Skocz do zawartości

Hodowla


Skalarowski

Rekomendowane odpowiedzi

Wyliczenie wyliczeniem, ale przykład Bartusia, to już chyba bardziej podpada pod małą, profesjonalną hodowlę, która rzeczywiście nastawiona jest tylko na zysk.


Dodam tylko, że koszty można znacznie zredukować, chociażby zastępując kubełki znacznie tańszym systemem filtracyjnym, opartym np. na sumpie, czy filtrach gąbkowych.

Poza tym nikt nie reklamuje czegoś, czego oficjalnie nie ma- jeśli już idziemy na taki poziom, to hodowla musiała by być zarejestrowana- co daje dodatkowo dostęp do hurtowych cen.


Amatorska hodowla, czyli kilka zbiorników założonych po to, żeby zobaczyć jak się ryby rozmnaża, a ewentualny przychówek sprzedać, żeby mieć na pokarm i rachunki, to jednak coś innego, niż pełen profesjonalizm :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie tylko o tym, że sprzedaży kilkunastu ryb na allegro czy u znajomego akwarysty nikt nie jest w stanie sprawdzić i opodatkować. Mała hodowla wprowadzi na rynek już sporo ryb ( ciekawe jakiej jakosci ) a więc będzie i spory obrót, którym już może zainteresowac się US a w konsekwencji ZUS. Info uzyska od życzliwych lub np z allegro bo już taka akcja miała miejsce. Mówie z punktu widzenia zgodnosci z prawem tejże hodowli ... co do kosztów to polemizywał bym z Bartkiem czy tak tanio by się udało :D.


Co do życzliwych to podejrzewam, ze sam bym był taki życzliwy, gdybym np tak jak Albe czy Tan-Mal miał oficjalną działalność i był poniekąd wypychany z rynku, przez nielegalnych sprzedawców. To tak na marginesie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do życzliwych to podejrzewam, ze sam bym był taki życzliwy, gdybym np tak jak Albe czy Tan-Mal miał oficjalną działalność i był poniekąd wypychany z rynku, przez nielegalnych sprzedawców.


:) My ''życzliwi'' nie będziemy . Pomijajac kwestię osobistych przekonań na temat uczciwosci w handlu , brzydzę się donosicielstwa . Mogę wskazać ewentualnie kilka firm specjalizujących się w owym procederze - one wszędzie ,zawsze i chętnie doniosą . My zajmujemy się sprzedażą , działanościa handlową , rozwojem firmy , nie boimy się konkurencji , nawet ją lubimy . Bez konkurencji nie ma rynku , bez rynku nie ma handlu .


Ja - osobiście - życzę powodzenia . Doradzać nie będę :) rozczarowywać wyjaśniając specyfikę rynku też nie :) Podobno każde działanie jest lepsze od marazmu rynkowego . Powodzenia , powodzenia , powodzenia :)




[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ... Mjunszajn moze tak to mogło być odczytane ale nie chodziło mi o to, że Albe i Tan-Mal są donosicielami tylko, ze są przedsiębiorcami ;). W sumie też nigdy nie byłem i nie będe donosicielem ale w życiu osobistym jak i zawodowym widziałem wielu porządnych ludzi, którzy zostali zniszczeni przez nieuczciwą konkurencje.


Wasza branza jest dosć ściśle wyspecjalizowana i wymaga sporej wiedzy ale już w innych branżach niestety tak nie jest. Nie można wygrać przetargu zatrudniając uczciwie ludzi w konfrontacją z firmą która ma 90 % ludzi na czarno. Ludzie są więc krzywdzeni pozbawieni wszystkiego a przedsiębiorca wygrywa przetarg i jeździ na narty w Alpach. W takich przypadkach czasami głeboko sie zastanawiam czy nasz polski wstręt przed donosicielstwem jest taki super i czy przez te lata poprzedniego systemu nie mamy spaczonego socjopatycznego światopoglądu. Niemiec uważa za złego człowieka tego który oszukuje Państwo i ludzi, Polak tego który próbuje sie bronic przed oszustem ... chyba dlatego My jesteśmy tu gdzie jesteśmy a Niemcy tam gdzie są ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także chciałem założyć sobie taką hodowle. Kolega z giełdy akwarystycznej namawiał mnie na to, wtedy skupował by ode mnie każda ilość młodych ryb.


Aha, mam małe pytanie ;).


Jakie powinny być wymiary oraz litraż dla jednogatunkowego akwaria z 2-3 samcami (chodzi mi głównie o Mbune) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także chciałem założyć sobie taką hodowle. Kolega z giełdy akwarystycznej namawiał mnie na to, wtedy skupował by ode mnie każda ilość młodych ryb.


Aha, mam małe pytanie ;).


Jakie powinny być wymiary oraz litraż dla jednogatunkowego akwaria z 2-3 samcami (chodzi mi głównie o Mbune) :?:


Ale różnica jest w tym jaki gatunek... ale ze 160-240L to da się już hodować

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło by mi bardziej o agresywniejszą Mbune np. auratus, demasoni itp. :)


Czy 120 cm długości akwarium wystarczyło by na 2-3 samce :?:


BTW Zakładając taką hodowle pyszczaków nie chodziło by mi głownie o zarobienie pieniędzy ze sprzedaży młodych ryb tylko też o fascynujące zachowania pyszczaków. Dlatego jakbym zarybiał zbiorniki to tylko rybami F1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.