Skocz do zawartości

rozpoczęcie cyklu azotowego


mirsto

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega "odgrzał" temat po 1,5 roku.

Może i dobrze, bo ostatni post może wprowadzić w błąd początkujących akwarystów.

Przy dodaniu uryny, która spowoduje duży wzrost amoniaku nie można wpuszczać ryb startowych.

Na rozpoczęcie cyklu należy wybrać jedną z metod: uryna lub rybki startowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już odgrzane to i ja się wypowiem bo właśnie jestem po zakończeniu startu akwa. Cykl zamknął się w 4 tygodniach. Metoda aktywacji cyklu mieszana i to bardzo:D , pierwszy tydzień na małych dawkach pokarmu + woda z podmiany drugiego akwa ok 12l + 2 kaps. BACTOZYM(1 do filtra, 1 do akwa ), drugi tydzień rybki startowe + 10ml BACTO-ACTIVE Tropicala . Po tym czasie nic nie zaskoczyło - decyzja uryna, dodałem 20ml pod koniec trzeciego tygodnia parametry skoczyły na NO2=2mg/L, NO3=25mg/L. Obecnie po 4 tygodniach i po podmianie ok 15% wody wczoraj parametry NO2=0, NO3=10mg/L.

Podsumowując gdybym miał jeszcze raz robić start to wybór padłby na urynę jakieś 40ml (moje akwa to 160l) + w/w startery + woda z podmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie uryny do akwarium z rybami startowymi można podciągnąć pod znęcanie się nad nimi.

NO2=2 to stężenie śmiertelne dla delikatnych ryb, jeżeli Twoje przeżyły to tylko dlatego, że pyszczaki to twardziele, ale swoje odcierpiały...

Moje akwarium na urynie i bakteriach dojrzewało 3 tygodnie, tu jest opis:

http://forum.klub-malawi.pl/dojrzewanie-actibaktol-t19362.html

Na swoje wymarzone malawi czekałem ponad rok, więc te dodatkowe 3 tygodnie też jakoś wytrzymałem bez rybek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje fotowik co do dodawania uryny do akwa z rybami to był błąd, ale nie celowe działanie więc nie mówmy zaraz o znęcaniu się nad rybami. Mogę tylko dodać, że ryby to były 3 platynki z akwa towarzyskiego które ulega stopniowej likwidacji, nadaj mają się dobrze może dlatego że odłowiłem je w momencie zauważenia skoku parametrów. Malawi jeszcze nie zarybione. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam że się wtrącam ale nie chcę rozpoczynać kolejnego wątku, czytam o "sikaniu" do akwarium i innych sztuczkach i chyba mam już przesyt informacji ale bardzo chciałbym jasno zrozumieć, czy po wlaniu uryny do akwarium muszę wlać jakieś bakterie(biodigest albo inne[jakie jeszcze?]) czy niekoniecznie i ile tej uryny mam wlać do ok 300L wody (120x50x50)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica czy dawcą amoniaku jest akwarysta czy rybka startowa?

Jeżeli będzie pożywka, to bakterie pojawią się i bez "wspomagania".

Jednak oczekiwanie na rozwinięcie się takiej liczebności bakterii, by poradziły sobie z dużą ilością amoniaku, wymagałoby sporej cierpliwości:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.