Skocz do zawartości

Nieszczelna pokrywa


misiek80

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś w ramach eksperymentu zmieniłem miejsca karmienia na drugi róg i wtedy kapało tylko w tym rogu. Tak, że moim zdaniem przyczyną jest woda, którą ryby wypluskują podczas karmienia.

Nie mam uszczelki - aluminium spoczywa na grzebie szyb akwa. Jutro z rana jadę do Castoramy po taką okienną uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście między aluminium, a szybą masz jakiś dodatkowy materiał, którego ja nie mam.

Spróbuję zrobić, tak jak napisaliście tzn.

1. pokrywę od dołu w miejscu gdzie nachodzi na grzbiet akwa okleić uszczelną do okien.

2. róg pokrywy uszczelnić silikonem do akwa.

Może pomorze? :) Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2. róg pokrywy uszczelnić silikonem do akwa.



Ja na twoim miejscu poczekał bym z tym jeszcze. Najpierw podklej to uszczelnienie między pokrywą, a szybami akwarium i dopiero jeśli to nie przyniesie pożądanego efektu spróbuj uszczelniać silikonem. Ponieważ moja pokrywa jest jeszcze na "gwarancji" dlatego postanowiłem wykorzystać to rozwiązanie jedynie w ostateczności; chociaż sam sprzedawca zasugerował mi ten sposób. Jak na razie bardzo, bardzo dokładne wypoziomowanie(podniesienie jednego z boków o max. 1mm) akwarium przyniosło pozytywny rezultat. Przy najbliższej podmianie postaram się jeszcze troszkę "poprawić" tę jedną stronę, z której czasami cieknie i powinno być już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, zgodnie ze wskazówkami mirkot'a na całym obwodzie pokrywy wkleiłem samoprzylepną uszczelkę do okien. Jeśli to nie pomoże i dalej będzie kapać, to może zamiast silikonu użyję najpierw jeszcze właśnie takiej uszczelki. Wkleje kilka krótkich pasków w rogu pokrywy i się zobaczy? Jakby co zawsze można odkleic i myślę, że nic nie będzie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieka znacznie wyżej, tam gdzie zbiera się woda, tj. za tym czarnym kątownikiem (nad dolnymi śrubami)


Wygląda na to, że mam to samo co Ty aqua skalar. Uszczelka przyklejona, ale dalej kapie. Szafke mam wypoziomowaną. Poobserwuje to kilka dni i moze zamin użyję silikonu, to w rogach jeszcze poprzyklejam też takie uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udoskonaląc metodę drugą uszczelkę przykleiłem do "grzbietu" szyby tak, że uszczelka przyklejona do pokrywy opiera się na uszczelce przyklejonej do szyby. Zrobiłem tak, ponieważ parująca woda znalazła jednak miejsce pomiędzy uszczelką przyklejoną do pokrywy i szybą. Po modernizacji od tygodnia nic nie cieknie. Następnym już desperackim krokiem jaki przychodzi mi do głowy jest przyklejenie pokrywy do akwarium silikonem. Dodam, że mam pokrywę która daje łatwą możliwość demontażu całej góry łącznie z belkami oświetleniowymi, zatem to rozwiązanie choć radykalne nie zmieniłoby nic w dostępie do wnętrza akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to skraplająca się woda spływa po pokrywie w jeden z rogów a następnie po ściankach na zewnątrz?

Może spróbujecie prostego rozwiązania którym jest przyklejenie np. kawałka żyłki w tym rogu ale jakieś 2-3 cm od krawędzi aby zbierająca się woda spływała po niej do akwa a nie za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Z tego co zrozumiałem to skraplająca się woda spływa po pokrywie w jeden z rogów a następnie po ściankach na zewnątrz?


Niestety odrzewam temat bo i mi się ten problem ujawnił. Dokładnie wygląda to tak jak napisał poniżej kolega eljot12. Pokrywa http://www.zoolight.pl/product-pol-810-POKRYWA-120x50-AquaLux-Oswietlenie-T5-2x54W-.html . Jak podniosę pokrywę opierając ja na tylnej ściance baniaka (coś na zasadzie podniesienia maski w samochodzie) to woda skrapla się w prawym rogu, zamienia po chwili w piękną kroplę. Poszperałem w necie na ten temat i widzę, że sporo osób buja/ bujało się z tym problemem. Przyklejenie uszczelki na całym obwodzie pokrywy nic nie daje. Baaaa napisze nawet, że bardziej cieknie. Cały problem tkwi w tym jednym rogu. Najmniej cieknie (1-2 w tygodniu kropla idzie po szybie) jak pokrywę dopchnę do akwarium w tym feralnym rogu. Wtedy woda idzie po całej długości przedniego wzmocnienia i tam się gromadzi. Akwa nie jest idealnie wypoziomowane (odchył w dół ok 1-2 mm w tym rogu). Ale jakoś po obserwacji nie sądzę, że jest to powód skraplania się wody akurat w tym rogu. Co ciekawe jeśli pokrywę podniosę to mimo, że owy róg jest w górze to widać jak pięknie kropelka się od środka pokrywy w nim tworzy. Czuję, że temat trzeba będzie ogarnąć metodą prób i błędów.HELPPPPPPPPP !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.