Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nabyłem używany w/w filtr. Wszystko jest OK działa ale szukam kogoś kto dysponuje czymś

podobnym celem zdobycia instrukcji obsługi lub zadania kilku pytań. Może ktoś z klubowiczów ma taki filtr?

Instrukcje znalazłem w zrozumiałym dla mnie języku angielskim na www.eheim.com ale jeśli ktoś ma doświadczenie z termofilterm eheim niekoniecznie pulsacyjnym to proszę o odzew bo mam problem z czujnikiem temperatury.

Opublikowano

Chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami z w/w filtrem Eheima może to komuś pomoże bo po co macie się rozczarować.

Zakupiłem go używanego ze 200pln w następującym stanie:

- pompa super nówka prawie

- uszczelki super

- urwane wszystkie zaczepy koszt nowych to 80pln

- połamane nóżki naprawiłem za 4pln wklejając pół calowe nyple CPCV na super glue

- termo nie działało spalona grzałka ale o tym wiedziałem

Ogólny koszt to 284pln.

Odpaliłem filtr udało mi się uruchomić pulsacje fajnie działa ale ma jedną zajebistą wadę a mianowicie hałas!

Nie ma mowy aby przy tym spać!

Tak więc wymontowałem pływak z pulsacji, zaślepiłem odpowietrznik niezbędny przy pulsacji i otrzymałem odpowiednik Eheim Professional 2228 11l pojemności pompa 25W wydajność pompy 1050l/h.

I co najważniejsze po odpowietrzeniu bezgłośny :)

Filtr mechanicznie jest naprawdę super jak nowy ktoś po prostu go nie ogarnął i zniszczył zaczepy nóżki i spalił grzałkę (wymontowałem kable bo po co mi).

Napisałem to po to by ustrzec Was przed hałasem pulsacji która wg. mnie nadaje się doskonale do jakiegoś lokalu ale nie do domu :)

Opublikowano

Aarset ale czujnik mam :) mam pytanie do Ciebie czy miałeś jakieś problemy z tym termo w eheimach tak z ciekawości?

Bo dokładnie to nie wiem czy grzałka spalona czy regulator nie włącza

Opublikowano
mam pytanie do Ciebie czy miałeś jakieś problemy z tym termo w eheimach tak z ciekawości?

Bo dokładnie to nie wiem czy grzałka spalona czy regulator nie włącz



Jeżeli Cię to interesuje- to Eheimy są bezawaryjne w seriach Classick, Prof 1, Prof 2. Niestety termofiltry, pulsatory i seria Prof 3 już nie może być nazwana bezawaryjna- te właśnie filtry są reklamowane.


Moim zdaniem nie warto kupować kombajn- masz właśnie tego przykład, gdybyś kupił nowy, to mimo gwarancji, miałbyś kłopot- zepsuło się coś w grzałce, a cały filtr do reklamacji...

Oczywiście za 300 złotych to inna sprawa, ale chodzi o sens, idee. Mnożenie urządzeń w jednym, właśnie na to nas naraża- na okresową utratę systemu z powodu błahostki.

Opublikowano

Mjuszajn wiedziałem co robię i się nie zawiodłem za 300pln mam jak nowy Eheim 2228. Do tego termostat na sprzedaż nowy koszt ponad 400pln.

Pulsacja też działa ale jest głośna co dla mnie jest wadą i przed tym ostrzegam.

A pro po ten filterek to Profesional 1 :)

I nie zgodził bym się jeszcze z bezawaryjnością serii Profesional 2 tam padają uszczelki na pompce zasysającej i zdarzają się przecieki.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Co do przepływu to ja przez ostatni rok zmniejszyłem pompę 25/40 na I bieg i ogarnia spokojnie moja 500 z dużym przerybieniem. Ważne aby był odpowiedni obieg wody Przezroczyste korpusy niestety ścierają się wewnętrznie. Po 7 latach w biologi zeżarło mi te wypustki na dole  a wczoraj jeden z korpusów  poprzez mikrodziureczkę zaczął puszczać wodę. Dobrze, że popatrzyłem pod akwa. Ja bym wolał korpusy nieprzezroczyste bo chyba są mocniejsze.
    • Zawsze mogę rozwiercić korpusy. Te korpusy posiadam u siebie w domu(link na dole) w instalacji i producent deklaruje przepływ do 4000 litrów/ h. Troszkę droższe są ale ja na filtracji oszczędzać nie chce.  Co do BB10 problem jest taki że nie znalazłem transparentnych no i cena w porównaniu do innych rozwala 😁 https://allegro.pl/oferta/wessper-pojedynczy-korpus-filtr-wstepny-do-wody-1-17685366315?srsltid=AfmBOooUPk0u8GTOhZ7cjXZCpK6h23uVjxVYQ2kC75d0itBohz_kwjyb Czy mi zależy aż tak bardzo na przepływie? I tak i nie. Pomyślałem o zastosowaniu kolanek 45° ze względu na łatwiejszy przepływ wody, może to spowodować cichszy układ że tak powiem. Bez wibracji rezonansu czy co tam występuje w układzie 😁 A jak woda ma łatwiej to i wydajność się zwiększy, więc to już samo za siebie mówi. Dlatego właśnie założyłem ten temat aby omówić to, zza i przeciw. Wrócę z pracy to siądę jeszcze nad tym i będę myślał 😉  
    • Jeżeli tak bardzo zależy Ci na przepustowości, to rozważyłbym korpusy BB10. One mają większe średnice wewnętrzne, zatem woda powinna przez nie szybciej płynąć.
    • Pamiętam, że kiedyś na forum było o tym, że korpusy narurowe niezależnie od rozmiaru przyłącza i tak miały w środku przewężenie do chyba 1/2" i trzeba było je rozwiercać żeby uzyskać maksymalny przepływ. Nie chcę siać zamętu, ale może ktoś pamięta gdzie to było i które korpusy najlepiej kupić.
    • Witam. Dziękuje wszystkim za sugestie. Jak pisał Bojar na temat zaworów, zawory będą przed każdą sekcja mechaniczna i za nią. Zapomniałem na górnej sekcji mechanicznej dorysować zawór  Odległościami na rysunku pomiędzy elementami proszę się nie sugerować ponieważ jest to rysowane tak na oko   Zawory jakie będą najprawdopodobniej zastosowane: https://www.pvcu.pl/zawor-kulowy-pvcu-epdm-d-32-dn25-p-143.html   Co do miejsca i czy to wszystko się zmieści, Hmm Głębokość akwarium ma 70 cm, szafka będzie miała 80 cm, długość natomiast 180 cm. Jest to zbiornik 756 litrów którego miałem zakładać jakieś 4 lata temu ale kupno domu i związane z nim remonty spowodowały odstawienie projektu na bok. Czas jednak wrócić do akwarystyki Yaro dzięki za sugestie w kwestii grzałki. Faktycznie można by było ja zamontować w inny sposób. Co tez spowodowałoby więcej miejsca dla korpusów od biologii   Panowie dziękuje ślicznie za wszystkie sugestie jeszcze w wolnej chwili popracuje nad tym narurowcem i będę się dzielił pomysłami 
    • Dokładnie tak. U siebie mam na rurze wylotowej za wszystkimi korpusami. Mnie natomiast zastanawia inna kwestia. Czy koledze wystarczy szerokości szafki żeby to wszystko upchać. Ja mam 3 korpusy równolegle w szafce 60cm i jest prawie na styk, także łatwo nie będzie. W takim układzie jak niżej szerokość sekcji z korpusami to około 45cm.
    • Jakie problemy widzę? 1. Koszt, jednak to opinia subiektywna 2. Gdy przytka Ci mechaniki, pompa nie dostanie tyle wody na co pozwala jej przepustowość i będzie dochodziło do kawitacji 3. Grzałka, pomimo tego, że dajesz tam zaworek to opływ wody może być nie taki jak sobie życzysz i grzałka nie będzie do końca spełniała swojej roli. Budowę tego odcinka bym sovie odpuścił, a grzałkę wstawił bym w główny odcinek przepływu wody.
    • Na zwykłych kolankach 90 łatwiej chyba jest posklejać całość Ja mam biologię bez bypass i grzałkę za tym. Nie ma z tym problemów. Patrząc na Twój ostatni schemat dałbym zawory zaraz przed jak i za każda sekcją mechaników. Zbyt duża odległość to duży wypływ wody przy odkręcaniu korpusu co denerwuje przy serwisie Dodatkowo IMHO warto zastosować zawory rozkręcane co umożliwia rozłożenie instalacji na krótsze kawałki      
    • Bartek trójniki jakie miałem zastosować to takie jak na zdjęciu które dodałeś. Jednak przerobiłem całą filtracje jeszcze raz i myślę że będzie to ostateczna wersja jaka będzie montowana. Trójniki jakie zastosuje przed sekcjami również na zdjeciu. Mimo wszystko czekam jeszcze na opinie innych.
    • Ta dodatkowa sekcja jest bez sensu, to tylko dodatkowy, niepotrzebny koszt. W niczym Ci to nie pomoże. Również bym z tego zrezygnował. Jak zatrzymasz pompę na kilka czy nawet kilkanaście minut to nic się nie stanie. Inna sprawa to to w jaki sposób chcesz zrealizować te połączenia (zaznaczone). Z takimi czwórnikami się nie spotkałem. Będziesz musiał zastosować normalne czwórniki 90° plus kolanka 45°, albo dwa trójniki 45° jeden za drugim
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.