Jump to content

JEBAO, Hailea czy HW?


kavala

Recommended Posts

Postanowiłam poradzić się bardziej doświadczonych zanim dokonam wyboru. Który filtr jest lepszy? Ceny obu filtrów są podobne. Oczekuje od filtra aby był w miarę niezawodny (nie zepsuł się po miesiącu) i przede wszystkim prosty w obsłudze. Do akwarium 112l.


- HW 302

HW 302 1000l/h

karta gwarancyjna 2 lata


- Filtr JEBAO 502

650 l/h

12 miesięcy gwarancji,


- Hailea HF 150

800 l/h

polska gwarancja: 12 miesięcy


ewentualnie:

MINI KANI 120

Wydajność: 350 l/h

Link to comment
Share on other sites

A moze ktorys atman z serii Cf ? Bardzo dobre, ciche i w miare tanie filtry.

na allegro znalazłam te filtry tylko tylko do dużych zbiorników, niestety.Wielu chwali sobie filtry HW,tylko po co Ci z tak dużym przepływem?Chyba że masz zamiar w niedalekiej przyszłości przesiąść się na większy baniak :wink:

Jeżeli nie zależy Ci na gwarancji to polecam coś renomowanego np. http://allegro.onet.pl/eheim-2213-super-filtr-kubelkowy-duzy-ideal-oczka-i1275735211.html


Akurat taki HW najmniejszy znalazłam na allegro.

Zależy mi na gwarancji i prostej obsłudze, bo będę go musiała sama czyścić, a specjalnie się na tym nie znam. Czy zbyt duży przepływ może zaszkodzić? A może mogę wtedy zrezygnować z filtra wewnętrznego?

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie. Kubel z reguly jest mechanikiem, poniewaz zbyt czeste otwieranie nie sluzy ani uszczelce ani uchwytom.

Szkoda, te filtry, grzałki, rurki strasznie dużo miejsca w akwarium zajmują.


Mam przy okazji jeszcze jedno pytanie. Czy jak taki filtr zewnętrzny się zakłada, to trzeba wycinać dodatkowe otwory w pokrywie akwarium?

Link to comment
Share on other sites

Kubel z reguly jest mechanikiem


Chyba chodziło Ci o to że nie powinno się go używać jako mechanika.Najlepiej kubeł wykorzystać na biologa,a przepływ 1000l/h do takiego akwa jest zbyt duży...Czy jak taki filtr zewnętrzny się zakłada, to trzeba wycinać dodatkowe otwory w pokrywie akwarium?


Jeśli masz standardową pokrywę (wydmuszkę) to nie.Pokrywy alu też mają wycięte otwory.

Link to comment
Share on other sites

mam dwa filtry, classic 2013 i hw 303.


Jeżeli 122l jest docelowym akwarium to polecam 2013, filtr prosty jak budowa cepa, skuteczny bardzo.

Hw jest za duzy do tego akwarium, nie potrzebujesz tak obszernego zloza do tak malego akwa.

W tym przypadku jedyna zaleta hw to wbudowana lampa uv.


Co do filtracji to polecam Ci kupno dodatkowo mechanika, kubel jako mechanik daje rade w akwarium roslinnym. U pyszczakow sie to nie sprawdza. Jako mechanik kup t-head 750 + gąbka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tak. Prawidłowa nazwa to Cyrtocara moorii. Na zdjęciach nie ma żadnej maylandii (obecnie metriaclima), wszystko poza Acei (dwa samce) to non mbuna. Według mnie wszystkie oprócz Fire fisha to różne odmiany A. stuartgranti sam zobacz ile tego jest https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara stuartgranti/index.html https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara sp. 'stuartgranti maleri'/index.html Równie dobrze mogą to być krzyżówki, bo Aulonocary bardzo chętnie się krzyżują, a wtedy nie dojdziesz z tym do ładu.
  • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
  • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
  • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
  • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
  • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
  • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
  • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
  • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
  • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.