Skocz do zawartości

EHEIM2226 &2228


fhuzbych

Rekomendowane odpowiedzi

Malawi 120x40x50 profil

Kupiłem EHEIM 2226 i mam wątpliwość czy nie trzeba było dołożyć 50zł i kupić 2228 ?


Lepiej było kupić jakiś większy bo 2226 jest do akwa o pojemność 200 l a zawszę kupuje się do trochę większego akwa więc sprzedaj ten albo oddaj do sklepu w którym kupiłeś i kup większy . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie rób. Filtr jest dobry do tej wielkości i spokojnie wystarczy.

Ja mam np. w tej chwili w akwarium 375l Tetre EX 600 i parametry wynoszą NH4-0, NO2-0 i NO3- średnio 30. Obsada całkiem spora, złożona z dużych ryb z rodzaju Tropheops i Red-redów.

Jest to już któryś filtr zamontowany przez mua o parametrach "zbyt małych" i daje radę. Montując do tego akwa dwie Tetry EX 1200 nic więcej nie osiągnęłabym, poza zwiększeniem kosztów i zużycia prądu.


Więc skoro piszą to chyba zbytnio nie kłamią, bo po co ?

Dokładnie jest napisane, że do 350litrów i to już jest spora "nadfiltracja". W zupełności wystarczyłby nawet 2224.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja mam np. w tej chwili w akwarium 375l Tetre EX 600 i parametry wynoszą NH4-0, NO2-0 i NO3- średnio 30. Obsada całkiem spora, złożona z dużych ryb z rodzaju Tropheops i Red-redów.


Cały pic polega na tym, że ciekawi mnie jakie masz w środku wypełnienie, bo to czy filtr uciągnie czy nie, w największej mierze zależy od tego jakiś mediów będziemy używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie jak bardzo "drobnoziarnistych".

Martwić nie ma się co przepływem poniewaz większość stosuje klasycznie modna (a niesłusznie) ceramikę i grubsze gabki + grysy.

Ogólnie to rola kubełków wszelkiej maści względem filtracji i jej wydajności biologicznej jest zdrowo przeceniana.

W 90% filtracja bilogiczna ma miejsce w akwarium, byle dobre napowietrzanie było.

Więc de facto nie ma co sie silić na jakies przebajerowane kubły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ogólnie to rola kubełków wszelkiej maści względem filtracji i jej wydajności biologicznej jest zdrowo przeceniana.

W 90% filtracja bilogiczna ma miejsce w akwarium, byle dobre napowietrzanie było.

Więc de facto nie ma co sie silić na jakies przebajerowane kubły.



To skąd w akwariach występuje NO2 na wysokim poziomie pomimo świetnej filtracji mechanicznej ?

Dlaczego gdy wyczyścimy filtry mechaniczne wyjaławiajac z bakterii ich gąbki mamy nagłe skoki NO2 skoro w 90% filtrację biologiczną powinno zapewnić same napowietrzanie i akwarium?

Może nie ma co kupować wypasionych, bajeranckich kubełków -


ale filtracja biologiczna to nie bajer, który można sobie mieć albo nie.

Przeżyłem to na własnej skórze gdy siadł mi sump i prawie 3 tygodnie nie miałem filtracji biologicznej, uwierz że pomimo świetnej filtracji mechanicznej, dołączenia świeżych mechaników i posiadania niezłej pralki w akwarium, to mechaniki, akwarium i napowietrzanie nie pozwoliło mi na zaprzestanie walki z wciąż rosnacym NO2, pomimo tego, że akwarium ani nie było świeże, ani zbytnio przerybnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.