Jump to content

pyszczaki plus sumowate


krzysow

Recommended Posts

Witam wszystkich. Co sądzicie o akwariach z pyszczakami które mieszkają sobie razem z rybkami sumowatymi glonojadami i synodontisami. W moim akwa 200 l. mieszka sobie od pół roku auratus 1+2,elongatus mphanga 1+3,baryancistrus L142 i nocny łowca synodontis. :?:

Link to comment
Share on other sites

ryby zawsze najlepiej jest trzymac botopowo :!:

wiele osob z pyszczakami trzyma glonojady ja rowniez :D

co do synodontisow sam je kiedys mialem w akwa lecz pozbylem sie ich poniewaz podczas tarla zrzeraja jajeczka a samiec mimo wszystko nie mogl go odgonic :wink::D

Link to comment
Share on other sites

U mnie zaś po 5 miesiącach i nastepny po 7 padły zbrojniki niebieskie. Teraz bardzo żaluje, że je tam wpuszczałem bo nie chciałem sie rozstać. Jeden ze starości zdechł ale ten drugi, mogę tylko przypuszczać.

Zmierzam do tego, że jednak powinno się je trzymać biotopowo, jest to jednak inna woda i napewno nie czują się najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

Abstrahując od biotopów , jakieś 2-3 miesiące temu wpuściłem do swojego akwarium jednego zbrojnika niebieskiego ( ok 8cm) - i muszę Wam się przyznać, że po kilkunastu dniach przeniosłem go do wcześniejszego akwarium.

Czemu ? ... bo mi po prostu strasznie nie pasował do mojego akwarium Malawi :cry: Jakoś tak "zaburzał mi ład i porządek Malawi " , szczególnie, że zakładając je - zawsze radzono mi "nie mieszać biotopów" :?

p.s.

jednak każdy z nas - zawsze musi spróbować, nawet jeśli wie, że żelazko parzy - to dotknąć warto :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem Synodontisa Njasse ale nie mogę znaleźć w ofercie firm krajowych. Mogłoby to być ciekawe doświadczenie połączenie tej rybki z pyskami. W ofercie Tan-Mal są dostępne cztery gatunki Synodontisów ale wszystkie są z Tangi :( .


Swoją drogą może ktoś z forumowiczów jest posiadaczem wyżej wymienionego sumika i może coś napisać na jego temat ??


http://www.cichlids.dk/arter/vis/Synodontis_njassae/

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wypowiedzi. Co do mojego synodonta nie jestem pewien co to dokładnie ale prawie bliźniak njasse.Wsród pysków czuje się bardzo swobodnie 8) ba gdy samiec auratus wykopał nore pod dużym płaskim piaskowcem ten skwapliwie ją zaadoptował. Haha ile się ten biedak auratusi naskakał coby go przegonić ....Tak więc mój synodont szczególnie po zmroku jest panem akwa i tak jak w dzień długo by go wypatrywać to wieczorem wszędzie go pełno. Co do mojego glonka to ten nigdy nie zaczyna z pyskami one czasem go "szczypną" by go posunąć ale to nie robi na nim wielkiego wrażenia łaskawie się przesuwa :)

Link to comment
Share on other sites

Nasze Malawijskie ryby spotykają się z przeróżnymi przedstawicielami non-mbuny. Natomiast polecam zapoznanie się z artykułem http://www.hull.ac.uk/cichlids/Fish_Non-CichlidsV1.htm jak również wybór tych gatunków o których tam mowa. Nie ma na naszym rynku ? Wiec nic na siłę, skoro nie ma na rynku rodzimych malawijskich nie-pielęgnic, nie wpuszczajmy innych.

Akwarium traci na wyglądzie, prestiżu. Ja osobiście chyba bym się czuł okropnie widząc że w moim akwa pływa jakiś typ z pod ciemnej gwiazdy, którego ani ja w Malawi ani moje ryby nie widziały.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.