Skocz do zawartości

Tylko samice.


Rekomendowane odpowiedzi

yelowki nie walczą miedzy sobą prawie w ogóle, ale samice innych gatunków potrafią naparzać się mocniej od niejednych samców.

Po drugie staramy sie zapewnić jak najlepsze warunki swoim rybom - więc nie polecamy ani samych samców ani samic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yelowki nie walczą miedzy sobą prawie w ogóle, ale samice innych gatunków potrafią naparzać się mocniej od niejednych samców.

Po drugie staramy sie zapewnić jak najlepsze warunki swoim rybom - więc nie polecamy ani samych samców ani samic.




Próbowałem byłej "alfie" to wytłumaczyć jak spadl z tronu i go wyławiałem:




DSC06248.JPG



Nie do końca zgodzę się ze stwierdzenie że nie walczą prawie wcale. Może nie są to walki jak dajmy na to saulosi ale przeganianie i pojedyncze "strzały" są na porządku dziennym.

Jeżeli jednak przyjdzie co do czego to jak widać na powyższej fotce - potrafią wyeliminować konkurencję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie staramy sie zapewnić jak najlepsze warunki swoim rybom - więc nie polecamy ani samych samców ani samic.

Z tym stwierdzeniem się nie zgadzam.

To że staramy się zapewnić rybom najlepsze warunki nie wyklucza trzymania ich bez samców ani bez samic.

Widziałem takie układy choćby u Marsa z dużymi drapieżnikami i wyrażał się o tym dość pozytywnie, bo nagle okazało się że w baniaku jest spokojnie. :wink:

A wątpię żeby nie zapewniał swoim rybom najlepszych warunków życia.

Byłem widziałem - samotne samce nie straciły nic na pięknie.

(mówię o fosso- i bucco-chromisach w jednym baniaku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś same saulosi?

też wyglądają pięknie?

a jak wyglada samotny samiec aulonocary w porównaniu do samca z samicami ? - też identycznie?

Yelowek to też pyszczak , ale ten raczej nie wygląda na rybę katastroficznie poobijaną, widziałem ryby bez oczu, płetw i takie które znikały - ten naprawdę to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka za off top ale co do znikajacych ryb to kiedys w zbiorniuku ogolno pielegnicowym (meeka, zebra itp)trzymalem miedzy innymi 2 Misgurnus anguillicaudatus ok 15cm i tak z 1,5 - 2 cm srednicy...zostawilem ryby na 4 dni bez karmienia i te 2 ryby kompletnie nog dostaly, nawet szkielet nie zostal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a przecież samice nie walczą miedzy sobą.


Tak się jakoś złożyło, że przez parę tygodni miałam w akwa same samice saulosi. Wierz mi wcale nie było spokojnie. Dopóki miały nad sobą samca jako tako im się żyło, powiedzmy... w zgodzie. Kiedy samca zabrakło okazało się, że mają bardzo wyraźną hierarchię i nie dadzą sobie w kaszę dmuchać. Walki i gonitwy między skałkami były na porządku dziennym.

Moim zdaniem, (pomijając już aspekt estetyczny, samce są z reguły dużo atrakcyjniejsze) nie ma sensu trzymać samych samiczek bo spokojnie pewnie i tak nie będzie. A może to kwestia temperamentu danego gatunku. Moje dziewczynki grzeczne nie są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.