Skocz do zawartości

Wymiary Fluwala 205,305 i 405 .


mikołaj.

Rekomendowane odpowiedzi

matko, polecacie koledze cyrkulator 2000-3000 l/h do 240 litrów? Nie przesada? Ja rozumiem, że kubły specjalnie wielkiego ruchu nie robią - 405 może, ale jaki jest sens wsadzania takiej ilości sprzętu? Jeszcze cyrkulatory za ponad 200 złotych... Świat stanął na głowie...


Czy nie lepiej zostawić F405 jako biologa (perspektywicznie, w razie zmiany akwa na większe może się przydać), sprzedać F205 i kupić w zamian jakiś wewnętrzny lub powerheada? Taki z gąbką - ok. 1000-1500 l/h wystarczy. Łatwiej to czyścić raz w tyg, niż wyjmować i czyścić kubeł. Dla mnie filtr mechaniczny, jeśli ma spełniać rolę mechanika, musi być czyszczony często, inaczej przecież zamienia się też w biologa. To że w 405 wsadzisz gąbki i powiesz mu - będziesz mechaniczny! i nie zajrzysz tam 2 miesiące, to będzie pełnił taką samą rolę, co 205 zasypany ceramiką... A wątpię, by chciało Ci się co tydzień-dwa czyścić kubeł.

A nie wyobrażam sobie przemiału 3000 l/h w akwa o długości 120cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyrkulator 3000l/h to żadne "halo" dmuchnie na 50 cm, nie dalej. Trudno polecać wewnętrznego jeżeli założeniem jest wyprowadzenie filtracji poza akwarium :wink:

To że w 405 wsadzisz gąbki i powiesz mu - będziesz mechaniczny! i nie zajrzysz tam 2 miesiące, to będzie pełnił taką samą rolę, co 205 zasypany ceramiką... A wątpię, by chciało Ci się co tydzień-dwa czyścić kubeł.
póki co rozmawiamy o sprzęcie, nie o jego obsłudze. IMO lepiej czyścić kubeł co dwa tygodnie niż co tydzień bawić się w wyciąganie głowicy i jej ponowny montaż. (mówie na przykładzie własnego akwarium - może inni mają łatwiej)


Z jakich powodów byś nie kupił?
pisałem już o niej na forum. Generalnie: jest tandetnie wykonana, czasem trzeba ją puknąć żeby zaczeła pracować no i warczy (ta na przyssawkach troche mniej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyrkulator 3000l/h to żadne "halo" dmuchnie na 50 cm, nie dalej.

Mam Atmana AT-203 z przepływem 2000l/h i robi spory młyn w 150cm. Taka jest różnica między cyrkulatorami a powerheadem?

Nie wiem, ale dla mnie takie zestawienie 2 kubłów + cyrkulator jest zbędnym dziwactwem... do tego drogim.

Trudno polecać wewnętrznego jeżeli założeniem jest wyprowadzenie filtracji poza akwarium

Nie widziałem nigdzie, że kolega ma taki priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisor, wez pod uwage, ze te cyrkulatory maja b.szeroki strumien na wylocie. Mam jvp 12000 l/h w 450 l(150 cm) i dmucha porownywalnie z glowica 3000 l/h. Wiec imo nic za duzego. Moje jvp nie warczy, ma swietnie regulowane wyloty, jest na przyssawkach- nie na magnesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.