temat chodziło? Post 40  i dalej   
    • Co do przepływu to ja przez ostatni rok zmniejszyłem pompę 25/40 na I bieg i ogarnia spokojnie moja 500 z dużym przerybieniem. Ważne aby był odpowiedni obieg wody Przezroczyste korpusy niestety ścierają się wewnętrznie. Po 7 latach w biologi zeżarło mi te wypustki na dole  a wczoraj jeden z korpusów  poprzez mikrodziureczkę zaczął puszczać wodę. Dobrze, że popatrzyłem pod akwa. Ja bym wolał korpusy nieprzezroczyste bo chyba są mocniejsze.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.