Skocz do zawartości

Horror w moim akwa


Rekomendowane odpowiedzi

Oddawanie ryb ani kupno nowego akwa nie wchodzi w grę

nie bardzo rozumiem dlaczego oddawanie nie wchodzi w rachubę? a przy okazji powinieneś odwiedzić ten sklep w którym kupowałeś te rybki i porozmawiać ze sprzedawcą, jakby na to nie patrzeć zostałeś w perfidny sposób okłamany, naciągnięty, wpuszczony w maliny że aż ręce opadają, a skoro przeglądałeś forum i serwis to dobrze wiesz co masz zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zbiorniku możesz hodować jeden gatunek IMHO albo saulosi albo sprengerae.


Zestaw ryb jaki włożyłeś do zbiornika to połączenie więzienia o zaostrzonym rygorze z psychopatycznym nadzorcą :evil: .


Nie znam Cię ale jeżeli świadomie robisz krzywdę swoim podopiecznym nie jesteś "materiałem" na dobrego akwarystę. Pobawisz się zdechłe sztuki powyrzucasz do kibla i kupisz sobie chomika albo gitarę. W przypadku zwierząt sprawa nie jest jednak taka prosta ( szczególnie dla nich ) jak w przypadku gitary, zwierzaki to żywe istoty ... pomyśl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem oburzony zachowaniem się sprzedawcy, który w celu majątkowym dopuscił się oszukania swojego klienta. Oszukanie to jest o tyle perfidne, że odbywa się to kosztem żywych stworzeń. Bardzo szkoda, iż Polskie prawo nie przewiduje jasnych zasad ukarania takiej osoby, trzeba byłoby prowadzić postępowanie itd.


Jeszcze bardziej zaskoczony jestem Twoim zachowaniem Komandorze. Oszukania trafiają się często i mają wyżej wymieniony cel majątkowy. A Twoje postępowanie z tymi rybami jest niezrozumiałe, bo trzymanie ich w takim akwarium nie ma celu majątkowego, ani zadnego innego racjonalnego celu. Prosisz nas o pomoc, ale wiesz doskonale jakie padną odpowiedzi. Prosisz nas o pomoc, ale od razu zakładasz niespełnienie warunków pomocy i wskazówek podanych przez nas.

Traktujesz swoje zwierzęta źle, i jest to niegodne.

Zwracam się do Ciebie z prośbą, proszę daj sobie pomóc, spełnij nasze warunki wymienione wcześniej. Ty nie zrobisz tego dla nas, ani dla nikogo innego - Ty zrobisz to dla dobra swoich podopiecznych, pokaż że kochasz ryby i chcesz dla nich jak najlepiej. Nie utwierdzaj nas w przekonaniu, że nie kochasz ryb, nie chcesz poznawać ich zachowań i ich piękna - a tylko i wyłącznie zechcesz sie nad nimi znęcać.


Pamiętaj o kilku rzeczach:

Dz.U. z 1997 r. Nr 111, poz. 724


Art. 1.

1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.

Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Art. 5.

Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania.

Art. 6.

1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się

nad nimi jest zabronione. W tym:

10) utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania

12) stosowanie okrutnych metod w chowie i hodowli zwierząt


Art. 35

1. [...]znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2(wymienione wyżej),

podlega karze pozbawienia wolności do roku, ograniczenia wolności albo

grzywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest,Bartus_M i reszta dobrze ci napisali i to bardzo dobrze. Wez to sobie do serca kolego komandorze,a szczegolnie to co Bartus_M podal na czerwono.Nie chcial bys chyba byc zle traktowany,przetrzymywany w pomieszczeniu ,ktore jest niegodne czlowieka. Zwierzeta zasluguja na to by je dobrze traktowac,a jezeli nie jestes w stanie tego zrozumiec co sie do ciebie pisze to nie jestes czlowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę łudziłem się, że na nowym forum takich postów nie będzie. :lol:

I standardowa odpowiedź: możesz nie robić nic i któregoś dnia towarzystwo zdechnie albo się pozabija. I tylko tych ryb szkoda.... :x


Krócej i jaśniej chyba się nie da udzielić odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem bratem małego i chciałem panom podziękować. Dziecko kupiło sobie rybki dba o nie, karmi, sprawdza wode itd, a państwo wypisujecie mu ze jego ryby sie pozabijają. Dziwi mnie to, poniewarz akurat w jego akwarium jest wyjątkowy spokój. Mimo dużej rozbieżności gatunków jakoś agresji nie widać. Sam hoduje ryby, mam odpowiednio dobraną do litrażu obsade i częsciej mi sie zdarza że jakaś ryba ma np nadgryziony ogon niż jemu. Mysle też że straszenie dziecka przepisami prawnymi to troszke przesada. Ja nie mam zamiaru wypisywać paragrafów które dotyczą psychicznego znecania sie nad nieletnim dzieckiem. A poza tym niestety dziecko które sie krytykuje o wszystko co robi z dobrą chęcia i wkłada w to dużo pracy czuje sie gorzej niż 16 rybek w 112 L akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Płagam was o pomoc Mam akwa 112l (standard), a w nim 16 ryb (8-9 gatunków)"


Dziwi mnie to, poniewarz akurat w jego akwarium jest wyjątkowy spokój.

byc moze do czasu


Sam hoduje ryby, mam odpowiednio dobraną do litrażu obsade i częsciej mi sie zdarza że jakaś ryba ma np nadgryziony ogon niż jemu.

problem w tym, ze niestety twoj brat nie ma odpowiednio dobranej obsady... poczytaj prosze jakie wymagania maja trzymane przez niego ryby a jako akwarysta szybko sie zorientujesz co jest nie tak


Dziecko kupiło sobie rybki dba o nie, karmi, sprawdza wode itd


jak duze sa rybki? jaka jest filtracja? jakie sa parametry wody (NO2, NO3)?


pzdr

jas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bratem małego i chciałem panom podziękować. Dziecko kupiło sobie rybki dba o nie, karmi, sprawdza wode itd, a państwo wypisujecie mu ze jego ryby sie pozabijają. Dziwi mnie to, poniewarz akurat w jego akwarium jest wyjątkowy spokój. Mimo dużej rozbieżności gatunków jakoś agresji nie widać. Sam hoduje ryby, mam odpowiednio dobraną do litrażu obsade i częsciej mi sie zdarza że jakaś ryba ma np nadgryziony ogon niż jemu. Mysle też że straszenie dziecka przepisami prawnymi to troszke przesada. Ja nie mam zamiaru wypisywać paragrafów które dotyczą psychicznego znecania sie nad nieletnim dzieckiem. A poza tym niestety dziecko które sie krytykuje o wszystko co robi z dobrą chęcia i wkłada w to dużo pracy czuje sie gorzej niż 16 rybek w 112 L akwarium.


Agresji nie widać, ponieważ ryby z pewnością jeszcze nie dojrzały odpowiednio, i nie "zrozumiały" iż posiadają pod płetwami odpowiednią siłę i możliwości. Co prawda z pewnością skarłowacieją - ale przecież to mało istosne, jak sie karmi i bada wodę.

Chciałbym również zaprzeczyć, iż przedstawienie paragrafów to psychiczne znęcanie się nad dzieckiem(wg. mojego prawnego rozumowania). Raczej służyło to bardziej do mocniejszego zobrazowania zaistniałej sytuacji, kiedy to prośby i rady są odrzucane w momencie kiedy jeszcze nie zostały podane do wiadomosci.

Niezwykle się natomiast cieszymy, że Komandor znalazł swoje celowe zainteresowanie, pokochał to hobby, i podjął chęci i wysiłek, aby kreatywnie, pracowicie i ochoczo, zajmować się akwarium - ale tak jak to robi teraz(gatunki a litraż), jest złe pomimo karmienia najlepszymi pokarmami, i badania wody w SANEPID'zie.

Nasze pogądy są budowane w oparciu o nasze własne doświadczenie i o doświadczenie niekiedy światowej sławy autorytetów w tej dziedzinie, czy znanych hodowców. Nie wymyślamy sobie informacji, tylko po to aby się rozpisywać i oszukiwać innych, podajemy nasze doświadczenia i widze w intencji najczystszej pomocy innym.

Chciałbym również zapewnić Pana, iż się nie znęcamy, nie mamy tego w zamiarach, nie mieliśmy i mieć nie będziemy, ale chcemy zawsze pomóc jak tylko potrafimy najbardziej.

Proszę to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO3 < 40 mg/l

a NO2 < 0,3 mg/l

Ilość amoniaku jest bliska 0 nie pamietam jaka tam jest skala w każdym razie w normie.

Filtracja... hmm wewnętrzny, 2 komorwo... ale czyśći dobrze.

Cały sprzet 24 g/dobe.

Wiem bo ja przy tym akwarium ostatnio musze robic, i jakos od pewnoego czasu ze związkami przemiany materii problemów już nie ma.

Wielkość ryb hmmm różna... ale nie widać żeby te mniejsze były zdominowane.

Ja wiem że takie ryby to powinny mieć minimum z 300l akwarium itd. No ale chyba lepiej niech będą w 112 niz ma je oddać i je włożą do 60l w którym już z 10 pływa, dadzą najtańszy pokarm, a jak któraś zdechnie to nawet sie tym nie przejmą. Wiadomo ze nie powinno się przerybiać akwarium no ale skoro już jest jak jest to się kontroluje wode itd.

Ciekawi mnie zachowanie tych ryb. Ostatno mały kupił im jakies tabletki ze spiruliną. I jak przykleji 1 tabletke do szyby to ryby przypływają i karzda sobie trchoe zje, ale nie widać żeby jedna drugą w jakiś specjany sposób odganiała. Co troche mnie dziwi bo jak wiadomo pielęgnice z reguły są agresywne. Wydaje mi się ze te jego ryby się po prostu do siebie w jakiś sposób przyzwyczaiły i raczej nie będzie problemów z agresją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.