Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, pierwszy post, pierwsze Malawi:

Odczyt z pasków JBL Easy Test 5in1

NO3=25

NO2=0,5

GH>21d

KH=10d

pH=7,6

Filtracja JBL e900 standardowe wkłady.

Zbiorniczek 128l (80x40x40) 11 sztuk saulosi + 3 zbrojniki niebieskie, akwarium dojrzewało 3 tygodnie pomiary co 2 dni od tygodnia stabilny pomiar na paskach, podmianka raz na tydzień 20l, jak w temacie rybki raz na jakiś czas ocierają pyszczkiem o piasek (drobny piasek) nigdy o dekoracje czy kamienia (łupki), wcześniej miałem dwa startowe gupiki i się nie ocierały. Ki diabeł?

Opublikowano

Testy paskowe nie są dobrym źródłem wiedzy o parametrach w Twoim zbiorniku.

Wsadziłeś do małego akwarium 14 ryb, rozregulowałeś system. W Twoich filtrach nie ma wystarczającej ilości bakterii na przerobienie produktów przemiany materii od tylu ryb, czego odzwierciedleniem jest poziom NO2 (o ile jest miarodajny). Lej bakterie (najlepiej czyste kultury) ogranicz karmienie do absolutnego minimum (co drugi dzień minimalna ilość) Kup prawdziwe testy do wody i podaj wyniki pomiarów (przy okazji zmierz sobie parametry kranówki).

BTW zbrojniki mogłeś sobie darować i tak masz za dużo ryb na taki zbiornik.

Opublikowano

Oczywiście macie rację że wszystko be, ale jak zobaczyłem w jakich warunkach żyły te ryby dotychczas to wierzcie mi że wybrałem mniejsze zło, zbrojniki macie rację pozostałość po starych czasach że glonek mus być, co do liczebności to wiadomo że będzie redukcja obsady ale muszę wiedzieć kto niebieski a kto żółty w planach obsada jak Wielki przykazał 1+6 i tyle, albo jak Was przekonam to 2+8, zamieszczę zdjęcia i przyjmę krytykę na klatę bo ryby warte zachodu, niesamowite zachowania i nie powiem aby były mało agresywne

Opublikowano

pyskami to robią masakrę w podłożu, miałem już ospę w innych akwariach i zdaje mi się że wiem jak powinno to wyglądać, urzeczony tymi rybami dałbym się naciągnąć na tezę, że jest to swoiste "brykanie" samca, ale Malawi to nowość dla mnie i zdaję się na porady doświadczonych hodowców

Opublikowano

Nie zawsze jest tak,że ocieranie ryb świadczy o chorobie. Każda ryba czasem się otrze o podłoże (jak ją swędzi to się musi podrapać ;) ) Jednak w Twoim przypadku mamy do czynienia z dwoma czynnikami które wskazują na "chorobowy" charakter ocierania. Po pierwsze NO2 które jest podwyższone. Po drugie świeże akwarium w którym nagle znalazło się znacznie więcej ryb niż te dwa startery które pływały wcześniej. Pierwsze łączy się z drugim. Powinieneś zweryfikować stan wody testami kropelkowymi a do tego czasu ograniczyć karmienie i zadbać o dobre napowietrzanie wody.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.