Skocz do zawartości

Filtracja w akwarium 160l.


azerw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwa podobne do Twojego (jedynie 5 cm wyższe). Filtr wewnętrzny masz zdecydowanie za słaby. Ja mam głowicą szuta 750 l/h podpiętą do gąbki do oczek wodnych tej samej firmy i jest, że tak powiem na styk. Kupska wprawdzie nie zalegają, ale powoli myślę nad czymś mocniejszym 1000-1200 l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kaskadę powinna być w stanie utrzymać biologie. Jedyny minus takiego rozwiązania to wciąganie przez kaskadę także syfu co zapycha ceramikę, więc pasuje założyć jakiś prefiltr. Co do wewnętrznego ja w 112l mam 1000l/h i rybki mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Ja w swoim 250l 100x50x50 mam at-203, gdzie podany przepływ to 2000l..tylko trzeba brać pod uwagę to,że ten przepływ podany jest raczej bez gąbki.. Ja do swojego mam zwykłą, szarą, bardzo gęstą gąbkę i wydaje mi się,że jest akuratnie...po 2,3 dniach od czyszczenia gąbki przepływ już spada.. Wszystko zależy od tego jak będziesz miał ułożone kamienie, ich ilość itd. Dopasowanie przepływu to dość indywidualna sprawa ale IMO lepiej za duży niż za mały.. 300l/h to stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mam pytanko czy do baniaka 160L wystarczy filtr wewnętrzny???posiadam filtr aquael turbo filter 1000


A i czy taki filtr zew.wystarczy???+ten aquael???

FILTR ZEWNETRZNY KASKADOWY 680 l/h - REWOLUCYJNY ! (4910159705) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy do baniaka 160L wystarczy filtr wewnętrzny???posiadam filtr aquael turbo filter 1000


A i czy taki filtr zew.wystarczy???+ten aquael???

FILTR ZEWNETRZNY KASKADOWY 680 l/h - REWOLUCYJNY ! (4910159705) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



Ale kotleta wygrzebałeś... :P trzeba było założyć własny temat ;) odpowiedzi na oba pytania brzmią : nie. Nie ma takiej opcji, żeby akwarium z biotopem Malawi ogarnąć tylko wewnętrznym filtrem typu Aquael Turbo, a filtr kaskadowy ma chyba jednak za mało miejsca żeby napchać tam mediów filtracyjnych, które ogarnęłyby biologię w akwarium. Możesz skonstruować kaseciaka przy pomocy deccorativo jeśli chcesz ograniczyć liczbę rzeczy w zbiorniku, bo domyślam się, że o to chodzi, odezwij się do niego, na pewno pomoże. Wtedy załatwisz sprawę z widocznymi ustrojstwami typu filtry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo kupiłem 160L od kolegi co miał je rok czasu i używał tylko filtra wew.z gąbką i mówił ze nic złego z rybkami się nie działo.



A taki zew.?????


FILTR KUBEŁKOWY _ AQUAEL MULTIKANI (20-320L) _HIT! (5737892171) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img20.allegroimg.pl/photos/400x300/57/37/89/21/5737892171@@AMEPARAM@@20@@AMEPARAM@@57/37/89/21@@AMEPARAM@@5737892171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo kupiłem 160L od kolegi co miał je rok czasu i używał tylko filtra wew.z gąbką i mówił ze nic złego z rybkami się nie działo.


Moim zdaniem da radę taki filtr , przy regularnej , cotygodniowej, częściowej podmianie wody. Wystarczy popatrzyć na akwaria u niektórych sprzedawców ryb, w których nie ma żadnego złoża biologicznego tylko szkło i same gąbki robiące za mechanika i biologa, a akwaria są przecież mocno przerybione. Najważniejsze to ustabilizować biologię i później o nią dbać przez regularne odmulanie i częściową podmianę wody..... Jednak posłuchałbym rad Matika i zrobił niewielki kaseciak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.