Jump to content

Nawóz jak dawkować


policeman

Recommended Posts

Witam kupiłem nawóz do roślin ponieważ posiadam kilka w swoim zbiorniku oraz aby wspomóc rozwój glonów i moje pytanie.


Nawóz to PLANTA ACTIV i PLANTA ACTIV POWER COLOUR Fe+ dawkowanie jakie podają na opakowaniu to 1ml na 100l codziennie. Moje pytanie czy stosować taka dawkę czy połowę tej dawki. A drugie pytanie czy dodawać codziennie czy raczej żadziej

Link to comment
Share on other sites

Ja używam PlantaMin i dawkuje tak jak na opakowaniu. Ale na początku dałem polowe dawki. Glonki rosna zacnie. Zarówno zielone jak i krzaki brunatnic. Nurzaniec też rośnie jak oszalały. Co do dawkowania codziennego to nie pomogę bo mój nawóz dawkuje się co 4 tyg plus do podmiany wody. Swoją drogą dziwne to nawożenie 1ml/100l dziennie.

Link to comment
Share on other sites

nawożenie codzienne jest najlepsze, szczególnie w naszych zbiornikach (twarda woda sprzyja wytrącaniu mikroelementów) Dawkowanie zastosuj zgodne z instrukcją. Trochę obawiałbym się tego nawozu makroskładnikowego. Moim zdaniem lepiej jest suplementować sam potas i mikroelementy a azota i fosfor niech rośliny biorą z odchodów ryb. Ewentualnie jak masz niedobory azotu i fosforu to powinieneś uzupełniać je w oparciu o wskazania testów wody- oddzielnie fosfor, oddzielnie azot.

Link to comment
Share on other sites

Trochę obawiałbym się tego nawozu makroskładnikowego. Moim zdaniem lepiej jest suplementować sam potas i mikroelementy a azota i fosfor niech rośliny biorą z odchodów ryb.


Nie stosuje żadnego nawozu makroskładnikowego ten drugi czyli PLANTA ACTIV POWER COLOUR Fe+ to samo żelazo.

Czyli mimo iż mam nie dużo roślin to i tak pełna dawka. Czy ten nawóz żelazowy też w pełnej dawce dodam że liście są żółtawe

Link to comment
Share on other sites

planta activ jest makroskładnikowym nawozem. Spokojnie możesz dać pełną dawkę - nawóz jest mocno rozcieńczony a woda jest twarda więc ryzyko kumulacji mikroskładników raczej niewielkie. Co do roślin i żółknięcia liści to przyczyn może być kilka (nie tylko brak fe) ale z tym problemem to Ci nie pomoge bo ja hoduje glony :mrgreen: i na roślinach się nie znam ani trochę 8).


Edit: swoją drogą te nawozy są strasznie drogie, ja się już wyleczyłem z kupnych. Teraz mam symfonie złota z dodatkiem chelatu Fe. Zamiast 21zł zapłaciłem 3,5

Link to comment
Share on other sites

Rośliny to Cryptokoryna i Valisneria

Nie wiem jak Cryptokoryna, ja mam tylko Valisneria ( nie licząc Microzorium, którego szczepek dostałem jako gratis w sklepie i zaczyna się już rozwijać). Zastosowałem tylko tabletki pod korzenie Tetra Plant Crypto przy sadzeniu sadzonek. Swoją drogą już cieżko stwierdzić w którym miejscu Valisneria została posadzona, tak się rozrasta. Oraz jak wspomniałem wcześniej dolewam wg. wskazań na opakowaniu PlantaMin. Nie mam żadnych przebarwień liści. Moje nurzańce kupowałem w 2 różnych miejscach i różnią się od siebie kolorem. Jedne są zielone, a te drugie takie bardziej brunatne. Ale razem komponują się świetnie i zmiany kolorów na liściach jak dotąd nie stwierdziłem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.