Neosternik Opublikowano 27 Października 2010 Autor #21 Opublikowano 27 Października 2010 tak bardzo...? czy skok z 7 na 8 PH jest tak duża róznica dla ryb?
nabe Opublikowano 27 Października 2010 #22 Opublikowano 27 Października 2010 Różnica zasadowości będzie duża bo pH to skala logarytmiczna. Rybom szkodzą gwałtowne zmiany pH, ponadto w zasadowej wodzie podnosząc pH (np za pomocą sody oczyszczonej) możesz spowodować wytworzenie amoniaku a to już gotowa katastrofa.Więc wszelkie manipulacje tylko przy podmianie i powoli. Możesz dodać gdzieś do filtra grys koralowy co bezpiecznie podbije ci Tw i pH dojedzise do 7,5 (wg Ada).
maciejborek Opublikowano 11 Grudnia 2010 #23 Opublikowano 11 Grudnia 2010 grys koralowy podbije o 0,1 lub max 0,2. Znaczy u mnie tak było. A co do okrzemków to jak założyłem świetlówkę dla roślin ( bo mam kilka anubiasów) to porosły wszystko w ciągu 2-3 dni.
eljot Opublikowano 12 Grudnia 2010 #24 Opublikowano 12 Grudnia 2010 Z okrzemkami to nigdy nie wiadomo ile i na jak długo się pojawią (pewnie można to zmierzyć, tylko po co ). Prędzej czy później ustąpią miejsca innym glonom ( w naszym biotopie off course)
maciejborek Opublikowano 12 Grudnia 2010 #25 Opublikowano 12 Grudnia 2010 a glonojady jedzą okrzemki?
Perez666 Opublikowano 12 Grudnia 2010 #26 Opublikowano 12 Grudnia 2010 a glonojady jedzą okrzemki? Nie,prędzej otocinclusy ale to nie ten biotop.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się