ryrek Opublikowano 10 Października 2009 #1 Opublikowano 10 Października 2009 Witam mam dwa filtry wew jeden to resun 1500 i weipro tc 800 zew to jbl e900 Mimo tego gowienka fruwaja i sa na dnie mysle ze obieg jest dobry Dwa wew mam polewej stronie skierowane na wprost a rura od zewn po przeciwnej Moze kamienie innaczej ułozyc,a moze to wina obsady w sumie mam troche ryb bo 25 sztuk akawa 200 litrow z tym ze niektore młode nie przekraczaja 4 cm i kilka moze troche ponad 5 cm w czym moze byc problem ? co zmienic Dobrze ze mam odmulacz na baterie ale niechce mi sie co dwa dni odławiac tych gowienek
eljot Opublikowano 10 Października 2009 #2 Opublikowano 10 Października 2009 to że zalegają na dnie to cyrkulacja (może być winna dekoracja) możesz pokombinować z ustawieniami wylotów filtrów np. jeden z nich skierować w dół :?: , to że pływają to moim zdaniem zbyt rzadkie gąbki które zbierają to co grubsze a drobiny wylatują :| Ryb też sporo
ryrek Opublikowano 10 Października 2009 Autor #3 Opublikowano 10 Października 2009 Własnie problem w tym ze nie moge za bardzo pokombinowac z wylotami filtrow resun ma tylko lekko na boki a weipro wogole zadnej regulacji,wypełniłem go wata akwarystyczna jbl jedna czesc a w drugiej gabka resun tez gabka standardowa taka siwa podobno te niebieskie sa dobre tylko ten kolor razi własnie
slawek gorol Opublikowano 10 Października 2009 #4 Opublikowano 10 Października 2009 Zaleganie odchodow to ewidentna wina zlej cyrkulacji. Przy prawidlowej cyrkulacji woda "dobiega" do przeciwnej scianki akwa, po czym odbija sie od niej i zawraca w strone filtra najczesciej po przedniej szybie akwa. Gdybys spojrzal z gory na ruch wody to powininna ona krazyc w kolko po baniaku. Wtedy gowienka zostana przepchane do filtra:) Co do regulacji wylotow :Diy w 3 minuty Pozdrawiam
ryrek Opublikowano 10 Października 2009 Autor #5 Opublikowano 10 Października 2009 No niby jak tak patrze to ruch wirowy jest mysle ze kamole tez to troszke utrudniaja Do eljota 12 A jaka gabke bys polecił do resuna 1500 moze jakis link do sklepu szukałem cos ale nie znalazłem za bardzo na allegro tez tylko te siwe Nie pisz posta pod postem, używaj opcji "edytuj"Jeżeli chcesz coś dopisać. mutra
eljot Opublikowano 11 Października 2009 #6 Opublikowano 11 Października 2009 nie znam tego filtra i nie wiem co konkretnego ci polecić ale jak masz watę to nie powinno nic pływać? chyba że obieg wody omija filtr z watą. Ja bym spróbował przenieść jednego mechanika na drugą stronę i umieścił go poziomo bliżej dna aby spychał gówienka z dna w stronę drugiego mechanika; u mnie takie zadanie spełnia koralia i obieg wody jest góra dół.
slawek gorol Opublikowano 11 Października 2009 #7 Opublikowano 11 Października 2009 do mojego resuna 2000 l/h zalozylem gabke szuta do oczek wodnych. zmiata idealnie... fakt ze trzpien mocujacy byl innego rozmiary ale male DIy i smiaga jak nalezy.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się