bartex Opublikowano 13 Marca 2011 #1 Opublikowano 13 Marca 2011 Witam, czy ktoś w Was stosował w zbiorniku z pyskami otoski jako "pożeracze" glonów?? nie mogę sobie poradzić z glonami brunatnymi a nie chcę używać chemii, dlatego myślę o wpuszczeniu otosków które może pomogą zadbać o czystość w akwarium.......... Proszę nie edytować poprawek moderatora!Perez666.
Perez666 Opublikowano 13 Marca 2011 #2 Opublikowano 13 Marca 2011 :shock: no bez przesady, za niedługo będą pytania o kiryski...
bartex Opublikowano 13 Marca 2011 Autor #3 Opublikowano 13 Marca 2011 a dlaczego bez przesady ???? dużo dobrego słyszałem o wpuszczeniu takiej ekipy porządkowej.......
slawek gorol Opublikowano 13 Marca 2011 #4 Opublikowano 13 Marca 2011 A spójrz na optymalne parametry wody dla otosków.
bartex Opublikowano 13 Marca 2011 Autor #5 Opublikowano 13 Marca 2011 A spójrz na optymalne parametry wody dla otosków. wiem co masz na myśli ale mając kiedyś ogólne i wodę PH 6,2 do 7.0 żaden nie odszedł. więc tu w malawii sądzę że dadzą radę i pomogą mi w tej pladze.... bo wiem i widziałem że potrafią wiele. a jak już zrobią co należy oddam je z powrotem skąd mam zamiar je wziąć. nie wiem jak już walczyć, pozbyć się brunatnych...
docia Opublikowano 14 Marca 2011 #6 Opublikowano 14 Marca 2011 otoski nieporadza sobie z agresywnymi pyszczakami , ryby te beda podgryzane przez terytorialne malawi co bedzie skutkowalo utrata pletw i generalnie marnym zyciem parametry wody brak roslin i wogole slaby pomysl , kiedys u mnie w akwa plywaly kiryski do czasu az pyszczaki niepodrosly
eljot Opublikowano 14 Marca 2011 #7 Opublikowano 14 Marca 2011 Skoro chcesz wpuścić otoski aby posprzątały a potem je oddać, to równie dobrze możesz posprzątać sam . Szczoteczką usuniesz z kamieni a ostrą gąbką z roślin jeśli je masz. Bród z wody odfiltruje gąbka z mechanika, efekt będzie podobny a przynajmniej otoski nie ucierpią
bartex Opublikowano 14 Marca 2011 Autor #8 Opublikowano 14 Marca 2011 Skoro chcesz wpuścić otoski aby posprzątały a potem je oddać, to równie dobrze możesz posprzątać sam . Szczoteczką usuniesz z kamieni a ostrą gąbką z roślin jeśli je masz. Bród z wody odfiltruje gąbka z mechanika, efekt będzie podobny a przynajmniej otoski nie ucierpią też tak podszedłem do tematu.... tylko glony brunatne tak szybko rosną że czyszczenie co 7 dni to już mus.Robię to systematycznie w czasie podmian.... ale po 4dniach glon znów wychodzi i się rozrasta: NO2=0 No3=do 20max (w 7dni po podmianie) PH=7.5 temp 27 Po4= bliskie0
eljot Opublikowano 14 Marca 2011 #9 Opublikowano 14 Marca 2011 tylko glony brunatne tak szybko rosną że czyszczenie co 7 dni to już mus No to otoski non stop na walizkach Tak poważnie to jedyny sprawdzony sposób na okrzemki to je przeczekać, z czasem przewagę w akwarium przejmą inne glony/rośliny.
slawek gorol Opublikowano 14 Marca 2011 #10 Opublikowano 14 Marca 2011 Spokojnie, daj im i sobie czas... Z czasem przekształcą się w śliczne zielenice.. Btw.Perez czasem śmieje się, że miałem najbardziej zaglonione akwa na klubie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się