Skocz do zawartości

Co jeszcze dodac do tego zestawu ?


tofif

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jeszcze tetra pro colour i tetra pro vegetable.Jeśli chodzi o ten pierwszy,pokusiłbym się o stwierdzenie,że jest lepszy niż z Tropicala.Ryby oba pokarmy lubią,nie zauważyłem,żeby któreś go nie jadły lub żeby coś złego działo się po ich zjedzeniu.Moim zdaniem mają jeszcze jeden plus-są w postaci "crisps" czy crispsów,nie wiem jak się to pisze dokładnie,więc przepraszam :oops:

Zawsze to co innego,niż zwykłe pokarmy płatkowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hikari Cichlid Excel, Cichlid Complete, Staple, Hagen Nutrafin Spirulina Flocken, Sera Cichlid Sticks, Granu Green, Granu Meat, Premium Tabs 20%, Flora, Cichlid Medium Sticks, Green Algae Wafers, Cichlid Color, Supervit Granulat, Asta color i inne dla paletek (w nieduzych ilosciach), Marine gran i flocken, Tetra Min Pro, Vegetable Pro,Phyll.


Ot można sobie wybrać coś dla swoich podopiecznych. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mówcie mi że macie całe szafki pokarmu w domach :shock:

Racjonalne żywienie ryb TAK ... ale pomijając względy finansowe poczytajcie składy proponowanych pokarmów pyskom naprawdę nie robi dużej różnicy czy np. spiruliny jest 36% czy 30%.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mówcie mi że macie całe szafki pokarmu w domach :shock:

Racjonalne żywienie ryb TAK ... ale pomijając względy finansowe poczytajcie składy proponowanych pokarmów pyskom naprawdę nie robi dużej różnicy czy np. spiruliny jest 36% czy 30%.

pozdr.



na jakiej podstawie tak twierdzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartus_M prawie 20 pokarmów!? to chyba „lekka” przesada, wiem, że pewnie zaraz znajdą się obrońcy i powiedzą, że to jeszcze mało, sami mają więcej na dodatek mnie zlinczują i napiszą o tym artykuł, ale dla mnie to trochę chore :? No chyba, że masz to w małych ilościach, bo zanim ty tym skarmisz te ryby to wszystko wywietrzeje i będzie do du..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, panowie, ależ wasze zdziwienie jest przerażające ;-)

Generlanie zwykle na stanie u mnie bywało ok. 11 pokarmów z mrożonkami. Gdybyście zechcieli zauważyć

Ot można sobie wybrać coś dla swoich podopiecznych. Wink
to napisałem, że spośród tych, można sobie coś wybrać, a nie że cały zestaw który napisałem należy wykupić.

Najlepszym zapobieganiem "wietrzenia" pokarmu (choć niech ktoś mi sprecyzuje ten oto wyraz dokładnie) jest kupowanie pokarmów małych i dużo - żeby dieta była urozmaicona,a jednocześnie zapobiegamy w ten sposób upłynięcia terminu ważności któregoś z nich.

Urozmaicona dieta jest bardzo ważna, prosty przykład: Czy my bylibyśmy zadowoleni, jedząc już do końca życia kanapki, z mielonką i sałatą ?

Do całej gamy pokarmów, należy dodać moczenie w soku z marchwi, namaczanie granulatów w produktach mineralno-witaminizujących, czy płatków itd. I inne możliwe urozmaicenia pokarmu Shrimp-Mix itd. Więc wybierzcie sobie jakieś z tych tutaj już wymienionych i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
    • A nie myślałeś nad przykryciem zbiornika? Płyta Gutta Płyta Hobbyglas gładka przezroczysta 2 mm świetnie się sprawdza. Minus trzeba z niej usuwać kurz. łatwo w niej wyciąć miejsce na węże itp.
    • Na pewno to zrobię, nie wiem jeszcze jaką metodą, ale na bank nie będę tracił tego ciepła. Mam przygotowane dwa odpływy, jeden do kanalizacji, drugi bezpośrednio do zbiornika 10k L zakopanego na podwórku. Do tego same zbiornika będzie odpływ deszczówki z dachu i podwórka. Z wielu względów przydomowa oczyszczalnia zamiast włączenia do sieci kanalizacyjnej. Długo nad tym myślałem i rozmawiałem z wieloma osobami, które mają przydomowe oczyszczalnie i według mnie, nie ma lepszej opcji. Dodatkowo w moim przypadku wybudowanie przyłącza i jego późniejsza obsługa to kosmos. Rozprawiam o tym z człowiekiem od rekuperacji. Chętnie bym odebrał powietrze z nad zbiornika, poza ciepłem z parowania jest jeszcze oświetlenie wiec sporo energii, ale wilgotność nad akwarium będzie >90% i nie wiem co na to rekuperator i przewody wentylacyjne. Trwa narada w tej sprawie  
    • @bojack Co do hajsu/ekologii pomyśl, kiedy dom nie gotowy o... 1/ wymienniku ciepła do podmiany - 10 l/h to może być zimą jakieś kolejne 125 kwh/mc jeśli nie więcej....  A rozwiązanie proste... u mnie rura w rurze -wężyk od osmozy w rurce igielitowej. Tylko do 10l/h już większa długość się przyda no i dobrze to zaizolować trzeba..... 2/ wykorzystaniu wody ściekowej Oczko wodne ? Zbiornik do podlewania ogrodu ? Regeneracja dolnego źródła PC ? 3./ Oddzielny punkt poboru jeśli jest kanalizacja... ? 4/ Jak z wentylacją ? Nowe domy żeby spełnić normy raczej muszą mieć rekuperację.  Plan z odzyskiem wilgoci czy bez ? Wyciąg nad akwa? Straty energii przez parowanie mogą być spore.
    • To skąd bierzesz hajs na prąd i żarcie też mają w DDD   Konkluzja jest taka, że na dole robię maksymalnie niską wylewkę zachowując parametry cieplne, tak, aby w przypadku chęci zrobienie sumpa były jakieś opcje co do wysokości. Reszta później, ale filtracja wewnątrz zbiornika jest kusząca z wielu względów.
    • Kurcze wy się więcej zastanawiacie nad przepływem niż nad rybami... wiecie,  że te ryby to mają w du**e wasze problemy...
    • 1. Podnoszenie 30 tyś l/h wody o _jeden_ metr to moc ok. 82 W (bez uwzględnienia strat w związku z wydajnością pompy). Moduły to bardziej energooszczędne rozwiązanie - nie ma tego podnoszenia. Duży moduł w części za filarem + kilka pomp i sump ze wszystkimi komplikacjami nie nie potrzebny. 2. 16 cm - wejdzie np. Jebao dcp 20000. 2 - 4 sztuki? ? Wg moich obserwacji sprawność jest większa przy niższych obrotach. 3. Ryba 20 cm zanieczyszcza wodę, jak 5 sztuk po 10 cm.... Jedna 30 cm - jak 12 szt po 10 cm.  
    • Racja, po prostu kasa, czy też moda wymuszona oszczędnościami właśnie. Zobaczymy, kogo nie odstraszą koszty zakupu dużego zbiornika, sprzętu i rachunków za prąd, ten będzie szukał rozwiązań w zasilaniu np. kaseciaka falownikiem. Chyba sam tak zrobię do planowanego dużego akwarium. Przewiduję nową odsłonę obumarłego wątku o filtrze kasetowym, choć jest tam co czytać, ponad 1800 postów. 😄 Byle było co do tego akwarium wpuścić, nie za horrendalne pieniądze...
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.