Skocz do zawartości

obsada jednopłciowa - Saulosi


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety plany jak zwykle zweryfikowała rzeczywistość i zbiornik, ze względu na ilość miejsca jaką mam do dyspozycji, będzie miał dł. max 80cm. Dlatego planuję akwarium 80x40x40cm~= 128l, bez komina i zbędnych dekoracji. Tylko spienione PCV na tył i jedną ze ścian oraz jakiś większy głaz, lub kilka do środka. W środku pływałoby, docelowo, 1+3 Saulosi. Niestety przy większych rozmiarach zbiornika trzeba by już mebelki z pokoju wyrzucać. Co raczej w grę nie wchodzi, bo miejsce dla tych mebli powstało po zlikwidowaniu zbiornika 500l :wink:. I tutaj pojawia się pytanie, czy jestem na pozycji straconej? Tzn. inwestować w muszlowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle stawiasz pytanie,a robić coś z musu?

Jakie ryby Tobie się podobają,jaki biotop ?

Dostosowywanie na siłę do tego "co sie ma z warunków" zawsze kończy się albo zupełną likwidacja zbiornika, albo postawieniem dokładnie tego co się chce tworząc niezbędne miejsce.

Nie da rady iśc na kompromisy między swoimi zainteresowaniami a warunkami,albo coś masz albo nie masz wcale.

Lub...możesz podejśc inaczej : co lubi żona i to polubić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki biotop ?

Jedynie słuszny :lol:.

Jakie ryby Tobie się podobają?

Czysto teoretycznie, oczywiście:

Pseudotropheus flavus

Maylandia estherae red-red

Labidochromis sp. Hong


Realnie:

Pseudotropheus Saulosi


Chyba źle stawiasz pytanie


Pewnie tak, więc zapytam retorycznie: Czy saulosi z 128l to dobry pomysł?

Nie da rady iśc na kompromisy między swoimi zainteresowaniami a warunkami,albo coś masz albo nie masz wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 20cm większego zbirnika nie zmieścisz?


Na szerokość bez problemu, ale to przecież nie to samo. Z długością natomiast jest spory kłopot. Gdyby go nie było nie nabijał bym tutaj niepotrzebnie postów, tylko w dziale obsada z zapytaniem o zestaw do 200l(100x50x40).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 20cm większego zbirnika nie zmieścisz?


Na szerokość bez problemu, ale to przecież nie to samo. Z długością natomiast jest spory kłopot. Gdyby go nie było nie nabijał bym tutaj niepotrzebnie postów, tylko w dziale obsada z zapytaniem o zestaw do 200l(100x50x40).[/quote:3r44k8hy]Może i nie to samo, ale zawsze więcej o 64 litry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie da rady iśc na kompromisy między swoimi zainteresowaniami a warunkami,albo coś masz albo nie masz wcale.



Hmm...po zastanowieniu sytuacja wygląda następująco: 100x45x45 vs. 100x40x50. Do tego chciałbym dołączyć sump, tylko nie jestem jeszcze pewien co wybiorę komin, czy komorę przelewową. Ze względu na konstrukcję podłogi bez stalowego stelażu osadzonego bezpośrednio na stropie raczej się nie obejdzie. OT zupełny, ale to już chyba mój ostatni post w tym temacie.


Ps. Następny mam nadzieje będzie dotyczyły wyboru obsady ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaż wcale nie musi być stalowy :D

Ale ogólnie musi być. Tak się akurat złożyło, że mam w garażu już pospawany stelaż. Wprawdzie nie pod akwarium, ale nie jest mi już potrzebny. Wystarczy zaprosić zaprzyjaźnionego spawacza, który zrobi kilka poprawek i po kłopocie :wink:.


http://reefcentral.com/forums/showthrea ...

Bardzo fajna sprawa. Miałem już podobną konstrukcję i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.