Skocz do zawartości

Zanieczyszczona powierzchnia wody


koteczek555

Rekomendowane odpowiedzi

Wylot kubła jest skierowany na powierzchnię - nic nie daje

Wylot wewnętrznego mam podzielony na akwa i na powierzchnię - tak jak pisałam pomaga tylko w tym miejscu gdzie to dmucha.


Najlepszy chyba byłby ten skimer tylko jak takie coś zrobić. Albo przy podmiance to wężem ściągnąć, tylko że jakbym węża tak ustawiła, żeby to miał ściągać to pewnie zaraz by zassał powietrze i by nie ciągnął


EDIT: Niby znalazłam coś takiego http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?p=105095 ale tam nie ma napisane jak to zrobić krok po kroku. No i jest to do kubła a wolałabym do wewnętrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item574784555_ski ... uaela.html a co myślicie o czymś takim? Tyle, że nie wiem czy to się do kubła podłącza czy jak to działa. Niby pisze, że napęd za pomocą pompy ale to gdzie by to zanieczyszczenia wciągało? Te robione za bardzo widoczne, więc odpada. A kupnych nie ma do mojego filtra :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile masz łatwy dostęp do akwa (chodzi o ściągniecie pokrywy), ale jest tez taki prosty sposób, polegający na położeniu na powierzchni kartki A4 z drukarki. Po kilku sekundach podnosisz kartkę. Do niej przykleja się film. Duże akwa = kilka kartek. No i nie wiem jak szybko się ten kożuch u Ciebie odtworzy. Ja miałem przez kilka dni spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Koteczek sciaganie wezykiem to nie to ze ciagniesz od gory po powierzchni

tylko od dolu i wiekszosc ciagnie wody a powietrza tylko troszeczke. Robi sie taki jak by wir ktory wciaga wsio z powierzchni cos na styl traby powietrznej (tu chyba wodnej). i po sprawie. A najlepiej zrob tak zeby tafla wody mocniej Ci sie zalamywala i edzie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z ostatniego linka to jest taki niby mini odpieniacz do morskiego. Ja mam (w sumie miałem) podobny problem z brudem na powierzchni (mam zbiornik otwarty i po prostu woda się kurzy) problem zniknął ( ten i kilka innych) po zakupie pompy cyrkulacyjnej. Co do skimera na wewnętrzny to najprościej zrobić go tak jak jest zrobione napowietrzanie w wewnętrznych. W wylot wody z wew. trzeba wkleić zagiętą rurkę siegającą tafli wody i wyposażoną w grzebień. Na obrazku narysowałem na szybko jak to sobie wyobrażam. Oczywiście skala nie jest zachowana i proporcje w średnicach rurek trzeba by sobie dobrać do konkretnego filtra. http://galeria.klub-malawi.pl/details.p ... ode=search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.