Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie małych saulosków :(


Kasjopea

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie nie , filtr miałam w poprzednim akwarium . Nowy był jedynie wew. ale popracował w tej wodzie przez trzy dni zanim do akwarium trafił , potem jeszcze tydzień . No to chyba nie jest zbyt krótko...jedyne co było nowe - to szkło ,piach i skały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma to związku. Ryby są silnie zestresowane, muszą się przyzwyczaić do nowego miejsca i tyle. Jak pierwszy raz wpuszczałem ryby do nowego akwarium tez tak było. Ba, nawet teraz jak mam akwa po przeprowadzce, to moje wszystkie dwa parallelusy tak się z tydzień zachowywały. Tzn najpierw ze stresu odbyły tarło, potem zaczęły się trzymać krawędzi, a po 2-3 dniach niestety gardziołko samiczki wróciło do "bezikrowej" formy. Ja to wszystko właśnie stresem sobie tłumaczę.


Sorry arset, jak czasami czytam to co piszesz w temacie czystości wody, to mam wrażenie,że masz jakieś "odchylenie" w tym kierunku. Ja rozumiem dbanie o swoje ryby, o wodę w której pływają, ale parametrów do których dążysz nie ma w 90% wodociągów w Polsce. Dlatego - nie popadajmy w paranoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Sorry arset, jak czasami czytam to co piszesz w temacie czystości wody, to mam wrażenie,że masz jakieś "odchylenie" w tym kierunku. Ja rozumiem dbanie o swoje ryby, o wodę w której pływają, ale parametrów do których dążysz nie ma w 90% wodociągów w Polsce.


Jest dokładnie jak piszesz i dlatego mam: NH3/NH4=0, NO2=0, pH=8,4, KH=12, GH=4 i NO3max7-8 (przed podmianą).

Do tego dążyłem i bardzo mnie to cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że Cię to cieszy, każdy ma prawo do jakiś swoich "widzimisiów" .


Jednak twierdzenie, że nowo wprowadzone do akwarium ryby pływają wzdłuż krawędzi z powodu złych parametrów wody jest nadużyciem. Na forum nieraz już były tego typu pytania i zawsze ludzie po kilku dniach stwierdzali, że te zachowania zanikały. Widać, że dziewczyna naprawdę się przyłożyła do tematu, więc myślę że nie ma tu co siać paniki. Nawiasem mówiąc - nie mam i nigdy nie miałem testów NH3/NH4 i nie sądze aby te akurat testy były absolutnie niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dokupię testy ale czy te parametry mogą mieć związek z tym zachowaniem? Woda ze zbiornika była dojrzała , z mojego poprzedniego akwarium które stało 2 lata 9 przy cotygodniowej podmianie wody ).

Zdecydowanie tak.

Woda może była dojrzała, ale filtr był pewnie nowiutki.



No to przeczytaj sobie dokładnie co tu napisałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze to stres. Ryby musza sie przyzwyczaic do nowego otoczenia. Ilekroc wpuszczalem nowe ryby to zachowanie bylo zawsze takie samo, identyczne jak opisuje autorka watku.wiec spokojnie, nies stresuj sie, wystarczy ze ryby to robia. Za kilka dni sie rozplyna po calym baniaczku :-)

Co .do no2 - musi byc =0 . Dodawaj szczepy bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie poprawiać . Wygląda to tak ,że co jakiś czas jedna lub dwie zdecyduje sie jednak popłynąć sobie dalej, za chwilę wraca do " karuzeli" ale jednak coś zaczyna sie dziać :)

Artemia wrzucona wczoraj, dziś rano zniknęła wiec jedzą :) i są śliczne :) Tylko nie można za długo na nie patrzeć bo sie w głowie kręci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.