Skocz do zawartości

słów kilka o chowie wsobnym - wydzielone


AfricaLake_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wynalazki są i będą a sprzedają je wszyscy, a gadanie że TM czy Malawian ich nie hoduje jest bez sensu, przecież ktoś to dla nich robi. Co innego jest naprawianie ryb żyjących w jeziorze i tu bym też nie ganił bo jeżeli by to zaskoczyło to problem "odpadów" by się rozwiązał. Podam swój przykład 7 szt Copadichromisów F1z których tylko jeden był jak się należy reszta lipa a samice to już rozpacz, już nawet nie chodzi o kase 35zł za sztuke ale o to co z nimi zrobić, kupujesz towar i chcesz żeby był dobrej jakości to chyba normalme, więc jak bym miał możliwość kupienia ryb naprawionych to bym napewno zakupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że FF, saulosi coral, hongi sweden itp, sciaenochromis freyi iceberg to są mutanty. Także czy ich potomstwo będzie mniej lub bardziej podobne do rodziców nie ma znaczenie. Poprostu one psują formy wyjściowe czy się to.komuś podoba czy nie.

Malawian czy TM nie krzyżują ryb tylko na życzenie klientów przywożą na sprzedaż te mutanty i to jest zasadnicza różnica po między nimi, FM. Na dodatek jeszcze się tym chwali i próbuje na siłę w mówić że to ok. Jak choćby rdzawy w nie naturalnych kolorach czerwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazki są i będą a sprzedają je wszyscy, a gadanie że TM czy Malawian ich nie hoduje jest bez sensu, przecież ktoś to dla nich robi. Co innego jest naprawianie ryb żyjących w jeziorze i tu bym też nie ganił bo jeżeli by to zaskoczyło to problem "odpadów" by się rozwiązał. Podam swój przykład 7 szt Copadichromisów F1z których tylko jeden był jak się należy reszta lipa a samice to już rozpacz, już nawet nie chodzi o kase 35zł za sztuke ale o to co z nimi zrobić, kupujesz towar i chcesz żeby był dobrej jakości to chyba normalme, więc jak bym miał możliwość kupienia ryb naprawionych to bym napewno zakupił.
Mój znajomy był świadkiem jak Niemcy zamawiali na Słowacji kilka tysięcy ryb.Taka jest prawda.Kiedyś pisałem że lepiej nie znać prawdy.A to tylko czubek góry lodowej.

-- dołączony post:

Zacznijmy od tego że FF, saulosi coral, hongi sweden itp, sciaenochromis freyi iceberg to są mutanty. Także czy ich potomstwo będzie mniej lub bardziej podobne do rodziców nie ma znaczenie. Poprostu one psują formy wyjściowe czy się to.komuś podoba czy nie.

Malawian czy TM nie krzyżują ryb tylko na życzenie klientów przywożą na sprzedaż te mutanty i to jest zasadnicza różnica po między nimi, FM. Na dodatek jeszcze się tym chwali i próbuje na siłę w mówić że to ok. Jak choćby rdzawy w nie naturalnych kolorach czerwieni.

Żaden z was nie ma pewności czy w jego zbiorniku nie pływa MUTANT bo jak piszecie na oko nie idzie tego potwierdzić.A ryby macie zakupione u sąsiadów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na kupowałem czerwonych rdzawych i wybeltanych drapieżnikow z aulonocara z lekką szczyptą saulosi. Wiesz dobrze co mam na myśli pisząc mutant (zresztą jasno to napisałem), a próbujesz na siłę porównac w ten sposób bystrada do dobrej ryby ( kolory i.kształt zgodne z rybą tzw. wzorcową z jeziora) pokolenia f1 czy to fxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiete te"hodowle" działają na tych samych zasadach trzeba jak najtaniej kupić i najdrożej sprzedać wszystko to na co jest zapotrzebowanie a wmawianie nam że kierują się jakimiś zasadami jest śmieszne. A tak po prawdzie co jest bardziej szkodliwe dla jeziora poprawianie ryb w niewoli czy lansowanie mody na ryby z odłowu, nietrudno wyobrazić sobie te stosy trupów gdyby to poszło na masową skale.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na kupowałem czerwonych rdzawych i wybeltanych drapieżnikow z aulonocara z lekką szczyptą saulosi. Wiesz dobrze co mam na myśli pisząc mutant (zresztą jasno to napisałem), a próbujesz na siłę porównac w ten sposób bystrada do dobrej ryby ( kolory i.kształt zgodne z rybą tzw. wzorcową z jeziora) pokolenia f1 czy to fxx
Ty posiadając 500l i 1200l z rybami nie wiadomego pochodzenia myślisz że pozjadałeś wszystkie rozumy.

-- dołączony post:

Mi się wydaje, że osoby które tak zapalczywie piętnują m. in Zarząd za rzekome ataki na FM i krzyczą, że polecamy innych co robią to samo zupełnie nie znają ani działania Klubu ani genezy tej dyskusji. Po prostu nie czytają uważnie lub do końca. Dam wiec im to w pigułce.


1) polecamy również FM stąd jego baner na naszych stronach


2) FM odgrzebal po kilku miesiącach stary temat i jako pierwszy rzucił wiązkę chrustu do tego ogniska


3 ) to FM poprosił i to 2 krotnie o Ankietę, która może go wykluczyć z grona partnerów ... pomimo tego, że pierwszym razem wręcz nalegałem aby jej nie rzadał na te kilka dni przed końcem kadencji tego zarządu


4 ) co innym firmom do tego wątku , oni nie prosili o weryfikację a zweryfikowani byli bodajże w maju i gdybym był nadal prezesem byliby w maju 2016


5) zgodnie z moją wiedzą pozostali partnerzy oferujący ryby nie hodują i nie tworzą bastardów tylko je sprzedają ☺

3)Dlaczego nie napisałeś z jakiego powodu poprosiłem o ankietę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazki są i będą a sprzedają je wszyscy, a gadanie że TM czy Malawian ich nie hoduje jest bez sensu, przecież ktoś to dla nich robi
no ale odpowiedzialność za czerpanie korzyści z przestępstwa ( np. paserstwo ) od popełnienia samego przestępstwa zawsze jest zagrozona mniejszym wymiarem kary ;-).


Czytam w tym wątku jakie to nudne, głupie i powtarzalne co w tym wątku piszemy, no i jakie powtarzalne ... a to wszystko prawda ☺. Strony zostaną i tak na swoich pozycjach a boli mnie już palec od pisania ( większą część treści napisałem na telefonie ). Osobiście kończę wiec ta bezproduktywną dywagacji. Zapraszam klubowiczów do oddania głosu w sprawie partnerstwa FM i poczekam na rozstrzygnięcie.


Na koniec napiszę Ci Jarek, że cobyś nie wymyślił w sprawie tej całej dyskusji i twojej ankiety to niestety się mylisz ;-). Ano dlatego się mylisz bo nie na żadnego drugiego dna. Pewną tolerancję dla inności wprowadził ten i poprzedni Zarząd . Zasadę ankiet wprowadził ten Zarząd i akceptację dla krytyki wprowadził ten i poprzedni Zarząd. Na twoje partnerstwo przystał poprzedni Zarząd. Sam rozjątrzyłeś byc może nieświadomie ten konflikt, sam doprowadziłeś do polaryzacji stanowisk, sam narobiłeś sobie wielu wrogów i finalnie sam ankietą doprowadzileś do tego, że ludzie zamiast deklarować się co do Twojego partnerstwa deklarują się za lub przeciw bastardom. Napiszę więcej z każdym postem pogłębiasz ten rów, który cię dzieli od części ludzi. Nie chodzi o mnie bo ja tak szczerze pisząc mam już to z górki. Ryb u Ciebie nie kupię ze względu na brak połączenia , klubem zarządzać juz nie będę. Nie rozumiem poco Ci to ... no ale wielu rzeczy jeszcze nie rozumiem ☺.

-- dołączony post:


3)Dlaczego nie napisałeś z jakiego powodu poprosiłem o ankietę.



Bo sam do końca nie jestem pewny. Mówiłem Ci ze to bez sensu. Bo to tylko na kawałek czasu. Nowy zarząd i tak zrobi to po swojemu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale odpowiedzialność za czerpanie korzyści z przestępstwa ( np. paserstwo ) od popełnienia samego przestępstwa zawsze jest zagrozone mniejszym wymiarem kary ;-).


Czytam w tym wątku jakie to nudne, głupie i powtarzalne co w tym wątku piszemy, no i jakie powtarzalne ... a to wszystko prawda ☺. Strony zostaną i tak na swoich pozycjach a boli mnie już palec od pisania ( większą część treści napisałem na telefonie ). Osobiście kończę wiec ta bezproduktywną dywagacji. Zapraszam klubowiczów do oddania głosu w sprawie partnerstwa FM i poczekam na rozstrzygnięcie.


Na koniec napiszę Ci Jarek, że cobyś nie wymyślił w sprawie tej całej dyskusji i twojej ankiety to niestety się mylisz ;-). Ano dlatego się mylisz bo nie na żadnego drugiego dna. Pewną tolerancję dla inności wprowadził ten i poprzedni Zarząd . Zasadę ankiet wprowadził ten Zarząd i akceptację dla krytyki wprowadził ten i poprzedni Zarząd. Na twoje partnerstwo przystał poprzedni Zarząd. Sam rozjątrzyłeś byc może nieświadomie ten konflikt, sam doprowadziłeś do polaryzacji stanowisk, sam narobiłeś sobie wielu wrogów i finalnie sam ankietą doprowadzileś do tego, że ludzie zamiast deklarować się co do Twojego partnerstwa deklarują się za lub przeciw bastardom. Napiszę więcej z każdym postem pogłębiasz ten rów, który cię dzieli od części ludzi. Nie chodzi o mnie bo ja tak szczerze pisząc mam już to z górki. Ryb u Ciebie nie kupię ze względu na brak połączenia , klubem zarządzać juz nie będę. Nie rozumiem poco Ci to ... no ale wielu rzeczy jeszcze nie rozumiem ☺.

-- dołączony post:



Bo sam do końca nie jestem pewny. Mówiłem Ci ze to bez sensu. Bo to tylko na kawałek czasu. Nowy zarząd i tak zrobi to po swojemu.

Ja w dobrych intencjach tylko zadałem pytanie a co otrzymałem,chyba czytałeś.Żadnemu z nich nie zwróciłeś uwagi że przesadzają.Co im wolno więcej.

-- dołączony post:

Dlaczego piszesz ze mam ryby z niewiadomego pochodzenia? Dwa, czyli według ciebie osoba będąca na,, nie" dla bastardów itp. mutantów to osoba która zjadła wszystkie rozumu. No chyba że posiadanie akwarium plus 1000l według ciebie to powoduje.
Bo w 100% sam nie jesteś pewien.2)Wnioskuje z tego co piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.