Skocz do zawartości

Obsada 200l.


Lorden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W najbliższym czasie będę chciał założyć malawi od nowa, więc chciałbym się was poradzić o obsadę. Akwarium będzie specyficznie urządzone, tj. na dno biały piasek kwarcowy, kamienie to serpentynit, lub jakiś inny ciemny kamyczek i ciemne tło.

Dowiedziałem się, że bardzo blisko znajduje się hodowla pyszczaków, więc zaopatrywał będę się u użytkownika _Malawian_ z allegro.

Moglibyście mi poradzić jakie rybki mógłbym wpuścić do akwarium, z tych które posiada malawian? Najchętniej 2 gatunki i wydaje mi się, że szczególnie atrakcyjnie w takim akwarium prezentowałyby się red-red'y, ale czytam że polecacie je raczek do większych akwariów?

Zależy mi, aby akwarium szczególnie cieszyło oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard tj. 100x40x50 (dł.szer.wys.). Czytam i czytam, no i wyczytałem maingano i sauloski. Niby taka obsada mi się podoba, ale żadnej alternatywy nie ma? Jeżeli nie to w jakich ilościach wrzucić ryby?


Malawian posiada dużo ciekawych gatunków, więc może coś by się znalazło. Socolofi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zostanę przy 200l to zdecyduję się raczej na saulosi + maingano. Macie może jakieś ładne zdjęcia porównawcze, gdzie zauważę różnicę pomiędzy saulosi a saulosi coral? Przeglądam różne zdjęcia i jakoś większe różnicy nie widzę pomiędzy nimi.



Możliwe jednak, że kupię akwarium 240l 120x40x50 ( w końcu z prostą szybą) i czy w takim baniaku mogłaby być obsada red-blue + demasoni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak małym zbiorniku można pomanewrować z rybami:


Obsady roślinożerno - wszystkożerna:


Pseudotropheus sp elongatus neon spot 1,2,3 - 4,5,6

Pseudotropheus saulosi 1,2,3, - 4,5,6


Pseudotropheus sp elongatus luhuchi ( lub ornatus ) 1,2 - 4,5

Iodotropheus sprengerae 1,2,3 - 4,5,6


Podałem tak szeroki zakres bo jeśli udało by się w obu gatunkach ( wątpliwe ) wielosamcowo to np 2-4 można by zostawić w oby a jak np spoty by się nie tolerowały to saulosi np 2 na 5 a spoty 1 na 3.


Obsada wszystkożerno- miesożerna:


Melanochromis dialeptos 1 - 5 ( przy melano raczej na pewno zostanie jeden samiec );

Metriaclima livingstoni 1,2,3 - 4,5,6 ( tutaj większa szansa na wielosamcowośc );


Labidochromis sp perllmut 1,2,3 - 4,5,6

Melanochromis cyaneorhabdos 1 -4


ITD itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zostanę przy 200l to zdecyduję się raczej na saulosi + maingano. Macie może jakieś ładne zdjęcia porównawcze, gdzie zauważę różnicę pomiędzy saulosi a saulosi coral? Przeglądam różne zdjęcia i jakoś większe różnicy nie widzę pomiędzy nimi.



Możliwe jednak, że kupię akwarium 240l 120x40x50 ( w końcu z prostą szybą) i czy w takim baniaku mogłaby być obsada red-blue + demasoni?




Estherae + demasoni omawiane wielokrotnie poszukaj i będziesz miał wszystko. Saulosi kontra saulosi coral różnice zobczysz w albumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I jednak zaopatrzyłem się w komplecik 240l 120x40x50, z czego jestem niezmiernie szczęśliwy :) Ciągle waham się co do obsady, no ale mam w głowie wizję malawi i chyba jednak na tym pozostanie. 60kg piasku rzecznego na dno już czeka (mam nadzieję, że wystarczy, a według moich obliczeń tak), a kamienie jakie włożę do akwarium to najprawdopodobniej piaskowce. Wychodzi na to, że będzie żółty wystrój i na 100% chcę mieć maingano, które na tle kamieni mam nadzieję będą się prezentowały zjawiskowo. Teraz pozostaje pytanie co do nich? Saulosi zgubiły by się przy takim wystroju, więc zastanawiam się nad Metriaclima Greshakei i ewentualnie jeszcze jednym gatunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metriaclima Greshakei IMHO rośnie troszkę za duża do takiego akwarium ja zaproponował bym Ps. "elongatus mpanga", Ps, socolofi, lub m. livingstonii, jednak nie uważam aby saulosi zginęło ci wśród żółtego piaskowca, piaskowiec żółty to może będzie ale tylko na początku, potem zostanie zaatakowany przez okrzemki a następnie przez glony i będzie po żółtym piaskowcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.