Hubsol Opublikowano 1 Czerwca 2007 #11 Opublikowano 1 Czerwca 2007 U mnie też nieoczekiwanie woda się zkiwiła:-) Ale to dlatego, że posłuchałem żony. Od rana wali ekstra słońce na tył akwarium i tam za tłem strukturalnym zrobiło się legowisko jakiś glonów. Akwa stoi między oknami, ale jak nie są zasłonięte żaluzje to słońce pali. W związku z tym postanowiłem: - zakleić tył akwarium ciemną folią - wyłączyć jedną świetlówkę, tylnią, bo to tam jest największy problem - dokonać podmiany 50% wody w ciągu najbliższych 5 dni. - dodatkowo dokupiłem filtr wewnętrzny - dodatkowo lampę UV LAMPA UV-C 11 W firmy Jialu Czy jeszcze coś można zrobić? Czy lampa UV musi się świecić na ogrągło czy wystarczy aby działała np kilka godzin dziennie. Gdzieś wyczytałem, że wystarczy na początku palić 5 godzin a potem wg potrzeb.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się