Jump to content

Problem z nazwą

Recommended Posts

Powiedzcie mi, czy Maylandia livingstonii to ta sama ryba co Pseudotrpheus livingstonii? W sklepie malawi występuje właśnie Pseudotrpheus livingstonii (chociaż w obecnej ofercie brak). Poza tym osoba z Tan-Mal napisała mi, że to ta sama ryba.

Sabotage dzięki za szybką odpowiedź. Teraz łatwiej będzie mi ją znaleźć. Do 200 l z Soulusi i właśnie M. livingdtonii, ile ryb z każdego gatunku wpuścić? Czy np. 6-8 Soulosi i 4-6 M. livingstonii będzie ok? Pisałeś mi w innym wątku, że można łaczyć te dwa gatunki, ale tego co wyczytałem o M. livingstonii, to jest to raczej miesożerna rybcia? Czy zestawienie jej z Soulosi (wszystkożerynym z przewagą raczej pokarmów roślinnych) będzie dobrym rozwiązaniem?

Bedzie dobrym pomyslem ;)

Co do haremow, to niestety nie masz duzego pola do popisu i widze opcje z haremami jeden samiec + 4-5 samic. Wbrew pozorom livingstonii to duza ryba jak na muszlowca, wiec harem 1+3-4 i bedzie OK. Dalbym w tym akwa max 10 ryb. czyli po 5 z gatunku (na oko).

Mieszanie ryb wszystkożernych i mięsożernych nie jest takim złym pomysłem. W tym przypadku Metriaclima livingstonii nie jest ściśle mięsożerna, pobiera pokarm z osadów pokrywających piach i zjada tam nie tylko kąski zwierzęce. To taki wszystkożerca preferujący bardziej mięsny pokarm ... ryby muszą się spotkać gdzieś po środku ;) czyli przy diecie typowych wszystkożerców.

Maylandia, Pseudotropheus i Metriaclima ... tak to już jest z tymi nazwami ;) ... wszystko z dodatkiem livingstonii to ta sama ryba, zresztą z dodatkiem Lanisticola też ;). Nie zawsze tak jednak jest wolałbym nie pomylić Labidochromis caeruleus z Champsochromis caeruleus ;):mrgreen: :shock:

Dzięki Harisimi... bo już sie pogubiłem z tymi wszystkimi nazwami. Czyli dieta dla Soulusi i M.Livingstoni z pół na pół roślinek i mięska. Jeszcze raz to napisze - po dodaniu do galerii zdjęcia M.livingstonii przez marsa strasznie się napaliłem na tą rybke:-)