Skocz do zawartości

Plastikowy pojemnik na kotnik?


flaczak

Rekomendowane odpowiedzi

możesz położyć gazę - do 2 cm w kotniku - to IMHO za długo, poza tym nie wiem jak duże masz dorosłe ale 2 cm podrostki raczej sobie nie poradzą.

Jednak widzę że i gdyby 30 osób ci odradzało to i tak zrobisz swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już upierasz się żeby mieć młode to daj sobie spokój z jakimikolwiek pudełkami, kotnikami, foliami czy innymi formami męczenia ryb tylko zapewnij im jakieś kryjówki w akwarium.

Możesz odłupać kilka warstw łupka i poukładać go tak aby tylko maluchy się tam mieściły, możesz zrobić małe gruzowisko - chodzi o miejsce w którym młode byłyby bezpieczne, a do którego nie mieściły by się dorosłe ryby.

Wierz mi że kilka na pewno się uchowa.

Sądząc po Twoich poprzednich postach nie wygląda mi na to abyś miał miejsce i warunki na utrzymanie dajmy na to chociaż dwóch całych inkubacji więc po co te komplikacje (kiedyś odłowiłem dwie inkubujące samice saulosi i miałem ponad 50 młodych więc podążając za dzisiejszymi standardami gdybym chciał je wszystkie zostawić musiałbym im zapewnić zbiornik minimum 600 litrów).

Te które się uchowają będą najsilniejsze i najbardziej sprytne z całej reszty i powinny w niedługim czasie bardzo skutecznie przerybić Ci zbiornik - choć przyznam szczerze nie wiem jaki jest tego cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunta dobrze Ci radzi, ja rozumiem że w twoim wieku chciałoby się wszystko i już :) (bez obrazy :wink: ) Sam pisałeś we wcześniejszych wątkach że z powodu "problemów zdrowotnych" masz trudności przy opiece nad akwa (podmiany) a dodatkowe przerybienie twojego i tak zapchanego zbiornika (raczej pomyśl nad większym akwa lub redukcją) spowoduje że podmianki będziesz musiał robić bardzo często bo pojawią się problemy :(

Bardzo mnie cieszy że pyszczaki stały się twoją pasją ale podchodź do niej jak profesjonalista i poważny facet którym już prawie jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego że masz źle w baniaku się spodziewałem ale nie że aż tak beznadziejnie.

Weź człowieku likwiduj jak najszybciej wszelkie kryjówki i módl się żeby Ci się nic nie uchowało bo w chwili obecnej masz jakieś 5 litrów wody na dorosłą rybę nie licząc maluchów co jak dla mnie podchodzi już pod "Ustawę o ochronie zwierząt"

Co do planów na większy baniak to nie jest to żadne wytłumaczenie że kiedyś będzie ale jeszcze nie wiadomo kiedy. Jak będziesz miał większy baniak wtedy będziesz mógł pomyśleć o zwiększeniu obsady lub odchowywaniu narybku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.