wojtusgd Opublikowano 20 Sierpnia 2010 #1 Opublikowano 20 Sierpnia 2010 Witam rownierz jestem poczatkujacy malawista i tu pojawia sie moje pytanko : Mam tak filtr zew. Eheim 2327 termo pulsacyjny o przeplywie 1100 l filtr zew Aqua o przeplywie 1200l oraz wew glowica 1500 l czy ten sprzet poradzi sobie w zbiorniku ??? Chce obsade z 3 gatunkow Neon spot Maigano Socolofi Albino i tu tez mam pytanie jakie haremy z tego porobic i czy wogule taka obsada moze byc ???? i Jeszcze 1 pytanko czy ma ktos namiar do kogos kto zajmuje sie produkcja tla strukturalnego mam narysowane tylko potrzebuje kogos kto to odwzoruje za wszystkie podpowiedzi i sugestie z gory dziekuje pozdro
Perez666 Opublikowano 20 Sierpnia 2010 #2 Opublikowano 20 Sierpnia 2010 Obsada poprawna(pisze się maingano ) Wewnętrzny wymień na 2000l/h ,imho bez cyrkulatora się nie obędzie. Haremy 1+3/4 z jednym gatunkiem możesz spróbować wielosamcowo. Tło zrób DIY jeżeli masz coś z majsterkowicza
wojtusgd Opublikowano 21 Sierpnia 2010 Autor #3 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 patrze na allegro i np AT- 2000 tez ma przeplyw 1500l znalazlem jakis co ma 2000l ale wyglada jak tania chinszczyzna a w to nie chcialbym wchodzic, macie jakies propozycje ??
Siwy1973 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 #4 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 3 gat z wymienionych ... będzie oki filtry dadzą radę poczekaj z wymianą wew., odpal wszystko i w praniu wyjdzie , jak będzie za slaby to wymienisz co do Ch... badziewia mam , i nie narzekam (nie wiem tylko czy te samo które wypatrzyłeś ) pozdrowił
brazylia Opublikowano 21 Sierpnia 2010 #5 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 Tez mysle ze powinno dzialac.Podlacz wszystko, ustaw wloty i wyloty plus wew. zeby dobrze mieszaly wode i zobaczysz jak bedzie, jezeli beda Ci gdzies zalegac brudy to wtedy wymienisz na cos mocniejszego, tak jak mowil Siwy1973.
wojtusgd Opublikowano 21 Sierpnia 2010 Autor #6 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 Mam jescze jedno pytanko tak jak na samym popczatku wymienilem 3 obsady i tak sie zastanawiam czy moglbym do tego dorzucic jakis 1 gatunek Aluonacar np Pink czy to juz bedzie przesada nawet taki malutki haremik 1+2 Bo ogolnie zastanawiam sie nad neon spot 3 + 8 Socolofi white 1 + 4 Maingano juz mam zgrane stadko wiec jego bym raczej nie chcial redukowac 2+7 Co o tym sadzicie ??
brazylia Opublikowano 21 Sierpnia 2010 #7 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 Z tych ktore chcesz i wielkosci haremow jaki wymieniles to 25 ryb;Wedlug mnie jak jeszcze dolozysz aulony to bedzie ciasnawo.Zmniejsze moze harem elongatusa i wtedy, aczkolwiek jak juz chcesz 4 gatunek to pomysl raczej nastepnym z mbuny.Tym bardziej nie polecam na poczatek przygody z malawi laczenie aulon z mbuniakami.
Perez666 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 #8 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 25 ryb to już jest imho za dużo ,u mnie w takim samym baniaku pływa w tej chwili 19 ryb a jeden gatunek jeszcze jest przed redukcją.Pysie szybko rosną i zaczyna brakować miejsca... Co do filtra to tu masz najlepszy http://allegro.onet.pl/item1191080616_pompa_turbinowa_at_203_2000l_h_32w_2_0m_gratis.html
Siwy1973 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 #9 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 25 ryb to już jest imho za dużo ,[/url] ?????? nie popadajmy w skrajności , kolega nie ma olbrzymich ryb , a z przeliczenia wychodzi 18l na rybsko nie dokładaj aulon , chyba że zredukujesz jeden z ww. gatunków
brazylia Opublikowano 21 Sierpnia 2010 #10 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 Z tym liczeniem to nie tak do konca ze jest 18 litrow na rybsko.450l to jest netto pod krawedz, odlicz jakies 8 cm od krawedzi, odlicz jakies przynajmniej 5 cm piasku no i oczywiscie odlicz kamloty, a moze i tlo ktore tez zabiera to miejsce i na koncu bedziesz mial moze ze 350l w zaleznosci ile miejsca zajmuja kamulce, a to juz tylko 14l na rybe jak dobrze pojdzie. Nie popadamy w skrajnosci ale chyba wszystkim nam zalezy na dobrym samopoczuciu naszych podopiecznych
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się