Skocz do zawartości

problem czy .............


bezsenny

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie odnosnie glonow w akwarium . jakis miesiac temu zmienilem wystroj oraz obsade w akwa 240l wyjechalem na 2 tyg a po przyjezdzie wszystko pokryte jakims grubym zielonym glonem tzn tlo z cr miejscami pokryte jest jakby gruba zielona blona i dlugimi zielonymi "wasami" podobnie kamienie z wyjatkiem takim ze na kamieniach do glona sa przyczepione babelki z powietrzem . dodam jeszcze ze moja obsada 11 demasoni strasznie skubia ten niewydarzony glon , a ja niewiem czy w jakis sposob interweniowac czy nie ?

zdjecie dodam jutro na dzien dzisiejszy nie mam dostepu do aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeśli mozesz jakie warunki panowały w akwarium podczas Twojej nieobecności... tj. oświetlenie, temp, filtracja, napowietrzanie i co tam jeszcze mozesz... tak sie składa, że na dniach startuje swoją dwusetke i zalezy mi na szybkim poroście zieleniny ;) wprost cudownie byłoby gdyby wystarczyły dwa tyg. ;) z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeśli mozesz jakie warunki panowały w akwarium podczas Twojej nieobecności... tj. oświetlenie, temp, filtracja, napowietrzanie i co tam jeszcze mozesz... tak sie składa, że na dniach startuje swoją dwusetke i zalezy mi na szybkim poroście zieleniny ;) wprost cudownie byłoby gdyby wystarczyły dwa tyg. ;) z góry dzięki...


Patrz na zdrowie ryb a nie szybki porost zieleniny. W każdym akwa na glony czas przychodzi ale naważniejsze by parametry były jak najbardziej optymalne dla ryb. Kolega pewnie nei podmieniał wody w akwarium, jeśli były upały temperatura troszkę podskoczyła, filtry nie były czyszczone. To wszystko wpływa na rozwój glonów poniekąd ale kosztem ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli ryby mam zamiar wpuścić dopiero po zarośnięciu akwarium glonem? Myślałem że potrwa to ok 1,5miesiąca ale w dwa tyg byłoby super, później mógłbym sprawdzić parametry i ewentualnie dostosować wodę do preferencji obsady... Jeśli to przyspieszy zarastanie glonem to czy mogę przez ten okres kiedy nie bedzie ryb nie podmieniać wody i podnieśc troche temp. jeśli tak to jaka najlepsza? Czy świecić a jeśli tak to ile świecic zeby szybko rosły... świetlówki mam standardowe w pokrywie Wromak 100x40zm i narazie nie mam siana na lepsze...


PS: czy mogę zaszczepić glony z przydomowego oczka wodnego? czy to zbyt ryzykowne? rosną tam takie zielone kudłate jak na zdjęciach w galerii w zbiorniku z non mbuna taki jeden klocek jest tak samo zarośniety, nie pamietam czyja to galeria ;/

czy nie obumarłyby w akwarium? temp w oczku nocą spada do ok 15* ale w dzień potrafi się nagrzać do 30* więc temp w akwarium powinna im odpowiadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje parametry ph 8 no2 0 no3 0 testy wykonywalem 5 min temu podmienilem znaczy sie dolalem 6 l swiezej wody

testy to zoolek firmy aquaset

filtracja tetra ex 700 wypelniona biobalami , keramzytem, ceramika i grysem koralowym ,oraz aqua szut 750 jako wewn. obsada 11 demasoni ok 2-3cm oraz jakies maluchy yellow ok 1cm do odlowu

swieci narva blue i nature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.