Jump to content

Mój sposób na podwieszane kamienie


Recommended Posts

Zakładając nowe akwarium zastanawiałem się nad jego aranżacją. Moją uwagę przykuły podwieszane moduły BTN. Wygląda to super, ale żeby to miało ręce i nogi, trzeba wykorzystać cała tą aranżację. Niestety jest to dostępne dla ludzi z głębokimi kieszeniami. Ja takich nie posiadam, więc wymyśliłem coś innego.

1. Znalazłem odpowiednie kamienie. Uznałem, że piaskowiec będzie najlepiej się do tego nadawał.

2. W firmie zajmującej się produkcją wyrobów ze stali nierdzewnej zamówiłem 3 wysięgniki za które zapłaciłem 210 PLN.

3. W kamieniach wywierciłem otwory pod kołki rozporowe 8 mm. Do otworów wlałem silikon akwarystyczny po czym wszystko skręciłem i zostawiłem do wyschnięcia.

4. Całość przykręciłem do ściany.

5. A tak to wygląda.Obraz 036.jpg[/attachment:29xvytte]Obraz 033.jpg[/attachment:29xvytte]Obraz 067.jpg[/attachment:29xvytte]Obraz 043.jpg[/attachment:29xvytte]

Wg. mnie wygląda świetnie, ale jest to rzecz gustu.

post-13224-14695712072156_thumb.jpg

post-13224-14695712073024_thumb.jpg

post-13224-14695712073752_thumb.jpg

post-13224-14695712074591_thumb.jpg

post-13224-14695712075621_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

zastanawiać mnie będzie tylko wpływ tego metalu na wodę.

Bo raczej nie da się uniknąć tego aby metal nie zaczynał wilgotnieć i oddawać swoje sekrety do wody.

IMHO nigdy jakoś nie zachwycały mnie wiszące kamienie, ale rzeczywiście to kwestia gustu.

Link to comment
Share on other sites

zamysł od strony technicznej (nie wiem jak same wkręty się bedą zachowywały w wodzie) jest ok. Efekt IMO taki sobie (za mała szerokość dna do kamieni o takich rozmiarach) Grunt że Tobie pasuje i się trzyma.

Link to comment
Share on other sites

Szerokość dna nie jest za mała. Domyślam się, że opinię swoją oparłeś na danych z mojego profilu. Podane tam były wymiary poprzedniego zbiornika. Teraz są już aktualne. A co do szpetoty to wydaje mi się, że ostatnie zdanie w moim opisie wyjaśnia wszystko. Dziękuję za wszystkie opinie. Domyślałem się, że wzbudzę kontrowersje swoim rozwiązaniem,. Zdecydowałem się na tą publikację, gdyż zauważyłem we wcześniejszych wątkach, że jest grupka akwarystów zainteresowanych tym pomysłem. Jak ten pomysł będzie się sprawdzał, to dopiero czas pokarze.

Link to comment
Share on other sites

Ja sobie czasem przemyśliwam nad kwestią częściowego wykorzytania jakiegoś kawałka powierzchni w podobny sposób - ale na pewno z innych materiałow.

U Ciebie kwestia zdjecia tego i jakiejś obsługi technicznej zbiornika jest dość problematyczna, poniewaz w zasadzie jednorazowa.

Powinieneś dać tam "zawiasy".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
  • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
  • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
  • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
  • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
  • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
  • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
  • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
  • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
  • widzę, że w ofercie jest dostępny, pytałeś p. Jacka? https://pielegniceafrykanskie.pl/   tak gwoli ścisłości maingano od wielu lat nie jest już melanochromisem, prawidłowa nazwa tego gatunku to Pseudotropheus cyaneorhabdos
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.