Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Poczekam, poczytam (z mrozonką pewnie będzie podobnie), nic mnie nie goni.


Pamietaj, ze wszelakie dodawanie "zwiazkow X", maja na celu przyspieszenie tego procesu i tylko to.


112 litrow to nie jest duzo wody, wiec jesli wrzuciles duzy kawal kurczaka to sam rozumiesz :) Nie w tym rzecz. Mozesz wrzucic doslownie odrobinke 1x1cm to spokojnie wystarczy (i bedzie ponad miare).

Galaretowaty przezroczysty korzuch to kolonia jakis pierwotniakow - nie przejmuj sie nimi. To jedno z anomalii powstalych w wyniku przemian chemiczno-biologicznych w Twoim akwarium.

Co do biobali, jesli to takie plastikowe "cos" to mozesz je spokojnie zastapic jakas ceramika.


EDIT:


... przyznajcie się z ręką na sercu przed sobą... czy zawsze startowaliście baniaki książkowo? wątpie


Coś Ty oszalal? Tam kaza odstawiac wode na 2 dni, uzdatniac zwiazkami X, czekac cztery tygodnie, to nie dla mnie... Ja wole swoje chore wizje z sikaniem i wrzucaniem obiadu :mrgreen::twisted:

Opublikowano
Wyrzuciłem kurczaka

haslo sezonu :lol:


to może wina filtra (ex 700 w 112l)? Słabo miesza wodę a jest odkręcony na maxa.

stabilizacja cyklu azotowego nie zalezy od mocy kubla, a jedynie od jego pojemnosci oraz zaszczepieniu odpowiedniej ilosci bakterii i pilnowanie zeby nie zdechly :wink:


. W filtrze na dole są bio-bale a w 3 pozostałych koszach ceramika.

bio bale daj dzieciom do rzucania sie nimi, a zasyp ceramika.

Opublikowano
.. przyznajcie się z ręką na sercu przed sobą... czy zawsze startowaliście baniaki książkowo? wątpie :P

(moja wypowiedź niekoniecznie dotyczy osób wypowiadających się w tym wątku)

Nigdy :-] Najpierw nie miałem o tym pojęcia a potem mi się nie chciało. Ostatnie akwarium zostało zarybione pomimo że testy wskazywały N02 w nie takiej małej ilości. Tylko jedna uwaga: potrzeba troche doświadczenia żeby robić takie rzeczy i nie zrobić rybom krzywdy.



Arakdy: nie przejmuj się, niech sobie filtry chodzą to akwa raz dwa przestanie śmierdzieć, zrób pomiary za 3-4 dni i zobacz jak sie cykl rozwija.

Opublikowano

Pytanie do autora wątku. Pracuje tylko ten ex700 czy jest jeszcze jakieś "mieszadło"? Swoją drogą też go mam zasypanego ceramiką w 125l i ładnie chodzi (deszczownia jest pod wodą skierowana w dół) do tego mechanik i prawie praleczka (nie ma "zaległości" na dnie:])

Opublikowano

smurv:Wiem że zniknie na tyle szybko po podłączeniu filtra że rybom się nic nie stanie. Poza tym mechaniz toksycznego działania NO2 jest dobrze znany i objawy które się z tym wiążą są łatwe do zaobserwowania. Stężenie poniżej wystąpienia objawów nie jest niebezpieczne w okresie czasu o jakim mówie.

Opublikowano
Pytanie do autora wątku. Pracuje tylko ten ex700 czy jest jeszcze jakieś "mieszadło"? Swoją drogą też go mam zasypanego ceramiką w 125l i ładnie chodzi (deszczownia jest pod wodą skierowana w dół) do tego mechanik i prawie praleczka (nie ma "zaległości" na dnie:])

Mam jeszcze jako mechanika Hailea 400 w środku gąbka z fan1 (pozostałość po wcześniejszym szkle, mam zamiar go wymienić na coś mocniejszego jak sie nie sprawdzi). Jest tak jak Mutra pisał, czyli smrodu nie ma (filtry zrobiły swoje+wietrzenie mieszkania). Deszczownie ustawiłem lekko w górę i ładnie miesza taflę, zawiesina zniknęła :D Zobaczymy co będzie dalej. (Lać nitrivic?)

Opublikowano

Smurv: tu nawet nie chodzi o doświadczenie... naprawdę można zaobserwować NO2 jak i NO3 po rybach i nie trzeba mieć nielada doświadczeń - po prostu trzeba się interesować tym co dzieje się w zbiorniku...

każdy kto poświęcił choć kilkanaście godzin na intensywynym czytaniu ze zrozumieniem przed startem baniaka powinien przeczytać, że objawami NO2 w akwa mogą być:

... ocieranie się ryb

... płochliwość

... ospałość

... itp.

oczywiście osoba z 400L wody ma znacznie więcej czasu na takie obserwacje niż ktoś posiadający 112L i napewno zdąży sięgnąć po test w razie niepewności :wink:

sorry za OT


Arkady lej ten nitrivec :P

Opublikowano

makok

ale gdy NO2 będzie już miało poziom 0,5 czy nawet większy jak to się zdarzało wśród forumowiczów

to betka?

w ciągu tygodnia się tego nie zbije do poziomu niewykrywalnego, a nie wiem po co fundować to rybom

zadałeś pytanie czy ktopkolwiek robi to w ten ksiżąkowy sposób - ja robię

nie wrzucę całej obsady do akwarium a potem bym się martwił gdy ryby mi się ocierają

W tej chwili też uruchamiam akwarium i narazie chodzą same filtry z rybką startową.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @jarasdzięki za informacje w takim razie wyleczę się z mdok, a zrobię mbunarium oparte na 1 gatunku z non mbuny czyli: 1) Protomelas steveni taiwan reef  2) Pseudotropheus acei luwala lub itungi jakaś większa grupa  3) Metriaclima fainzilberi maison reef  4) Maingano lub perlmutt lub rdzawy
    • Moi mili potrzebuję porady krótkiej i treściwej na  niżej zamieszczony temat do rzeczy. Mam obecnie 2 kubły Sunsun 304 i ikola 600maxx chcę zastąpić sunsun drugą Ikola drugą ikole już mam w domu i teraz sunsun ma być oddany kumplowi ale zażyczył sobie cały z wkładem filtr pracuje już ponad miesiąc jeden i drugi pytanie czy jak pójdę na skróty do drugiej ikoli włożę nową ceramikę,matrix i purigen mocno to zachwieje biologią w akwarium akcja ma być szybka, dlaczego chcę wymienić Ikola ciągnie 17W czyli 2 zużyją tyle co jeden sunsun on tacha 34 Warty i tylko dlatego chcę wymienić sam filtr jest ok pompuje zdrowo i po miesiącu zrobił się znośny w zamkniętej szawce można spać przy nim dzięki za pomoc 
    • @Bartek_De dawaj tutaj swoją opinię odnośnie Chindongo Demasoni  W sensie dlaczego wg Ciebie nie jest polecany dla osób rozpoczynających przygodę z Malawi? Może powstanie w tym wątku jakaś lista gatunków, na które początkujący Malawiści powinni zwrócić uwagę  
    • Cześć wszystkim   Inny wątek na forum zachęcił mnie do rozpoczęcia tego tematu. Utarło się, że pewne gatunki malawijskich pielęgnic nie są polecane dla początkujących malawistów. Ciekawi mnie skąd taka opinia się wzięła i czym jest spowodowana. Zakładam, że jeśli ktoś rozpoczyna dopiero przygodę z akwarystyką jako taką i na pierwszy baniak wybrał właśnie biotop jeziora Malawi, to niektóre gatunki mogą być problematyczne. Mam na myśli bardziej bezmyślne łączenie niektórych gatunków z innymi czy to pod kątem diety, czy zachowania. Czy natomiast jakiś gatunek może być nie polecany dla osoby, która ma już jakąś świadomość akwarysty i wie co to jest cykl azotowy, wie że do zbiornika 100l nie wpuszcza się dużych ryb albo dużo ryb, poczytał trochę o wymaganiach poszczególnych gatunków ale wcześniej nie miał do czynienia akurat z biotopem Malawi? @Bartek_De nie chciałem zaśmiecać tamtego wątku, a pomyślałem, że może wyjdzie z tego ciekawa dyskusja  
    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Odnoszę się tylko do akwarium 180cm Jak chcesz połączyć L. Perlmutta, który dorasta raptem do 11cm. Z mdokami, które w moim akwarium samce mają po 18cm? Jeżeli chcesz coś w jasnym żółtym , złotym ubarwieniu, to zamiast Labidochromisów, proponuję nimbochromis venustus. A z mdoki są bardzo problematyczne w utrzymaniu ich w zdrowiu, oczywiście moim zdaniem i piszę tutaj tylko o moim doświadczeniu z tymi rybami. Pierwszy raz kupiłem stado 12ryb, po krótkim czasie zostało kilka szt. Które przeżyły do max rozmiarów. Później postanowiłem odbudować stado. Kupiłem kolejne kilkanaście rybek i wpuściłem do akwarium przejściowego, aby tam podrosły - padały jak muchy i po pewnym czasie nie zostało z nich nic. Nie poddałem się i długo szukając kupiłem kolejne 8szt. Takich odchowanych 8cm. (Ryby z Holandii) Aby je wpuścić od razu do dużego akwarium. Po 2mc z 8szt. Zostało mi 3szt i pływają do dzisiaj z 5 starszymi dorosłymi mdokami. Nie wiem, może tylko u mnie, ale te ryby są bardzo wrażliwe. Aby uzupełnić niebieski kolor w akwarium - samce i samice niebieskie, kupiłem stado cyrtocara moori. Kolorem tułowia nie odbiegają od ndok, lepiej pływają, bo mają temperament i przede wszystkim -nie zdychają. W dużym akwarium aktualnie pływa 5szt. Takich około 12cm. Dokupiłem też 16szt małych rybek, takich 3cm. Które aktualnie pływają samodzielnie w przedszkolu 200l mają już około 5-6cm i dalej rosną, w dodatku ani jedna z 16szt nie padła. Podrosną do około 8cm i wpuszczę je do reszty obsady. Ogólnie ryby z gatunków non - mbuna wolno rosną, a już cyrtocara wybitnie wolno rośnie. Do 0.5cm miesięcznie. W dodatku nie każdemu, podoba się garb tłuszczowy na czole tych ryb. Mi akurat się podoba.
    • Zgadza się, ale ja miałem na myśli początkujący z naszym biotopem.
    • Zdecydowanie, 3 to za dużo do Twojego akwarium. Skoro piszesz, że wolałbyś mniejsze gatunki, a więcej osobników, to na pewno odpada Acei, również dlatego, że po prostu rośnie za duży na ten litraż. Do Saulosi dobrym towarzystwem w Twoim zbiorniku byłby np. Labidochromis Perlmutt, fajna i ciekawa rybka. Możesz spróbować też że wspomnianym przeze mnie Maingano.  Dwa gatunki po 10-12 sztuk maluchów i celować w dwa haremy, po jednym z każdego gatunku.
    • Dziękuję za rady, jeśli zostanę przy 2 gatunkach, po ile sztuk może zostać? Czy 3 to już za duża liczebność?  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.