Micha1994 Opublikowano 26 Stycznia 2007 #1 Opublikowano 26 Stycznia 2007 Witam. Mam problem z glonami. Ale najpierw powiem o akwa. Obsado: 8 rdzawych Wymiary: 80*40*35 - 112l Pojawił się problem z glonami. Akwa ma prawie pół roku tylko wcześniej miałem złą obsadę i ją zmieniłem. Problem nie polega na nitkowatych zielenicach - bo są nawet ładne Tylko na dźwnym nalocie który wygląda jak skorupa i jest ciemno, bardzo ciemno zielony. Pojawił się na tle strukturalnym - plastikowym, kiedy przejadę po nim palcem i zniszczę to to wygląda to tak jakby zwykłe zielenie pokryły się taki czynś skorupiastym i czarnym. Nie wiem co zrobić. Chcę Aużyć jakiegoś preparatu z firmy sera, ale nie wiem jak to się "zachowa" w połączeniu z preparatami Tetry: Aqua safe Bactozym Proszę o poradę
Mjunszajn Opublikowano 26 Stycznia 2007 #2 Opublikowano 26 Stycznia 2007 Jeżeli zbiornik działa od jakiegoś czasu nie musisz uzywać bactozymu , który jest wszak tylko biostarterem . Zanim zastosujesz chemię do zwalczania glonów - poczekaj - sprawdz parametry wody - NO2 , NO3 , PH i Twardość węglanową . Przeanalizuj uzsykane parametry - wysokie steżenie NO3 ,wysoka zawartośc rozpuszczonych soli - to często przyczyna nadmiernego rozrostu glonów . Zwiększ podmiany wody ,zastosuj absorber azotanów , zrób jednodniowa głodówkę rybkom . Powoli - 8 rybek, młodych rybek , w 112 litrach , nie zejdzie od nadmiaru glonów . Znajdż przyczyne i powoli ja eliminuj . Glony na tym etapie to nic grożnego . Dodaja naturalnego wygladu zbiornikowi ,a przy prawidłowych parametrach nigdy nie osiągną wielkości , która ... nie wiem ... zacznie ograniczać ilośc tlenu w wodzie Spokojnie .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się