Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kolejną rzeczą która mi się nie podoba to to że brudną wodę zasysa biolog - który na szczęście ma prefilltr (ale jaki?) potem ta woda wpada do mniejszego zbiornika w którym pracuje atman jako mechanik - wytłumacz mi co on ma robić? bo z tego widać jak by filtrował wodę po biologu - więc nie spełnia roli mechanika na pewno.

Opublikowano

mhm,


jak to teraz naprawić? tj. wyeliminować no2 ?


atan zaciąga wodę z akwarium i wypuszcza do tego małego zbiornika przez gąbkę


prefiltrem, ajk napisałem wyżej, jest filtr narurowy z wkładem sznurkowym 100um

Opublikowano

atan zaciąga wodę z akwarium i wypuszcza do tego małego zbiornika przez gąbkę



jak to zrobiłeś?

bo z tego co wiem to atman działa w drugą stronę.

Zaciąga przez gąbkę a wypuszcza rurką. Chyba ze na wyjście dałeś gąbkę a ta duża dziura, na którą powinno sie wsadzić gąbkę jest wyjściem. - jednak takie wyjście nie jest dobre, bo przez mechanizm przechodzi ci brudna woda mogąca uszkodzić wirnik.


Panowie zrobił się off top.Proszę trzymać się tematu a filtrację omówić w odpowiednim dziale.Perez666.

Opublikowano

jeszcze myślałem, żeby przed atmana wsadzić narurowca z tą gąbką, a wyjście zostawić wolne - ale to kiedy indziej


co do testów - mogą to być testy kropelkowe tropical?

Opublikowano


Panowie zrobił się off top.Proszę trzymać się tematu a filtrację omówić w odpowiednim dziale.Perez666.



Może to właśnie wina filtracji że nie ma odpowiednich parametrów i ryby padają?

Opublikowano

najlepiej w jakie testy i jakich producentów, kupić na początek?


tak żeby wyniki były w miarę dokładne, a z drugiej, najlepiej, niezbyt drogie.... jeśli to możliwe

Opublikowano

NO2, PH może być zooleka, NO3 JBL bo zooleka często zdarzają się narzekania co do dokładności. A na pewno wszystkie kropelkowe nie kupuj pasków.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • A miałeś w środku jakieś media, chociaż gąbkę? Jeśli nie to chyba normalne, bo pompa zasysa z dołu komory.
    • Mam kolejne pytanie. Podłączyłem sumpa testowo na tydzień czasu i woda w ostatniej komorze tam gdzie jest pompa jest najbardziej brudna(zamulona) Na powierzchni wody w tej ostatniej komorze cały czas pływają jakieś paprochy. Czy to normalne i po podlączeniu sumpa do akwarium docelowego nie będzie tego problemu?
    • U mnie układ Maison Reef & Kulfon & Saulosi sprawdza się idealnie. Szeryf w swoim rewirze toleruje jedynie o dziwo pięknie wybarwiającego się samca Saulosi. Ogólnie mam wrażenie, że Saulosi są tłem dla reszty obsady, bo pływają gdzie chcą bez reakcji reszty obsady.
    • U mnie yellow już 5 lat żyje z "roślinożerną" mbuną karmione głównie spiruliną super forte 36% i żyją, mnożą się a samiec yellow wielki jak byk. Preferencje pokarmowe yellow można między bajki włożyć, jakby od karmy roślinnej miał jakiś brak to by nie urósł taki wielki. Wcześniej też miałem yellowy, już od lat 90-tych trzymane z mbuną i zawsze karmione przewagą karm roślinnych i zawsze było ok, dopiero tutaj zauważyłem jakąś manię na punkcie preferencji zywieniowych i nawet przez jakiś czas stosowałem się do tego ale zauważyłem że to jakaś bzdura która niema żadnego znaczenia. Znaczenie mogą mieć skrajności typu mbuna z rybożerną drapieżną non-mbuna, natomiast cała mbuna może być trzymana ze sobą razem i karmiona tym samym.
    • Oczywiście możesz połączyć i przy odpowiednim podejściu będzie to funkcjonować, ale czy jeśli preferencje żywieniowe tych ryb są jednak mocno odmienne, to powinno się to robić?
    • Chipokae to mięsożerca, więc zestawienie go z roślinożernym demasoni może być problematyczne. Oprócz auratusa możesz jeszcze rozważyć loriae. 
    • hej dzieki! A jaka jest obecnie filozofia laczenia np. L. caeruleus i L.trewavasae lub C.demasoni. Pamietam, ze kiedys niejako bylo "przeciwskazane" ze wzgledu na diete? Jak obecnie do tego się podchodzi? mozna je polaczyc?
    • Żółty to najlepiej yellow ( Labidochromis caeruleus ), masz zarówno samce jak i samice intensywnie żółte.
    • Cześć   Nie wiem czy połączenie M. Fainzilberi z C. Demasoni w takim zbiorniku to do końca dobry pomysł. Miałem w klasycznej 450tce M. Fainzilberi z Msobo i panowie z tych gatunków nie miały dla siebie litości. Demasoni nie hodowałem jeszcze ale wydaje mi się, że starcie na takiej linii może być jeszcze mocniejsze. Jeśli chodzi o kolor żółty to wspomniane wcześniej Msobo zdobyły moje serce, ale gdybym miał teraz poprzedni zbiornik to zamiast Msobo umieściłbym w nim Pseudotropheus Interruptus   Jeśli natomiast połączenie Fainzilberi - Demasoni jest nieuniknione to może warto rozważyć jeszcze Auratusy jako kolejnego zawadiakę? Ewentualny nadmiar agresji rozproszyłby się na większą liczbę chuliganów.  Ekstra rybą z pięknym żółtym kolorem u samic jest też M. Chipokae  Ale one w połączeniu z Fainzilberi to już chyba zbyt mocna opozycja dla Demasonów. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.