bartol Opublikowano 18 Stycznia 2007 #1 Opublikowano 18 Stycznia 2007 witam, zakładam akwarium z pyszczakami (niestety miało być 240L a będzie 160L) i mam kilka pytań co do oświtlenia: 1.chcę założyć jarzeniówkę Sylvania Aquastar (fajny efekt) ale mam problem z doborem drugiej świetlówki - chodzi o to żeby nie stracić efekty ale żeby w akwarium było dostatecznie dużo światła - co możecie polecić ? 2.w jaki sposób mają być założone (która na tył, a która na przód) ? 3.w jakiej kolejności i jakich odstępach czasowych mają się zapalać (a może obie jednocześnie) ? dziękuję
milc Opublikowano 18 Stycznia 2007 #2 Opublikowano 18 Stycznia 2007 Na tył spróbuj dać Hagen Power-Glo, sam będę próbował takiej konfiguracji. Belki świetlne (na pewno Aquaboro) odpalają świetlówki z odstępem kilku-kilkunastu sekund jedna po drugiej. Jeśli masz możliwość regulacji tego czasu, ja bym dał kilka minut, najpierw mniej intensywną. milc
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się