Skocz do zawartości

Budowa akwarium 375. Fotorelacja.


Rekomendowane odpowiedzi

ten komputer - możesz podać jego funkcje? Gdzieś do nabycia?


Eee... to jest moj wlasny pomysl i konstrukcja ktora dopiero jest w trakcie powstawania.

Z zadanian ktore mi teraz sie kolacza w glowie bedzie

- wlacznie i wylaczanie urzadzen (swiatlo, karmnik, uv) o okreslonych porach lub po przekroczeniu pewnych warunkow (grzalki, podmiana wody).

- pomiar temperatur w kilku miejscach baniaka

- monitoring ? :P


Modul wykonawczy (czyli wlaczajacy urzadzenia) juz mam,

phoca_thumb_l_relaboard004.jpg

teraz musze zrobic czesc sterujaca i napisac oprogramowanie. Czesc sterujaca bedzie na bazie jakiegos urzadzenia z procesorem i386 (lub bedzie po prostu takim urzadzeniem).

Z wad jakie mi teraz przychodza do glowy to przykladowo brak latwej/taniej mozliwosci podlaczenia elektronicznego miernika pH.

Z olbrzmich zalet to cena ktora szacuje na poziomie nawet 200zł (dla bezpieczenstwa powiedzmy 300), a nie jak skalara 800-900 i mozliwosc bardzo latwej rozbudowy o dowolne elementy pracujace na usb.





BTW co myslicie o takim polaczeniu filtrow jak pokazalem na ostatnim obrazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak zrobił jeden FBF w korpusie 20 cali, a dwa 10 calowe wykorzystał jako filtry przy podmianach wody. No, ale to tylko takie moje luźne dywagacje :wink:


Chetnie bym zrobil tak jak sugerujesz (sam mialem na poczatku taki pomysl) ale korpusy 20" kosztuja od ~170zł za sztuke (wiele taniej nie znalazlem) i dodatkowo chyba tylko raz widzialem taki korpus przezroczysty (teraz nawet nie mge go znalesc) - kosztowal jakies 400zł i jeszcze trzeba bylo dokupowac do niego redukcje.


Sam przysznasz, ze przy takich cenach cala konstrukcja zaczyna sie mijac z celem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy jaki znalazłem:

http://www.aquafilter-sklep.pl/go.live. ... C-L&ref=40



Pierwsze co powiedzialem to "łał", bo nie udalo mi sie takiego znalesc. Jakbym przed kupnem moich 10" to znalazl to na pewno bym kupil. Teraz to musze przemyslec i ew. pozniej przerobic to co mam na 20"... O ile mi to sie w szafce zmiesci... :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.