Skocz do zawartości

System filtracyjny AquaMedic Marin 500


milc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze tylko elektrownie koło akwa postawić i będzie super :lol: . Wg mnie za dużo w tym zestawie elementów nie przydatnych w akwarium słodkowodnym, które tylko zabiorą sporo miejsca. Ale jeśli ktoś ma spore akwa, może pozwolić sobie, żeby trochę litrów od niego odjąć, to na pewno wodę będzie miał przefiltrowaną wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za dużo w tym zestawie elementów nie przydatnych w akwarium słodkowodnym, które tylko zabiorą sporo miejsca.


W sumie nie można tutaj na 100% powiedzieć, że cokolwiek

z tego jest nieprzydatne.


Ale jeśli ktoś ma spore akwa, może pozwolić sobie, żeby trochę litrów od niego odjąć, to na pewno wodę będzie miał przefiltrowaną wzorowo.


No właśnie co do tego mam wątpliwość - piszą o wydajności

pompy wyrzutowej 1000 lph, czy to jest dosyć dla akwarium

500 L brutto (~350-400 L netto) z kontrolowanym przerybieniem?


Co do zajmowania miejsca w akwarium nie widzę problemu.

Można mieć różne zdanie, ale zakładając coś takiego zamiast

filtrów wewnętrznych, wlotów i wylotów od kubełków może

być chyba tylko lepiej. Tym bardziej, że toto obudować

sprytnie można.


Mam tylko wątpliwości co do konieczności wymuszania

ruchu wody w akwarium, bo przy tym systemie pobieranie

i wyrzut wody są jednak blisko, więc chyba trzebaby jakąś

pompkę w samym zbiorniku zostawić. Bo o napowietrzanie

raczej martwić się nie trzeba - złoże jest typu zraszanego,

a pobieranie z powierzchni.


milc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie można tutaj na 100% powiedzieć, że cokolwiek

z tego jest nieprzydatne.


Odpieniacz w wodzie słodkiej jest w 100% potrzebny :?: Z tego, co widać na fotce, to prawie 1/3 urządzenia jest odpieniacz :wink: .

No właśnie co do tego mam wątpliwość - piszą o wydajności

pompy wyrzutowej 1000 lph, czy to jest dosyć dla akwarium

500 L brutto (~350-400 L netto) z kontrolowanym przerybieniem?


Ale czy im większa przepustowość, tym lepsza filtracja biologiczna :?: To jest wymysł speców od reklamy i promocji kubełków. Czy jak wsadzisz do akwa filtr wewnętrzny o przepustowości 5 tys. l/h, to będziesz miał dobrą filtrację biologiczną :?:

Równie dobrze można powiedzieć, że denitryfikator to pic na wodę, bo skoro jest przeznaczony do akwa np. 400l, to dlaczego ma przepustowość na poziomie 5l/h :?: Przecież 400l akwarium przefiltruje się całe dopiero po 80h :shock: . Tak nie może być, taki denitrator to musi być do akwarium co najwyżej 15l. Co z tego, że 50% wody byłoby stale w filtrze :wink: .

Przepustowość w filtrach biologicznych owszem ma duże znaczenie, ale w cale nie jest wprost proporcjonalna do skuteczności biologicznego oczyszczania wody. Pojemność całego filtra AM to ok. 60l. Niech tylko połowa z tego będzie wypełniona wkładami... złoże znacznie większe, niż w kubełku przeznaczonym do 500l. Dołóż do tego skuteczność złoża zraszanego i denitryfikator, to na pewno będziesz miał lepszą filtrację bio, niż nie jeden "kubełkowicz" :wink: .


Oczywiście urządzenie ma też swoje wady, o których pisałem wcześniej- zajmuje dużo miejsca w akwa (nie mów, że 60l mniej się nie liczy, bo nagle z 350-400l zrobi się 290-340), no i licznik poboru prądu może przekręcić się na lewą strone :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.