Skocz do zawartości

moje pierwsze malawi 300l


Rekomendowane odpowiedzi

L.yellow+Aulonocara steveni juz pisalem ze moze byc razem, pamietaj ze oba gat sa miesazercami wiec glowna dieta wysokoproteinowa np;mrozona artemia , granulowany pokarm wysokiej klasy jak hikari staple czy hikari gold, oczywiscie tez dobrej jakości płatki z zawartoscia spiruliny :mrgreen:


P.s dokup sobie jeszce 5 yellow bo z tego co masz bedzie Ci ciezko dobrac harem 1x3 no chyba ze masz fart, mozesz tez sprobowac uklad 2 samcowy na 5/6 samic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma zostać yellow to od niego zacząłbym dobieranie obsady.Mimo iż ta aulonka nie rośnie duża to jednak zrezygnowałbym z niej jak i z auratusa.Jest duży wybór niezbyt dużej mbuny więc nie powinno być problemu z doborem obsady.Nie wiem co kieruje elozoxem że na siłę chce zostawić te aulonki.

IMO oddaj aulonki i auratusy i wybierz 1-2 gatunki mniejszej mbuny(jeśli zostaje yellow to o diecie mięsożernej/wszystkożernej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi namieszaliście :P już zgłupiałam!


Chciałabym pozostać przy aulonkach, gdyz bardzo mi się podobają , yellow z resztą też, a auratusów się pozbędę ,więc co mi do tego proponujecie, chciałabym mieć jakiś wybór w końcu to moje akwarium :)


i prosze o wyjaśnienie dlaczego nie mogę hodować ilangi yellow?

post-9612-14695712449131_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wybrac co chesz trzymac Tropheus Ilangi to inne jezioro Tanganika ryba osiaga 13-14 cm jest agresywna i terytorialna natomiast 3gat ktore posiadasz to malawi jak widzisz poloczenie samej aulonki z yellow nie jest optymalne ale ciekawe osobiscie tez nie jestem zwolennikiem mieszania mbuny z non mbuna w akwariach mniejszych niz 150cm ,ale taka obsada jaka zaproponowalem powinna sie udac w 120 cm tym bardziej ze oba gat mowie tu o L.yellow+Aulonocary maja lagodnie usposobienie podobna diete nie rosna zbyt duze i nie przejawiają wysokiego terytorializmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze powinnas sie zastanowic ktore rybki najbardziej Ci sie podobaja lub jakie pyszczaki z malawi chialabys miec,do obsady l.yellow+aulonocara przy 150 cm dodalbym 3 spokojny gatunek mbuna najbezpieczniejszy to saulosi lub rdzawy , w sumie przy tej dlugosci pokusilbym sie nawet o srednio agresywny tzn. kuzyna m. auratusa ale duzo spokojniejszego i sprawiajacego mniej klopotow wychowawczych melanochromisa maingano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.