Skocz do zawartości

Kiedy odłowić?


MARCEPAN

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie w tym problem koteczek, dlatego nie chcę ich ani wystawiać na aukcji, ani sprzedawać w żaden inny sposób. Kolega, jeśli je przejmie, będzie też o tym wiedział. On bardzo poważnie traktuje swoje obecne rybki, więc przy ewentualnym przejściu na Malawi mozna byc spokojnym, też podejdzie do tematu z powagą. W tej chwili głównym podejrzanym o ojcostwo jest samiec Elongatus.

Czy Wam się też gatunki krzyżują? Co wtedy robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozprowadzaj dalej bastardów, tego się nie robi. Nie rozdawaj żadnych młodych co do których nie masz 100% pewności, czy to dla kolegi, sklepu czy nieświadomej cioci.

Zacznijmy od tego, że w ogóle tych ryb nie powinieneś mieć... nie powinieneś odławiać samicy...

Rynek jest pełen bastardów i rybek kiepskiej jakości.


Poza tym

Ok, z Dubois wracam do sklepu, a ponieważ nie ufam już tamtemu sprzedawcy pytam Was:

Co mogę dokupić do rybek, które już mam:


4x Pseudotropheus Socolofi

4x L.Yellow

2x Spregarae (rdzawe)


Mam dwie Demasoni w akwa i muszę je eksmitować, bo nie pasują do reszty (Yellow, Socolofi i red - redy).

Ponieważ zrobiłem spory zakup w sklepie, sprzedawca dorzucił mi dwa pyszczaki gratis. Długo nie mogłem dojść co to za rybki i w końcu udało mi się je zidentyfikować. Obie to Ps. Elongatus, samiec to Mbako lub Boadzulu, samiczka to z pewnością Greenback. Greenback już po dwóch miesiącach inkubuje ikrę.


Miałem dwie demasoni z haremem Yellow i Socolofi. Niestety, po dwóch miesiącach demasoni odłowiłem martwe. Nie ta dieta


Chłopie zdecyduj się na coś, ułóż jakąś stałą obsadę - przez dwa miesiące już nieźle nawojowałeś (pytasz o rade i robisz po swojemu, nie ufasz sprzedawcy i bierzesz od niego gratisy), a teraz bierzesz się za rozmnażanie "nie wiadomo czego". Rozpoznałeś chociaż co za elongatusy masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje szczescie z pierwszego tarla ale z tym przekazywaniem bastardow tez bym byl ostrozny. Moze lepiej by nimi nakarmic obsade a poczekac do pierwszego "czystego" tarla??


Też bym tak zrobiła i nawet ja nie chciałabym mieć w akwarium bastardów... Zdecyduj się na konkretne gatunki. Elongatus może się krzyżować z innym elongatusem, a że samiec nie miał samicy własnego gatunku to zapłodnił inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samiec nie miał samicy własnego gatunku to zapłodnił inną.


Raczej nie jest to możliwe. Ale większość osób pewnie powie, że czepiam się szczegółów.


Pozwolę sobie sparafrazować "Na to mamy cztery ściany w akwarium, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział". Dla ścisłości - Też jestem zdania, że rybek z krzyżówek międzygatunkowych nie powinno się rozprowadzać dalej. Jak nie ty, to może twój znajomy kiedyś w końcu odda rybki: koledze, do sklepu, lub sprzeda na giełdzie. I tu powstaje problem, ponieważ szczęśliwy nabywca może nie być zachwycony np. z kształtu lub ubarwienia zakupionych osobników. W rezultacie pojawiają się posty na forum, ostatnio dużo czytam, od rozżalonych pasjonatów jeziora, że ich podopiecznie nie wyglądają tak jak na zdjęciach w książkach, galerii czy albumach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wszyscy macie rację, a ja jestem niecierpliwym człowiekiem. Żal mi tych maluchów, na pewno ich nie rozprowadzę i nie zatrzymam. Jest ich za dużo. Obsadę wymarzoną już mam, ale dopóki mam Socolofi i Yellow nie będę jej miał. Gratisy przyjąłem niepotrzebnie i w dodatku się rozmnożyły. Socolofi i Yellow nauczyłem się karmić tak, że żyją zgodnie i są w dobrej kondycji, a inkubującej samicy nie będę już odławiał. Małe akwarium przyda się na przyszłość. Na razie zostaję przy obecnej obsadzie, a wymarzona obsada na przyszłość to:

Pseudothropeus Elongatus Mbako (harem z samcem + 4 samice) i Melanochromis Cyaneorhabdos (takiż sam harem).

Nauczyłem się już cierpliwości i poczekam :) Chyba, że znajdzie się ktoś chętny na dorosłe Pyski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.