Skocz do zawartości

agresja msobo


elozox

Rekomendowane odpowiedzi

W piatek po powrocie z pracy w akwarium doszlo do pewnej rewolucji, samiec msobo 10cm dostal przyrostu agresji,sytuacja ni ejest ciekawa z ukladu 1x4 jaki posiadam 2 samice sa mocno pobite i siedza pod powierzchnia a 2 kolejne kryja sie wychodzac tylko na jedzenie :( (dodam ze wszystkie ciagle sa nekane) Nie wiem moze to wina zestawienia niemal doroslych ryb w stado.

Co proponujecie zrobic z tym fantem (odlowic samca do kotnika tak aby widzial samice lecz nie mogl ich tknac ? a moze wylowic i zamienic na innego mlodszego? czy przeczekac a 2 samice wykurowac w szpitaliku? ewentualnie dodac ze 3 mlode 3=4cm magungi do rozlorzenia agresji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również taki układ jak Ty(1+4),który mam od 2 lat.Możliwe że samcowi zebrało się na amory a wtedy wiadomo agresja wzrasta.U mnie również mocno goni swoje panie,czasem je skubnie ale mocnego pobicia nie było.

Napisz jak sytuacja wygląda dzisiaj i czy rozdzieliłeś je czy zostawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlowilem te 2 pobite samice do 2 kotnikow ktore umiescilem w akwarium,tak aby ryby mialy ciagla stycznosc ze stadem.Co do amorow chyba macie racje bo nabral " glebi kolorow '', prezy sie i gania wszystko co mu wejdzie w droge ,tylko mam jedno ale 1 z samic ma okolo 8cm, reszta okolo 6cm wiec ta najwieksza powinna byc juz gotowa do tarla jezeli nie wszystkie.

Stado to mam od 4 m-c i jest to pierwszy taki przypadek(oczywiscie msobo jest dominatorem calego zbiornika od poczatku) .

Bonio u mnie na 2 samce msobo nie ma szans za mala dlugosc zbiornika,dominant z pewnoscia zajechal by nowego tym bardziej ze bylby obcy co innego jak ryby wychowuja sie od malego.Jedyne co moge dodac mlodych 3-4cm tylko boje sie ze te beda nekane przez samice ktore w stosunku do siebie tez przejawiaja agresje.


p.s ( ludzie porownuja temperament tej ryby do redzika, mysle ze sa w bledzie , klasyfikujac go jako srednio-agresywna rybe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlowilem te 2 pobite samice do 2 kotnikow ktore umiescilem w akwarium,tak aby ryby mialy ciagla stycznosc ze stadem.Co do amorow chyba macie racje bo nabral " glebi kolorow '', prezy sie i gania wszystko co mu wejdzie w droge ,tylko mam jedno ale 1 z samic ma okolo 8cm, reszta okolo 6cm wiec ta najwieksza powinna byc juz gotowa do tarla jezeli nie wszystkie.

Stado to mam od 4 m-c i jest to pierwszy taki przypadek(oczywiscie msobo jest dominatorem calego zbiornika od poczatku) .

p.s ( ludzie porownuja temperament tej ryby do redzika, mysle ze sa w bledzie , klasyfikujac go jako srednio-agresywna rybe )



Należy trzymać odpowiednie stado.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amorow chyba macie racje bo nabral " glebi kolorow '', prezy sie i gania wszystko co mu wejdzie w droge ,tylko mam jedno ale 1 z samic ma okolo 8cm, reszta okolo 6cm wiec ta najwieksza powinna byc juz gotowa do tarla jezeli nie wszystkie.


Przy takich wymiarach u mnie już nosiły po kilka razy.



1x4 jest odpowiednia grupa ...


Nie jest.

Byś nie pisał tego tematu ;)



Dlaczego według Ciebie nie jest?

Znowu masz jakieś dziwne teorie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.