Skocz do zawartości

annaursula

Użytkownik
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

17
  1. Podaję 176x 83 x138. Hydro 240l. w tym 100 l. keramzytu- pierwszy podciśnieniowy filtr hydroponiczny
  2. Oj tak, W akwa 500l - masakra, atak zieleni nie do opanowania. Nowa kostaka w oknie Hydro mieszane NFT i klasyka. Akwa 2 tys.l w trakcie klejenia.
  3. Jeżeli dobrze Ciebie zrozumiałam, to już tłumaczę: Filtracja drugiej generacji została w całości opracowana przez mojego męża. Wniosek patentowy został skonstruowany w styczniu 2011. Na podstawie filtracji drugiej generacji powstała moja praca. Prototyp o pojemności 60 l został zaprezentowany w Drozdowie w październiku 2011. Proces patentowy przerwiemy, ponieważ kolejne filtry są mniej skomplikowane i bardziej wydajne. Filtracja trzeciej generacji funkcjonuje w akwa 74 l, gdzie panel filtracyjny wewnątrz ma przepływ góra – dół. Twój pomysł był lepszy, co zastosowaliśmy w dużym akwa i w całości pokazaliśmy budowę w tym wątku, jak również ostatni filtr, który jest rozwinięciem poprzednich. Pokazujemy tylko ewolucję filtracji w głównym akwa. W „szczytowym” okresie testowaliśmy filtrację aż w sześciu zbiornikach. Pozdrawiam serdecznie Anna
  4. A witam, szanownego Sir Yaro, Ph w akwarium to duży problem. Jeden test mówi, że mam kwach, drugi zbyt duża zasadowość. Masakra. Oczywiście, że nie Malawi, jak będę budować Malawi, to już wiem do kogo się zwrócić.
  5. To typowy epifit. "Wiele gatunków to epifity – rosną one na pniach drzew, często wysoko nad ziemią. Takie miejsce życia oznacza narażenie na okresowe zmiany od dużej wilgotności w trakcie opadów do szybkiego przesychania na wietrze"
  6. Zależy jaki jest to gatunek storczyka, jeżeli jest to epifit, czyli wymagajacy okresowych przesuszeń to nie. Z tego co piszesz, znajoma trzyma go w warunkach wodnych. Tak więc zdecydowanie hydroponika tak. Proponuję do tej większej donicy włożyć zwykły brzęczyk, to da natlenienie, korzenie storczyków lubia powietrze.
  7. Moim zdaniem to filodendron podwojniepierzasty. Dzięki za fotki, przypuszczam, że ten baniak posiada dodatkową filtrację, bo gdzieś muszą żyć bakterie nitryfikacyjne .Ja jestem zwolenniczką filtrów hydroponicznych bez wspomagania się dodatkową filtracją. Połączyłem posty. Na przyszłość proszę użyć opcji "edytuj" w prawym dolnym rogu. Gorol.
  8. Z całym szacunkiem to nie są kwiaty mego męża tylko moje. Tak więc moje rośliny szleją ze szczęścia, uprawa hydroponiczna roślin mile mnie zaskoczyła i na pewno uprawa roślin w oranżerii opierać się będzie na akwaponice ( to dopiero wyzwanie dla mego kochanego męża ). Odnośnie poziomu NO3, wczoraj wykonałam test w dużym baniaku 50 mg/l , w małym 10 mg/l. Wnioski filtr hydroponiczny w dużym jeszcze nie dojrzał, dopiero od dwóch tygodni dosadzam tam kwiaty a one potrzebują czasu aby puścić korzenie. W małym akwa najpierw dojrzał filtr hydroponiczny a następnie ( dwa dni temu ) dodałam rybki. Kwiaty potrzebują czasu żeby przestawić się z uprawy tradycyjnej na hydroponiczną.
  9. Moi drodzy Panowie, autor artykułu proponuje zamoczyć korzenie draceny bezpośrednio w akwarium " ważną zasadą w uprawie draceny jest nie dopuszczanie do stawiania rośliny w wodzie, roślina nie lubi wody w podstawce" dracena nie lubi " przelania". Odnośnie filodendrona na pewno posadzę w hydroponice ale nie mam zamiaru umieszczać go bezpośrednio w akwa bo mi biedak utonie. Moim kobiecym zdaniem, aby zniwelować no3 należy dobrać odpowiednią proporcję ilości kwiatów w hydroponice do ilości ryb w baniaku. Aby filtr hydroponiczny zaczął działać rośliny muszą się zaaklimatyzować- zacząć rosnąć, a na to potrzeba czasu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.