yaro Opublikowano 10 Listopada 2009 #11 Opublikowano 10 Listopada 2009 NO3 zdecydowanie za duze - ciekawi mnie kiedy była podmianka czy jak karmisz nie zostaje dużo nie zjedzonego jedzenia? kiedy czyściłeś ostatnio szyby?
luki058 Opublikowano 10 Listopada 2009 Autor #12 Opublikowano 10 Listopada 2009 szyby czyściłem dwa tyg. temu no a wodę fakt dawno nie podmieniałem:( a co z tym oświetleniem? zostawić tak jak jest?
yaro Opublikowano 10 Listopada 2009 #13 Opublikowano 10 Listopada 2009 pierwsze co to: zacząć uważać ze podmiana tygodniowa wody musi być, i nie co rok tylko jak nazwa mówi co tydzień. wyczyść szybę i ogranicz świecenie światła słonecznego, glony rosna ci jak szalone bo mają dużo dla siebie pokarmu.
doolga Opublikowano 10 Listopada 2009 #14 Opublikowano 10 Listopada 2009 a to na kamieniach (zielono-niebieskie) nie wygląda Wam na sinice? Mało się w tym jeszcze orientuję.
Darrooo Opublikowano 10 Listopada 2009 #15 Opublikowano 10 Listopada 2009 jest to brązowy nalot również zostały zarośnięte kamienie i w dotyku jest to śliskie:p Jeżeli dodatkowo nie "odstaje" to ani milimetr od szyby/kamieni to sa to okrzemki. Zwłszcza , jeżeli brudzi to palec na brązowo. Zdięcia są faktycznie do bani i nic tam nie widać.
luki058 Opublikowano 10 Listopada 2009 Autor #16 Opublikowano 10 Listopada 2009 ciężko jest zrobić dobre zdjęcie
Darrooo Opublikowano 11 Listopada 2009 #17 Opublikowano 11 Listopada 2009 Zdjęcia na powiększeniu dalej rozmyte 1,Czy te glony występują też na piasku ? 2,Jeżeli tak , to czy zlepiają ten piasek ? 3,Czy z dekoracji schodzą łatwo całymi płatami ? Poza tym zrób dokładnie to co pisali koledzy wcześniej , podmień wodę (50%) , wyczyść szybę , oczyść piasek jeżeli jest porośnięty glonem (odsysając). I obserwuj tępo pojawienia się glona na oczyszczonych powierzchniach.
luki058 Opublikowano 11 Listopada 2009 Autor #18 Opublikowano 11 Listopada 2009 nie występują na piasku schodzą rozmazując się a nie całymi płatami np. na kamieniu który jest częściowo zawieszony to glony rosną tylko od góry natomiast od spodu jest nieporośnięty
Darrooo Opublikowano 11 Listopada 2009 #19 Opublikowano 11 Listopada 2009 Więc na "oko" są to "dobre glony" (brunatnice,zielenice) i nie ma tu mowy o szybkim zarastaniu akwa , tylko Twojej niedbałości o szyby i WODĘ. Zarośnięte szyby zawsze brzydko wyglądają w przeciwieństwie do zarośniętych kamieni , czy tła którego nie posiadasz... Ja czyszczę przednią szybę co 2/4 dni po 2 tygodniach to pewnie bym ryby od góry oglądał
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się