Skocz do zawartości

Jak odlączyć jedną świetlówkę ?


Marek_85

Rekomendowane odpowiedzi

w 112l ja dałbym minimum 2x18W , a i tak za ciemno by było , ale cóz , widzę , że Malawi zaczyna się robić biotopem dla oszczędzających:(


Ja u siebie w akwarium świecę 1x39W na 200l, a i tak uważam, że jest to troszkę za dużo. Moim zdaniem od ilości światła znacznie ważniejszy jest sposób ustawienia tego światła. Wystarczy odpowiednio ustawić odbłyśnik i można osiągnąć naprawdę super efekt. Poza tym zupełnie nie rozumiem tej uwagi o rzekomym skąpstwie. Przecież w malawi nie ma większego znaczenia, czy świecimy 0,2 czy 2,0W/l. Ważne, aby światło zbyt mocno rybom nie przeszkadzało, a reszta to już tylko kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqua skalar , a dlaczego światło rybom przeszkadza?

Wytłumacz mi proszę , bo nie pojmuję?

Zawsze w swoich akwariach miałem światło , minimum 0,5-1 W na litr , przy temp. barwowej 8800-15000K i rybom to jakoś nie przeszkadzało:)

Moc światła nie ma znaczenia?

A miałeś kiedyś ryby z odłowu?

W naturze maja 10000lm/m2 , w akwarium zaś 200 i to w porywach , więc powiedz mi proszę , co je bardziej stresuje , nadmiar , czy brak światła?



Abstrahując od ryb z odłowu widziałeś kiedyś wybarwienie ryb pod światełkiem HQI?

Ja widziałem , i zaręczam Ci , że Ci którzy mają takie światełko , przenigdy nie powiedzą Ci , że ryby lepiej wyglądają pod świetlówka 39W , na 200l Wody:)


A dlaczego piszę o skąpstwie?

Bo obiegowa opinia o akwariach wzorujących się na Malawi , jest taka , że to mroczne , surowe zbiorniki , bez roślin , z samymi skalami.

A to jest największa bzdura pod słońcem :!:


Malawi to piękne , prześwietlone słońcem wody , gdzie rosną śliczne dywany roślin, a reszta , to są gusta.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 112l ja dałbym minimum 2x18W , a i tak za ciemno by było , ale cóz , widzę , że Malawi zaczyna się robić biotopem dla oszczędzających:(

Wystarczy odpowiednio ustawić odbłyśnik i można osiągnąć naprawdę super efekt.



Zgadzam się z kolegą, właśnie o to mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to światła nigdy dość.

Teraz mam nad 240-litrowym baniakiem 6 świetlówek - razem coś koło 150W.

Ładnie jest i kiedy wyłączę choćby jedną tego czegoś brakuje :)


Jutro mam zaplanowane większe roboty przy baniaku, jak czasu starczy zobaczę jak moje akwa zaprezentuje się w HQI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.