czester_ Opublikowano 25 Maja 2010 #21 Opublikowano 25 Maja 2010 Tło musisz włożyć do czystego akwarium na styropian. Nie ryzykuj wciskania do piasku etc. Przelej wodę, przeciąg cały piasek na przód. Na tył daj styropian i na to plexi. Plexi oczywiście masz docięte i odjęta wysokość styropianu:P Nie ryzykuj wsadzania do akwa z piaskiem bo źle usadzisz. Wynikiem tego może byćwpływanie ryb za tło jak u mnie i uduszenie, lub wpływanie narybku, niestabilna konstrukcja etc. Ma stać w pionie szczelnie z szybą.
misiek80 Opublikowano 25 Maja 2010 Autor #22 Opublikowano 25 Maja 2010 Dzięki. Więc zrobię tak... - spuszczę z akwa połówę wody, - wyjmę sprzęt, - piach z tylnej części akwa przesunę do przodu, - piach ze szczeliny pomiedzy styropianem na dnie, a tylną szybą "wyssam" z akwa, - dopasuję wąski pasek styropianu do ww. szczeliny i przykleję go silokonem do dolnego brzegu tła, - tło wsadze do akwa i podkleję paskiem silikonu do górnej części tylnej szyby, - w razie konieczności przymocuję żyłkami do szafki (oczywiście wcześniej zrobię dwa małe otwory w tle).
czester_ Opublikowano 25 Maja 2010 #23 Opublikowano 25 Maja 2010 Jak dobrze masz tło zrobione to powinno stać w pionie samo. Zabudowa na filtr go trzyma. Wystarczą żyłki, jakibyś kiedyś przekładał akwarium na drugą stronę będzie mniej problemu
misiek80 Opublikowano 25 Maja 2010 Autor #24 Opublikowano 25 Maja 2010 W sumie to tło będą trzymać aż dwie zabudowy (maskownice) bo mam je po obydwu stronach akwa - jedna na mechanika, druga na cyrkulator. Tylko z tymi żyłkami to nie za bardzo wiem jak to zrobić, bo akwa stoi 2 cm od ściany i nie ma jak otworów z tyłu blatu zrobić?
czester_ Opublikowano 25 Maja 2010 #25 Opublikowano 25 Maja 2010 Ja mam tak że jak postawie tło na ziemi to samo pionowo stoi. Do tego z dwóch stron są dziurki u gury plexi gdzie jest przywiązana żyłka w razie W do tyłu półki. Dwa wkręty w dupe szafki nie zaszkodzą a napewno ich nei widać.
misiek80 Opublikowano 25 Maja 2010 Autor #26 Opublikowano 25 Maja 2010 Tylko jak wkręcić wkręty w tył blatu szafki przy działającym akwa, które stoi 2 cm od ściany? Nie wiem jak grube masz plexi, że tło stoi? Ja je mam na PCV o grubości 3 mm, ale może stanie ?
czester_ Opublikowano 25 Maja 2010 #27 Opublikowano 25 Maja 2010 Ja mam 6mm do teo jeśli widziałeś moje tło to ma dwa wielkie kamienne placki o 3/4 powierzchni całego tła co dodatkowo usztywnia. Jak odlejesz wode to jest szansa przesunąć.
misiek80 Opublikowano 27 Maja 2010 Autor #28 Opublikowano 27 Maja 2010 Ma ktoś pomysł jak bez ruszania akwa w tył blatu szafi wkręcić wkręty w celu przywiązania do nich żyłkami tła?
slawek gorol Opublikowano 28 Maja 2010 #29 Opublikowano 28 Maja 2010 Przyklej coś do czego przywiążesz żyłkę na kleju montażowym.
misiek80 Opublikowano 28 Maja 2010 Autor #30 Opublikowano 28 Maja 2010 A widzisz, to może być myśl. W sumie to do rogu szafki z tyłu jest jakiś tam dostęp. Rozumiem, że pisząc "coś" chodzi Ci o jakiś drewniany kołek czy "coś" podobnego? Myślisz, że taki klej montażowy wytrzyma?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się