Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Rzeczowo, pytam, wiec jak jest u Ciebie z glonami?? Nie ukrywam, ze zalezy mi na nich czy przypadkiem UV, nie hamuje stanowczo porostu glonow??


Chodzi mi o tych "slabych" UV w filtrach a nie caych lampach



Stosowanie lamp UV, nie ważne, czy w filtrach wewnętrznych, czy normalnych sterylizatorach nie zlikwiduje glonów. Choćby nie wiadomo jak je stosować, glon z kamieni nie zniknie (no chyba, że naświetlane będzie wnętrze akwarium :P ).

Co innego, jeśli lampę UV stosuje się w akwarium od samego początku- zaraz od zalania. Wtedy, gdy zarodniki glonów cały czas są w wodzie, skuteczność tej metody walki z glonami na pewno będzie większa.

Oczywiście chodzi mi o glony takie, jak np krasnorosty, czy okrzemki, które "osadzają" się na dekoracjach/szybach. Inaczej sprawa wygląda, jeśli w akwarium mamy plagę glonów pływających.

Opublikowano

dodam tylko do tego co pisał Mateusz

Glony "porostowe" czyli te o które nam chodzi bedą sobie dalej rosły choć czasmi może zmaleć tempo ich ekspansji lub zajmowania nowych terytoriów ale generalnie dadzą radę. natomiast jak ktoś miał problem z zakwietm wody lub metną wodą powodowana przez glony pływające to tego problemu sie może pozbyć.

Opublikowano

lestiq napisał:

Takie gdybanie o czymś o czym nie ma ktoś pojęcia i sam nie testowal mija się z celem.

Filterek z diodą sam testuję od 3 tygodni. Dziala rewelacyjnie. A gadanie,że to nie to samo co zwykla lampa jest nieuzasadnione. Woda jest krystaliczna. I nie wplywa zancząco na bilogie jak lampa UV.

Mam go w 2 akwariach. I powiem szczerze,że wystarczy. Opcja UV za 90 PLN jest Super. Lampy UV palą co popadnie.




No to rewelacja! Kolega po 3 tygodniach testowania zauważył i doświadczył rewelacyjnego działania w/w filtra(woda jest krystaliczna) :shock:. Zapewne 99% z nas ma wodę krystaliczną bez stosowania filtrów UV. Zapewniam jaka cena takie działanie lampy. Firmy takie jak Fluwal , Eheim itd..., walą głową w mur że wcześniej nie wpadły na tak rewelacyjny pomysł stosowania diod .Teraz pozostaje nam tylko czekać na wysyp filtrów z diodami w wewnątrz. :)

Opublikowano

Kolego Jacku br, co Ty brrredzisz ? Wiele firm zachodnich jest zbyt krótkowzroczna i za bardzo chelpią się swoim przyschniętym sukcesem, że nie widzą pewnych prostot. Ostatnio rozmawialem z jednym z konstruktorów filtra i potwierdził, że moc diody została tak obliczona, żeby nie szkodzić i działać cały czas z filtrem.

To po pierwsze, po drugie kto zabroni mi stwierdzić,że po 3 tygodniach jest poprawa klarowności...Jest i koniec. Ja mam prawo tak mówić bo testuje te filtry. A ty gadasz o czymś czego nawet nie masz w domu..

Chłopie ja tylko wyrażam opinię na bazie doświadczeń i faktów..


Po trzecie firma Aquael przynajmniej się rozwija i wypuszcza nowości.

Jak wiadomo jedną z miar rozwoju jest ewolucja, a jak czasami patrze na zachodnie firmy to przez lata nie za dużo nowości..


Pzdr

Opublikowano

Piszę parę słów w celu uspokojenia naszych wypowiedzi.Forum to powstało w celu wyrażania swoich opinii na różne tematy,gdybyśmy mieli takie same zdanie na ten temat pewnie nigdy byśmy się tu nie spotkali. :wink: Jak stare powiedzonko mówi( '' Pożyjemy , zobaczymy!'')kto miał rację. Pozdrawiam . :)

Opublikowano

Hmmm pozostawię to bez komentarza zatem :)

Pozdrawiam i Wesolych Swiąt.


Dzisiaj umieszczę fotki swojego nowego akwa 170x50x50cm możesz się trochę wyżyć jak będziesz mial ochotę..:)


Pozdrawiam

M

Opublikowano

Na stronie akwarysta.pl podany jest news jakoby UV był jedynie chwytem marketingowym. Zastanawiam się czym właściel tej strony kierował się pisząc podobnego newsa. Oczywiście nie podparł wypowiedzi żadnym konkretnym faktem...


A w listopadzie filtry Aquaela UV otrzymały nagrodę - medal europejski! O czymś to chyba jednak świadczy.

Info o nagrodzie

Opublikowano
od kiedy to BCC jest organizacją znającą się na fizyce i akwarystyce?

Tak samo nie znaję się na ekologii , turystyce i kilkudziesięciu innych dziedzinach , a mimo to przyznane przez nich nagrody są dla wielu wyznacznikiem dobrego produktu lub usługi

:D

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.