Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Główna nagroda w III edycji Konkursu „Akademicki Mistrz Innowacyjności” została przyznana Annie Urszuli Bielskiej, absolwentce Wydziału Finansów i Informatyki w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Jej praca analizuje efektywność inwestycyjną wprowadzenia na rynek systemu akwaponicznego, czyli ekosystemu w którym równolegle prowadzona jest intensywna hodowla ryb oraz hydroponiczna uprawa roślin. Ponieważ niezwykle trudno jest przełamać nawyki doświadczonych akwarystów i przekonać ich, że dzięki akwaponice wyeliminują ze swojego hobby pewne uciążliwości i koszty z nimi związane, to jednym z ważniejszych elementów pracy była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie „Czy pasję można przekuć w biznes?”.


żonie gratuluję - praca pewnie była dobra


ale to że filtr drugiej generacji patentujesz...?

do czego masz w sumie prawo....

ale mogłeś w rozmowie na skypie powiedzieć wprost - jakby na fejsie był guzik "nie lubię" to byłby odpowiedni moment do jego użycia

peace

Opublikowano

Jeżeli dobrze Ciebie zrozumiałam, to już tłumaczę:


  • Filtracja drugiej generacji została w całości opracowana przez mojego męża. Wniosek patentowy został skonstruowany w styczniu 2011. Na podstawie filtracji drugiej generacji powstała moja praca. Prototyp o pojemności 60 l został zaprezentowany w Drozdowie w październiku 2011. Proces patentowy przerwiemy, ponieważ kolejne filtry są mniej skomplikowane i bardziej wydajne.

  • Filtracja trzeciej generacji funkcjonuje w akwa 74 l, gdzie panel filtracyjny wewnątrz ma przepływ góra – dół. Twój pomysł był lepszy, co zastosowaliśmy w dużym akwa i w całości pokazaliśmy budowę w tym wątku, jak również ostatni filtr, który jest rozwinięciem poprzednich.

  • Pokazujemy tylko ewolucję filtracji w głównym akwa. W „szczytowym” okresie testowaliśmy filtrację aż w sześciu zbiornikach.

Pozdrawiam serdecznie Anna

Opublikowano
o nic Yaro, o nic istotnego

Wybacz prosze wydzwięk mojej wypowiedzi ale jesli to nic istotnego to po co o tym piszesz tutaj?


Albo:

- to cos waznego i publicznego i wtedy o tym piszesz tutaj

- to cos waznego i prywatnego wtedy masz do tego PM

- to nic waznego wiec nie gadasz o tym publicznie w stylu "wiem ale nie powiem"...





Dziś mam zły ranek w pracy i gryzę... Więc sory.







.

Opublikowano

powiem tak, bardzo chętnie dzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą i ze szczerą radością przyjąłem dobrą notę w pracy magisterskiej, natomiast ubodła mnie część o patentowaniu pomysłów, szczególnie dlatego że omawialiśmy tą filtrację szczegółowo właśnie w rozmowach prywatnych, co w przeciwieństwie do informacji pisanej na forum mogło zostać właśnie opatentowane... na moment czytania tamtego posta nie miałem informacji o tym z kiedy jest patent, ani czego dotyczy filtr tzw drugiej generacji... teraz już wiem i widzę że "zapowietrzyłem się" niesłusznie... ;)


Yaro: każdy może mieć gorszy dzień - nie wiedziałeś o co mi chodzi, bo nie słyszałeś naszych rozmów prywatnych, ale zawalczyłeś iście bohatersko :P sława i chwała Ci ;) dobrze że Anna rozwiała wątpliwości w całości ;)

Opublikowano

Grzesiek, dzięki. Mam nadzieję, że Ania Ci wyjaśniła problem. Nieraz na forum dziękowałem Ci za pomoc i pokazałem w tym wątku efekty pracy, które konsultowałeś. Na przyszłość - jeżeli fotki będą nieostre :) opis pokrętny, a do tego wcale nie będzie mowy o tym w wątku będzie to znaczyć, że zabrałem się do patentowania :D :D :D .

Wiem, że teraz będzie ciut nie na temat, ale byliśmy w sobotę na wystawie akwarystycznej w Drozdowie. Pierwszy wykład wygłosił dr Roman Pawlak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) na temat "Pielęgnice Wielkich Jezior Afrykańskich". Żałujcie malawiści, że Was tam nie było. Ten człowiek o Malawi wie wszystko.

Jeżeli ktoś ma ochotę i chce poczuć klimaty imprezy - tu jest filmik:


http://www.aquaponika.pl/n_3_1_18.html

  • Dziękuję 1
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

PRZYCINKA


Filtr hydroponiczny i uproszczenie całego układu okazały się strzałem w „10”. Po kilku miesiącach funkcjonowania w końcu z żoną zmobilizowaliśmy się, by zrobić przycinkę „dżungli” nad akwarium.


Na fotce poniżej widać filtr prawie bez roślin i okno już powiedzmy, że umyte. Pozostałe rośliny trzeba było wyrywać z filtra, bo korzenie wrosły w woreczki z keramzytem umieszczone pod nimi. Musiałem też zamontować aluminiową listwę, żeby zielsko nie zwieszało się pomiędzy akwa a oknem.

PB247329.JPG


To są bulwy na korzeniach asparagusa. Niech mi ktoś udowodni, że nie da się hodować kartofli w hydroponice :D .

PB247337.JPG


A tutaj zielsko po przycince:

PB247332.JPG


PB247336.JPG


Dla słabo kumatych w ziołach informacja – tak wygląda bazylia karmiona przez nasze rybki:

PB247335.JPG


A tak jej zdrewniałe łodygi:

PB247333.JPG


I w końcu po paru godzinach harówy i totalnego bałaganu odmłodzony filtr hydroponiczny pracuje pełną parą:

PB247348.JPG


PB247349.JPG

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Ja tu kombinuję żeby chemicznie opanować jakoś NO3 a jak bumerang wraca temat hydroponiki. Do tej pory patrzyłem krzywo na rośliny ale ziołowy ogródek Alexa mnie przekonał :)

Opublikowano

Potwierdzam, hydroponika działa. N03 na poziomie 5 ppm. Testy skalibrowane przed pomiarem. Mogę kolejny raz dodać, że testy bez kalibracji są niemiarodajne . Miałem od czasu holendra nie wracać do soli :). Ale od poniedziałku zacznę podawać potas i magnez. Widzę już po roślinach niedobory. Zrobię mikstury i podam do akwarium. Za jakiś miesiąc dla zainteresowanych podam wnioski z nawożenia w malawi.

Pozdrawiam,

Opublikowano

Ja u siebie sie przymierzam do zrobienia doniczki 300x8x10 [cm] na wzmocnieniu podłużnym jako dodatkowej biologii. Po za tym podoba mi sie zapach bazyli... Obawiam sie tylko, ze może byc trochę za mała...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.