lukaszra Opublikowano 25 Listopada 2009 Autor #11 Opublikowano 25 Listopada 2009 w wew sa 2 gradiacje gabek ale przez gdzies 3 miechy nie mialem nic na wlocie do kubla i pewnie zaciagnal syfu tam byla masa az szok bagno pozatym rok nie otwierany teraz jest zalozona czysta gabka na wlocie do kubla wiec juz sie tam nic nie dostanie rzeczywiscie przed wyczyszczeniem duzo wolniej woda z niego leciala niz teraz mam nadzieje ze wszystko wroci do poprzedniego stanu
lukaszra Opublikowano 25 Listopada 2009 Autor #12 Opublikowano 25 Listopada 2009 uzywam jbl testow no2 tam sa pierwsze 3 pozycje wartosci bdzo podobne wiec mozna wydedukowac dokladniejsza wartosc
Mjunszajn Opublikowano 26 Listopada 2009 #13 Opublikowano 26 Listopada 2009 Ja mam wątpliwość pewnego rodzaju. Pojawiła się sugestia, aby w jakby nie było, dojrzałym zbiorniku, przy wzroście NO2 dolewać nitrivecu... hmmm- pewni jesteście, że to dobra rada? Nie jest tak, że NO2 wzrośnie jeszcze bardziej? Bo ja przyznam, że mam wątpliwości...
lukaszra Opublikowano 26 Listopada 2009 Autor #14 Opublikowano 26 Listopada 2009 niestety po 2 dniach dalej wzroslo no2 jest juz okolo 0.07 ale podskoczylo tez no3 bo gdzies kolo 40 to chyba dobry objaw?? \Wasze dalsze porady ?? dalej podmiadny i nitrovec czy czekac ?? karmie tylko maluchy a duze dostaja wariacji z nerwow
eljot Opublikowano 26 Listopada 2009 #15 Opublikowano 26 Listopada 2009 Odpuść Nitrovec już wlałeś i starczy; zgadzam się z Mjunszajn że dolewanie Nitrovec w dojrzałym akwa dostarczy nie tylko bakterii ale i amoniaku co podniesie NO2 . NO3 40; moim zdaniem możesz zrobić standardową podmiankę i pomierzyć. Kolejny pomiar zrób za tydzień bo jak będziesz codziennie mierzył to dostaniesz "obsesji pomiarowej" powinno spadać jeśli nie to biolog nie wyrabia:(
lukaszra Opublikowano 26 Listopada 2009 Autor #16 Opublikowano 26 Listopada 2009 wyrabial caly czas bez problemu zawalony caly ceramika i co przestal ?/ nie wierze w to pozatym w jakim sesie mzoe nie wyrabiac z maly kubel ?? nie sadze tetra ta jest do 250 litorw a tu wody jest gdzies ze 150 litrow moze 180 wiec powinien na miekko pozatym rok nie bylo no2 wogole i teraz nagle przestal wyrabiac ,,, nie sadze
eljot Opublikowano 26 Listopada 2009 #17 Opublikowano 26 Listopada 2009 Też nie bardzo wierzę że kubeł nie wyrabia dlatego napisałem że NO2 powinno spadać Ale
lukaszra Opublikowano 30 Listopada 2009 Autor #18 Opublikowano 30 Listopada 2009 przyjechalem po weekendzie rurki coraz bdziej robia sie brazowe no2 spadlo donieco ponad zero jakies 0.05 czyli jednak temn syf w kuble i nie otwieranie go przez ponad rok spowodowal to co sie stalo ...
jurek035 Opublikowano 30 Listopada 2009 #19 Opublikowano 30 Listopada 2009 podejrzewam że brud pozapychał pory w ceramice i stąd masz taki bałagan.przepływ pewnie też mocno spadł skoro ponad rok nie otwierałeś.kubeł miał prawo nie wyrabiać.
lukaszra Opublikowano 3 Grudnia 2009 Autor #20 Opublikowano 3 Grudnia 2009 dzisiejsze wyniki no2 0 no3 gdzies okolo 50 60 poszla podmianka w sobote odrobine w niedziele tez i mam nadzieje ze bedzie juz ok rurki od filtra elegancko sie zabrazowily
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się