wojtass Opublikowano 28 Maja 2009 #1 Opublikowano 28 Maja 2009 Witam. Spotkał się ktoś z takim czymś jak w temacie? Mierzyłem NO3 testami JBL i otrzymałem wynik 80 (w kranówce 0) natomiast testy tego parametru mierzone testem Zooleku pokazały 0. Moim zdaniem to jakiś kompletny absurd by różnica była aż taka. Przecież w takiej sytuacji nie można ufać ani jednemu, ani drugiemu. Czy ktoś może wie, o co chodzi z tymi testami? Dodam, że NO2 jest równe zero i w to akurat wierze, a wiadomo że to mogłoby fałszować pomiar. Dziękuje za podpowiedź. Pozdrawiam
mutra Opublikowano 28 Maja 2009 #2 Opublikowano 28 Maja 2009 powszechnie znaną prawdą jest to, że testy NO3 zooleka nie nadają się do stosowania. Prawdopodobny jest wynik który uzyskałeś testem JBL.
gpel Opublikowano 28 Maja 2009 #3 Opublikowano 28 Maja 2009 Nie ufam ani jednemu, ani drugiemu pomiarowi, szczególnie w te 80 ppm. Norma dla wody pitnej to 50 ppm, choć to też sporo. Jeśliby to była prawda, to warto byłoby zainteresować tym faktem odpowiednie służby
eljot Opublikowano 28 Maja 2009 #5 Opublikowano 28 Maja 2009 ale on chyba ma 80 w akwa a nie w kranie
Zoya Opublikowano 28 Maja 2009 #6 Opublikowano 28 Maja 2009 Mi ostatnio wyszło z JBL'a NO3 w akwarium: 50 (w kranówce: 10). Po podmiance wody (30%) w akwarium 100 :shock: Porównawczo wykonaliśmy z mężem kropelkowy Sera i wyszło 5 ppm (w akwarium). Który wiarygodniejszy?
eljot Opublikowano 28 Maja 2009 #7 Opublikowano 28 Maja 2009 Mi ostatnio wyszło z JBL'a NO3 w akwarium: 50 (w kranówce: 10). Po podmiance wody (30%) w akwarium 100 :shock: Ale te to chyba były paskowe
Zoya Opublikowano 28 Maja 2009 #8 Opublikowano 28 Maja 2009 Ale te to chyba były paskowe W moim przypadku JBL paskowy, Sera kropelkowy.
eljot Opublikowano 28 Maja 2009 #9 Opublikowano 28 Maja 2009 no to po raz kolejny się potwierdza że paskowe nawet dobrej firmy są do d....
aarset Opublikowano 28 Maja 2009 #10 Opublikowano 28 Maja 2009 A ja z uporem maniaka będę polecał testy firmy Salifert. Są łatwe i szybkie do wykonania, mają szeroką skalę(szczególnie przy niskich poziomach NO3) no i są dokładne. Opakowanie może nie razi estetyką, ale płacimy przecież za to co jest w środku, a i cena jest porównywalna do testów innych firm np. JBL.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się