Skocz do zawartości

ślepa ryba


Conrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo proszę o pomoc, jedna z moich młodych ryb jest ślepa - wystąpiło u niej zmętnienie ROGÓWKI oka (soczewka jest w normalnym kolorze więc wykluczam katarakte). Ryba jest zupełnie ślepa, w czasie karmienia szuka pożywienia ale niestety nigdy nie udaje jej się zdążyć nic znaleźć, tak więc mizernieje.

Jest jakiś sposób na wyleczenie oczu ? bardzo mi zależy na tym aby wyzdrowiała, może ma ktoś jakieś pomysły?


No3 = 5

PH 7,5

Temp. 25 (było podniesione do 28, ale wczoraj zmniejszyłem)


W czasie kiedy je wpuściłem do akwarium było wykrywalne NO2 (skoczyło po zmianie na większe akwarium), ale na nast. dzień wymieniałam 40% wody i problem z NO2 zniknął.


PS. Znalazłem w internecie radę aby przy chorobie oczu zastosować ziele świetlika (2 łyżeczki na 50L w woreczek, i zawiesić w pobliżu przepływu wodu). Czy to jest bezpieczna metoda ? ogólnie nie znalazłem wypowiedzi osób stosujących to, tylko jakąś radę 'a ktoś mi powiedział, że można...'. Jakbym dał to do kubła to nie zaszkodzi rybom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jakieś masz? Zmiana występuje w obu oczach. Od ilu dni trwa? Generalnie zmętnienia ustępują jeżeli są spowodowane uszkodzeniem mechanicznym (zazwyczaj dotyczą jednego oka). Jeżeli ryba faktycznie jest ślepa i nie jest wstanie pobierać pokarmu to należy ją uśmiercić. Szans na wyleczenie zaćmy niewiadomego pochodzenia praktycznie nie ma. Świetlika sobie daruj - to dobry srodek na zapalenie spojówek ale u ludzi. Wieszanie go w akwarium nic Ci nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod tym linkiem jest zdjęcie http://img52.imageshack.us/img52/4956/sdc10576yx.jpg Niestety występuje to na obu oczach. Zauważyłem to około tygodnia temu, po czym postanowiłem ją odłowić na kilka dni, podnieść temp. i napowietrzać. Po kilku dniach dałem ją z powrotem do ogólnego, teraz chowa się w zakamarkach przed innymi rybami, wypływa w czasie karmienia ale nigdy nie udaje jej się nic złapać, karmiłem ją wkładając jej jedzenie pod pysk ale na dłuższą metę to będzie zbyt męczące i dla mnie i dla ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.