Jump to content

Problem z nazwą


Recommended Posts

Powiedzcie mi, czy Maylandia livingstonii to ta sama ryba co Pseudotrpheus livingstonii? W sklepie malawi występuje właśnie Pseudotrpheus livingstonii (chociaż w obecnej ofercie brak). Poza tym osoba z Tan-Mal napisała mi, że to ta sama ryba.

Link to comment
Share on other sites

Sabotage dzięki za szybką odpowiedź. Teraz łatwiej będzie mi ją znaleźć. Do 200 l z Soulusi i właśnie M. livingdtonii, ile ryb z każdego gatunku wpuścić? Czy np. 6-8 Soulosi i 4-6 M. livingstonii będzie ok? Pisałeś mi w innym wątku, że można łaczyć te dwa gatunki, ale tego co wyczytałem o M. livingstonii, to jest to raczej miesożerna rybcia? Czy zestawienie jej z Soulosi (wszystkożerynym z przewagą raczej pokarmów roślinnych) będzie dobrym rozwiązaniem?

Link to comment
Share on other sites

Bedzie dobrym pomyslem ;)

Co do haremow, to niestety nie masz duzego pola do popisu i widze opcje z haremami jeden samiec + 4-5 samic. Wbrew pozorom livingstonii to duza ryba jak na muszlowca, wiec harem 1+3-4 i bedzie OK. Dalbym w tym akwa max 10 ryb. czyli po 5 z gatunku (na oko).

Link to comment
Share on other sites

Mieszanie ryb wszystkożernych i mięsożernych nie jest takim złym pomysłem. W tym przypadku Metriaclima livingstonii nie jest ściśle mięsożerna, pobiera pokarm z osadów pokrywających piach i zjada tam nie tylko kąski zwierzęce. To taki wszystkożerca preferujący bardziej mięsny pokarm ... ryby muszą się spotkać gdzieś po środku ;) czyli przy diecie typowych wszystkożerców.


Maylandia, Pseudotropheus i Metriaclima ... tak to już jest z tymi nazwami ;) ... wszystko z dodatkiem livingstonii to ta sama ryba, zresztą z dodatkiem Lanisticola też ;). Nie zawsze tak jednak jest wolałbym nie pomylić Labidochromis caeruleus z Champsochromis caeruleus ;):mrgreen: :shock:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Harisimi... bo już sie pogubiłem z tymi wszystkimi nazwami. Czyli dieta dla Soulusi i M.Livingstoni z pół na pół roślinek i mięska. Jeszcze raz to napisze - po dodaniu do galerii zdjęcia M.livingstonii przez marsa strasznie się napaliłem na tą rybke:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.