-krzychu- Opublikowano 16 Marca 2009 #1 Opublikowano 16 Marca 2009 Witam Moje roślinki ładnie przechodzą fotosynteze widać gołym okiem efekty ( wytwarzany tlen nonstop wydziela się z liści),ale zadstanawia mnie co innego, a mianowicie zielenice też "babelkują" A więc pytanie odnośnie "fotosyntesy" (jeśli takowa występuje u glonów). Czy zielenice bąbelkują tak jak rośliny (tlen) ? Czy zielenice wytwarzają jakiś gaz inny gaz ? OCzywiście odpada kwestia sinic, to są napewno zielenice
makok Opublikowano 16 Marca 2009 #2 Opublikowano 16 Marca 2009 podstawy biologii... w glonach podobnie jak i roślinach jest chlorofil do przeprowadzania procesu fotosyntezy (jest zielony stąd kolor roślin i tychże glonów), którego produktem jest energia i tlen także niczego Ci te glony nie zagazują
-krzychu- Opublikowano 19 Marca 2009 Autor #3 Opublikowano 19 Marca 2009 także niczego Ci te glony nie zagazują Ok. Chodziło mi o to czy wytwarzają jeszcze coś co w nadmiarze mogło by zabużyć równowage w akwa. Dajmy na to: glony pobierają no3 - ale czy nie produkują czegoś np. mniej grożnego ale także w nadmiaże zagrażającego rybom.
mutra Opublikowano 20 Marca 2009 #4 Opublikowano 20 Marca 2009 krasnorosty (jak twierdzą niektórzy generalnie glony o niezielone) absorbują pewne ilości HCO3, ale to marginalny problem. Niektóre gatunki absorbują z wody jod i to przy dużej ich ilości i braku podmian może być jakiś problem - jeżeli podmieniasz wodę to nic Ci nie grozi
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się